ČSAD autobusy Plzeň a.s. - tisková zpráva Letní sezóna 2010
 Tisková zpráva
Červnová změna jízdních řádů a letní sezóna 2011

V neděli 12. června vstoupí v planosti již 2. letošní celostátní změna jízdních řádů ve veřejné dopravě, přičemž se změny nevyhnout ani autobusovým linkám provozovaných naší společností. Dále jsme v rámci komerčních aktivit připravili pro cestující několik novinek v dálkové dopravě, především elektronické jízdenky a bezplatné připojení k Internetu. Turistům nabízíme rozsáhlou síť cyklobusů a dopravu do atraktivních míst našeho kraje. Milovníci bojové techniky s námi mohou navštívit akci Bahna 2011.


Ředitel společnosti Miroslav Hucl (vlevo) a Jaroslav Hošek, vedoucí dopravního útvaru, hovoří na tiskové konferenci. Vpravo Ing. Zdeňka Kmochová z POVEDu.

E-jízdenky a Wi-Fi Internet
Cestujícím na našich nedotovaných dálkových linkách nabízíme možnost zakoupení elektronické jízdenky a místenky přes Internet včetně provedení příslušné platby. Tzv. e-jízdenku následně cestující obdrží ve formě souboru PDF do e-mailové schránky zadané při nákupu. Tuto jízdenku si může cestující vytisknout a prokazovat se s ní při nástupu do vybraného spoje případně nemusí jízdenku tisknout, ale postačí mu při odbavení u řidiče pouze znalost unikátního šestimístného kódu uvedeného na e-jízdence.
Nakoupit e-jízdenky pro spoje ČSAD autobusy Plzeň a.s. lze z URL adresy www.csadplzen.cz/e-jizdenka

V logem označených autobusech je nabízena služba Wi-Fi Internet zdarma pro bezplatný přístup k Internetu šířený po autobuse bezdrátovou technologií Wi-Fi. V současnosti je touto službou vybaveno již 15 autobusů.

  E-jízdenky a Wi-Fi Internet zdarma poskytujeme u těchto autobusových linek:
 • 400321 Domažlice - Plzeň - Praha
 • 431300 Klatovy - Plzeň - Praha
 • 440080 Plzeň - Karlovy Vary
 • 440430 Plzeň - Mariánské Lázně - Cheb
 • 440801 Plzeň - Žatec - Most - Teplice - Ústí nad Labem
 • 490820 Tachov - Bor - Nýřany - Plzeň - Rokycany - Praha

Historický autobus Škoda 706 RTO a čerstvě zrenovovaný osobní přívěs Karosa D4 z roku 1951

Cyklobusy Český les a Brdy
V poslední dubnový den zahájily letošní sezónu víkendové cyklobusy do Českého lesa a Brd. Oproti loňskému roku je rozsah provozu i ceny jízdného (dle ujeté vzdálenosti) a dovozného (jízdní kola 30,- Kč/ zpáteční 20 korun) beze změn.

"Brdský cyklobus" jezdí již od letní sezóny 2008 na běžné lince č. 440555 z Plzně do Příbrami přes brdské vrchy. Autobus s cyklovlekem jede na trase Plzeň - Starý Plzenec - Spálené Poříčí - Míšov/Brdy - Rožmitál p. Třemšínem - Příbram.
Cyklisté mohou po trase navštívit řadu zajímavostí, například Spálené Poříčí, Padrťské rybníky, legendární vrch Třemšín, půvabný Rožmitál pod Třemšínem, nebo Hornické muzeum v Příbrami.
Autobusy pojedou s cyklovlekem každou sobotu, neděli a svátek již od 30. dubna, závěrečná jízda pak bude 28. září. Z Plzně vyjíždí autobus v 7:45 hodin, nazpět pak z Příbrami v 15:30. Přeprava minimálně 25 ks jízdních kol.

"Cyklobus Český les" vznikl v roce 2009 jako iniciativa dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s. a obcí Bělá nad Radbuzou, Hostouň a Poběžovice. Linka č. 440444 jede v trase Plzeň - Nýřany - Zbůch - Stod - Horšovský Týn - Poběžovice - Hostouň - Bělá n. Radbuzou - Železná.
Turisté mohou po trase linky poznat mnoho zajímavostí, například Hrad a zámek v Horšovském Týně, romantické Sedmihoří, nepoznaný Český les, města Bělá, Hostouň a Poběžovice, pramen řeky Radbuzy, hrad Přimda, rybník Sycherák.
I zde pojedou autobusy s vlekem pro jízdní kola každou sobotu, neděli a svátek již od konce dubna do 28. září. Z Plzně vyjíždí autobus v 8:00 hodin, nazpět pak z Železné v 17:10. Přeprava minimálně 25 ks jízdních kol.

U obou cyklobusových linek je možné využít zvýhodněné Rodinné jízdné, které platí pro skupinu až pěti osob, z nichž jen dva mohou být starší 15 let. Jízdné je ideální pro rodiče s až třemi dětmi do 15 let. Příbuzenský vztah však není podmínkou. Druhým tahákem pro skupiny s malými cestovateli je bezplatné dovozné na dětské složitelné kočárky, skládací dětský přívěsný vozík za jízdní kolo a na jízdní kola pro děti do 6 let.
Kompletní informace o cyklobusech v Plzeňském kraji vč. tipů na výlety: www.csadplzen.cz/cyklobus

Zelené autobusy a cyklobusy po Šumavě
Letní období znovu přináší provoz tzv. Zelených autobusů, což jsou turistické linky po Národním parku Šumava. Jejich provozovatel pro období 2009-2011 je společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s., jakožto vítěz výběrového řízení, které vyhlásila Správa NP a CHKO Šumava. Zelené autobusy pojedou v období od 1. června do 30. září 2011. Cena za přepravu jízdního kola snížena na 30,- Kč!
Cestujícím je opět k dispozici jednodenní jízdenka NP-Ticket v ceně 80,- Kč, která je přenosná. Novou podobu dostaly i informační brožury. Období provozu je od prvního června do konce září, přičemž v plném rozsahu budou Zelené linky především o hlavních prázdninách.
Nejen cestující z Plzně (linka 440840, odjezd v 6:50 z CANu) mohou využít tradičního cyklobusu do zastávky Železná Ruda,Špičák s návazností dále až do zastávky Kvilda. V období od soboty 4. června do 30. června a pak opět od 1. září do 25. září pojede cyklobus z a do Plzně pouze v sobotu, neděli a svátek. Od 1. července do 31. srpna pak pojede cyklobus denně.
Do systému šumavských Zelených autobusů patří také linky 370843 Nová Pec-Nová Pec,Jelení Vrchy (fialová linka, jezdí denně od 1. 7. do 31. 8.), 433710 Horská Kvilda-Kvilda-Kvilda,Bučina (modrá linka, jezdí denně od 1. 6. do 30. 9.; od hraničního přechodu Bučina navazuje linka Finsterau-Bus v SRN), 433570 Sušice-Kašperské Hory-Srní-Modrava-Kvilda (žlutá linka, jezdí denně od 1. 6. do 30. 9., přeprava jízdních kol) a již zmíněná linka č. 440840 Plzeň-Klatovy-Železná Ruda-Srní-Kvilda-Stachy,Zadov Churáňov (zelená a červená linka; přeprava jízdních kol).

Dostupná Šumava
Znovu je letos spuštěn projekt "Dostupná Šumava", který je určen pro osoby s nižší mobilitou s cílem podívat se do míst, které si turisté na Šumavě oblíbili a kam se nedá (a v některých případech i nesmí) zajet autem. Výchozími místy jsou Sušice nebo Vimperk. Výlety v rámci projektu, který připravila Správa NP a CHKO Šumava ve spolupráci s ČSAD autobusy Plzeň a.s. a Svazem tělesně postižených v ČR, o.s. a Místní organizací (Vozíčkáři Plzeň), se konají mimo hlavní turistickou sezónu a to konkrétně od 17. května do 16. června a pak opět od 1. září do 27. října 2011.

Bahna 2011
Ve spolupráci s organizátorem zajistí v sobotu 18. června 2011 naše společnost dopravu na tradiční akci Bahna ve vojenském újezdu Strašice. K cestě na tuto hojně navštěvovanou přehlídku bojové techniky bude možné použít dvě autobusové linky Plzeň - Rokycany - Dobřív - Bahna a Radnice - Mýto - Strašice - Bahna.
Autobusy z Plzně, CAN na Bahna vyjedou v 6:00 a 7:00. Nazpět do Plzně pojedou spoje v 16:45, 17:40 a 18:10. Několik dalších spojů také v úseku z/do Rokycan (návaznost na vlaky) a Radnic. Navíc během celého dne zajištěna kyvadlová doprava každých 5 minut ze záchytných parkovišť v Dobřívi a ve Strašicích. Na lince platí zvláštní ceník jízdného. Jízdenky jednosměrné nebo zvýhodněné obousměrné.


Slavnostní křest přívěsu Karosa D4 za účasti novinářů

Změny jízdních řádů od 12. 6. 2011
U regionálních linek dochází především k úpravám jízdních řádů pro zlepšení dopravní obslužnosti. Jedním z takových kroků je přidání nových zastávek do stávajících linek. Nová zastávka Plasy,u školy bude sloužit hned pro několik linek včetně dálkové 440801 Plzeň - Ústí nad Labem. Na lince 400330 zřízena zastávka Rybník,křiž., spoj 13 linky 432110 obslouží i zastávku Bolešiny. Pozdně večerní spoje 17 a 18 linky 450556 Plzeň - Řenče budou časově posunuty k dosažení přestupu na linku MHD č. 30 pro pracující na Borských polích a dále bude z tohoto důvodu zřízena zastávka Plzeň,Náměstí M.Horákové.

Na jižním Plzeňsku je dále nejdůležitější změnou rozšíření provozu spojů 22 a 23 linky 450660, které pojedou každý pracovní den. Rozšíří se tím odpolední přeprava z Chlumčan a léčebny v Dobřanech k vlaku do ŽST Dobřany a opačně od vlaku z Dobřan do Merklína. Je také posílen provoz do Vstiše v dopoledních hodinách při spojích 3 a 12.

Sever Plzeňska se dočká opět výraznějších změn v organizaci linkové dopravy. Vzniká nová linka č. 460810 Kralovice-Žihle-Blatno-Lubenec, která převezme spoje provozované v pracovní dny na lince 460181. U linky 460127 jsou zrušeny spoje 23 a 26. Nové zastávky Chyše,Žďárek, Žihle,Hluboká, Žihle,Kalec a Plasy,u školy zřízeny u linky 460334.

Linka 490600 Stříbro - Heřmanova Huť - Nýřany - Plzeň bude mít změnu trasování a nově odbaví i v zastávkách Blatnice, Rochlov,rozc., Kbelany,rozc. 0,3, Heřmanova Huť,Vlkýš a Hněvnice.

Dálkové linky
Kvůli konání akce Chodské slavnosti dojde v sobotu 13. srpna k posílení dopravy o 1 pár spojů (v 8:00 z Plzně a ve 12:25 z Domažlic) na lince 400320,

  Změna na linkách do Prahy:
 • všechny spoje od Domažlic a Klatov budou obsluhovat i zastávku Praha,Hradčanská
 • nedělní spoj z Tachova přes Plzeň do Prahy uspíšen o 10 minut v celé trase
 • pro nerentabilitu zrušeny spoje v pracovní dny z Rokycan do Prahy, a 1 pár spojů v neděli z Plzně přes Rokycany a Zbiroh do Prahy a zpět

Miroslav Hucl, ředitel společnosti

V Plzni dne 9. 6. 2011

Aktualizováno 13.6.2011 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
1921 hlasů, 65%
 ne, nemám vhodné zařízení
72 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
288 hlasů, 9%
 ne, nechci využívat Internet
658 hlasů, 22%

Celkem 2939 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
 S1 Center
 Dostupná Šumava
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

IRISBUS Crossway 10.6M Linkové autobusy IRISBUS Crossway 10.6M

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
únor 2023

50 let
Ladislav Braun (5.)
řidič, Rokycany

55 let
Pavel Zýka (18.)
řidič, Rokycany

65 let
Lubomír Hrabák (6.)
řidič, Přeštice


březen 2023

55 let
Josef Talůžek (5.)
řidič, Nepomuk

65 let
Lubomír Adámek (30.)
řidič, Kralovice