ČSAD autobusy Plzeň a.s. - aktuální informace, novinky, uzavírky, změny jízdních řádů
 Aktuality
Obnovení plného provozu autobusových linek

V souvislosti s obnovením školní docházky přechází dopravce ČSAD autobusy Plzeň od pondělí 30. 11. 2020 k plnému provozu u komerčních linek 400321 Domažlice-Plzeň a 440080 Plzeň-Karlovy Vary.
Děje se tak ve shodě s autobusovými linkami Plzeňského kraje.

Rovněž dle běžných jízdních řádů vyjedou v celém rozsahu linky 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná a 440066 Plzeň,CAN-Plzeň,Křimice-Vejprnice v objednávce obcí Vejprnice a Tlučná.

Nadále potrvá přerušení dopravy u nočních linek N55, N91 a N92:

Jízdní řády všech linek platné od 30. 11. 2020.


Další omezení dopravy
pro Vejprnice a Tlučnou

Kloubový autobus SOR NB 18 S ohledem na velmi nízkou vytíženost vybraných spojů a dle požadavku objednatelů dopravy tj. obcí Vejprnice a Tlučná, přistupuje dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s. s platností od 14. 11. 2020 k dalším omezením autobusových linek 55 a 66.

V nových výlukových jízdních řádech pro linky 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná 440066 Plzeň,CAN-Plzeň,Křimice-Vejprnice dochází ke snížení spojů pouze v pracovních dnech.
O víkendech doprava beze změny.

Uvedené jízdní řády umožňují bez obtíží přepravu žáků 1. a 2. tříd základních škol. V případě nástupu dalších ročníků do škol, bude obnovena doprava v potřebném rozsahu.


Omezení bezplatné dopravy TESCO o nedělích

Tescobusy Dle platných vládních opatření jsou mj. o nedělích uzavřeny maloobchodní prodejny, a proto s platností od 1. 11. 2020 nepojede linka 445101 CAN Husova-Na Švabinách (linka T1) v nedělních termínech. Platí do odvolání.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Omezení autobusových linek
při uzavření školských zařízení

Na základě vyhlášení nouzového stavu v České republice s následnými opatřeními proti šíření koronaviru včetně uzavření školních zařízení, zákazu shromažďování atd. vyhlásil Plzeňských kraj mimořádný termín pro změnu jízdních řádů veřejné linkové dopravy od pondělí 19. října 2020.
Z výše uvedeného důvodu přistupuje dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s. k následujícím omezením autobusových linek.

U linky 400321 Domažlice-Plzeň jsou zrušeny 3 páry školních spojů v pracovní dny. O víkendu provoz bez omezení.

Po lince 440080 Plzeň-Karlovy Vary v pracovní dny nepojede spoj v 11 hodin z Karlových Varů a spoj ve 13:20 z Plzně.
Sobotní provoz je zcela pozastaven a nedělní značně omezen.

Autobusové linky v objednávce obcí Vejprnic a Tlučné nevyjedou od pondělí školní spoje, které jsou ve stávajícím i výlukovém jízdním řádu označeny negativní značkou 69 nad spojem. Víkendový provoz zachován beze změny.

Dále nepojedou noční spoje linek N55, N91 a N92:


Dostupná Šumava ukončena

Dostupná Šumava, foto Ing. Mareš Vzhledem k novým opatřením proti šíření koronaviru je pro letošní sezónu 2020 cyklus zájezdů Dostupná Šumava s konečnou platností ukončen . Děkujeme za pochopení!

Více podrobností k projektu Dostupná Šumava


Dostupná Šumava pozastavena

Dostupná Šumava, foto Ing. Mareš Dostupná Šumava v období od 5. do 16. října 2020 nepojede! S ohledem na vládní opatření, vyhlášený nouzový stav a zamezení šíření koronaviru jsou všechny zájezdy Dostupné Šumavy v následujícím období 14 dní zrušeny.

Dle dalšího vývoje bude program od 20. 10. 2020 obnoven nebo zcela pro tuto sezónu ukončen. Děkujeme za pochopení!

Více podrobností k projektu Dostupná Šumava


Přehled zářijových změn jízdních řádů

Označník zastávky ČSAD autobusy Plzeň V neděli 13. září 2020 dochází již podruhé v poměrně krátké době ke změnám jízdních řádů veřejné linkové dopravy. Děje se tak v rámci mimořádného termínu změn pro Plzeňský kraj, kterému předcházel III. celostátní termín změny jízdních řádů veřejné dopravy k 30. srpnu 2020.

U linky 440080 Plzeň-Karlovy Vary (výlukový JŘ platný do 30. 9. 2020, uzavírka Studenstké ulice v Plzni) je od 13. 9. 2020 dle přání cestujících možnost přistoupit či vystoupit také v zastávce Karlovy Vary,Svatoššská v Doubí.

Již od pondělí 31. 8. vyjely po této lince dva nové spoje v pracovní dny. Samozřejmě zrychlené.
Ve 13:20 z Plzně od Stavebních strojů resp. ve 13:35 z CANu do Karlových Varů. Opačným směrem jezdí nově spoj v 15:35 z terminálu Dolní nádraží Karlovy Vary do Plzně.

Zajímavou novinkou je, že příznivci cyklistiky si mohou pro označené sobotní spoje (vedené v upravených časech) objednat zařazení cyklovleku s kapacitou až 24 jízdních kol. Vhodné pro jednotlivce i skupinu kolařů.
Objednávky přepravy jízdních kol ve vleku alespoň 24 hodin předem, a to buď zprávou do e-mailové adresy csadplzen@csadplzen.cz nebo tel.: 377 454 151.

Při změně jízdního řádu k 30. srpnu byly sjednoceny vybrané časy odjezdů v rámci týdne. Každý den nyní jede první spoj z Plzně do Karlových Varů v 9:10 (9:25 z CANu).
Sobotní a nedělní spoj z Karlových Varů pak vyráží vždy shodně v 13:10 z terminálu. První sobotní spoj z lázeňského města vyjíždí až v 9:20 hod.

Dochází k posílení linky Domažlice - Plzeň, a to zavedením 2 párů spojů v pracovní dny.
Konkrétně pojedou po lince 400321 nově ze zastávky Plzeň,CAN spoje v 5:50 a 13:05 hod. Naopak z chodského hlavního města vyrazí nově autobusy do Plzně také v 10:50 a 16:05 hodin.

Zároveň jsou upraveny časy odjezdů podvečerních spojů z Domažlic ve směru do Plzně, přičemž poslední spoj jede nově až v 18:45 od nové nemocnice resp. v 18:55 z autobusového nádraží v Poděbradově ulici.

Jízdní řády všech linek


Obnovení provozu noční linky N92
s omezením v Losiné kvůli uzavírce

Noční linka N55 v zastávce Plzeň,Makodrap V noci z pátku 4. 9. na sobotu 5. 9. 2020 bude obnoven provoz noční linky č. 440092 (N92) Plzeň-Štěnovice-Žákava-Blovice, která po uvolnění opatření proti šíření koronaviru v červnu nevyjela, protože během letních prázdnin je tradičně nížší poptávka po přepravách a stalo se tak rovněž na základě přání objednatelů z řad obcí.

Zahájení provozu však nebude bez obtíží, protože v současnosti probíhají v Losiné uzavírky silnic č. III/18025 a III/18047 a linky N92 pojede až do 8. října podle výlukového jízdního řádu.

Omezení se dotkne spoje č. 1 z Plzně v 0:35 hod. od Mrakodrapu. Tento spoj až do zastávky Plzeň,Rozcestí Černice pojede dle obvyklého jízdního řádu.
Následně vynechá Losinou a po objízdné trase dojede do zastávky Štěnovice,Čižická a dále ve své obvyklé trase. Obsluha Losiné (jen pro výstup) bude zajištěna zajížďkou do obce při přejezdu z Nebílovského Borku do Šťáhlav.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Omezení bezplatné dopravy TESCO pokračuje

Tescobusy Na základě požadavku společnosti CBRE s.r.o. objednavatel dopravy do obchodního zařízení OC Plzeň a hypermarketu TESCO na Rokycanské třídě pokračuje v období od úterý 1. září 2020 provoz bezplatných linek MHD Plzeň č. T1 a T2 v omezeném režimu.

Linka 445101 CAN Husova-Na Švabinách (linka T1) pojede v redukované podobě, provoz linky 445102 Na Švabinách-Slovany-Na Švabinách (linka T2) je zcela zastaven.


Uzavírka Americké v Plzni,
omezení linky T1 do OC Plzeň

Tescobusy Od soboty 22. do úterý 25. 8. 2020 bude pro MHD uzavřen na Americké třídě v Plzni jednosměrný průjezd od Klatovské třídy po okružní křižovatku u mrakodrapu.

Omezena bude tak rovněž linka 445101 CAN Husova-Na Švabinách (T1) k ve směru od CANu k OC Plzeň.

Linka T1 bude mít jednosměrný odklon přes ulici U trati, čímž dojde k vynechání zastávek (ve směru k OC Plzeň) U Práce a Mrakodrap.
Tj. po zastávce Sady Pětatřicátníků bude následovat až Pařížská na Americké třídě. Vzhledem k objízdné trase může mít od zastávky Pařížská autobus oproti jízdnímu řádu nějakou minutu zpoždění.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Prodejní místo Plzeňské karty

Plzeňská karta vzor 2019 V pokladnách Centrálního autobusového nádraží v Husově ulici v Plzni mají zákazníci možnost využít kromě klasických služeb jako je předprodej jízdenek a místenek či potvrzování žákovských průkazů také oficiální prodejní místo Plzeňské karty.

Prodejní místo CAN nabízí tyto služby s Plzeňsku kartou:

 • nahrávání časového předplatného kupónu IDPK
 • dobíjení elektronické peněženky v Plzeňské kartě
 • nahrání nároku na slevu (student, důchodce, dárce krve atd.) do Plzeňské karty
 • validace transakcí z e-shopu Plzeňské karty


Dostupná Šumava 2020 vyjede!

Dostupná Šumava, foto Ing. Mareš Na základě dohody ČSAD autobusy Plzeň a.s. a Správy národního parku Šumava bude uskutečněna podzimní část programu Dostupné Šumavy!
Dostupná Šumava umožňuje osobám v důchodového věku a zájemcům s omezenou pohyblivostí navštívit formou autobusového zájezdu zajímavá místa na území Národního parku Šumava.

V letošním roce se bude jezdit po stejných trasách a místech jako v loňském roce. Navštívíme místa jako kostely v Dobré Vodě a Hůrkách, jezero Laka, Enviromentální středisko Špičák, Pancíř s rozhlednou, bývalou hájovnu Nový Brunst či meandry Křemelné a bývalou vesnici Zhůří u Kepel.

Zahájení příjmu rezervací bude od středy 22. července 2020 od 6:00 hodin, a to po telefonním čísle 602 533 691 (pracovní dny 6 - 18 hodin) nebo osobně v pokladně (č. 5) v budově Centrálního autobusového nádraží v Plzni, Husova 60.

Novinkou jsou nová nástupní místa! V úterý a čtvrtek je možné zahájit zájezd v Přešticích, Klatovech, Kolinci či Sušici. Ve středu pak již v Plzni, Nepomuku, Horažďovicích, Strakonicích nebo Vimperku.

Zájezdy se konají mimo hlavní turistickou sezónu v měsících září a říjen (1. 9. - 29. 10. 2020; 27 termínů).
Cena zájezdu činí 350 až 500 Kč za osobu v závislosti na nástupním místě. Cena zahrnuje dopravu a průvodce. Počet míst v autobuse 33.

Více podrobností k projektu Dostupná Šumava


Prázdninový provoz bezplatné dopravy TESCO

Tescobusy Na základě požadavku objednavatel dopravy do obchodního zařízení OC Plzeň a hypermarketu TESCO na Rokycanské třídě bude v období od soboty 4. 7. 2020 do 31. 8. 2020 zajišťován provoz bezplatných linek MHD Plzeň č. T1 a T2 dle prázninových jízdních řádů.

Linka 445101 CAN Husova-Na Švabinách (linka T1) pojede v redukované podobě, provoz linky 445102 Na Švabinách-Slovany-Na Švabinách (linka T2) je zcela zastaven.


Žádost o zrušení čipové karty ČSAD
vyplacení zůstatku vkladů

Osobní čipová karta S ohledem na ukončení zajišťování dopravy v objednávce Plzeňského kraje k 14. 6. 2020 není možné od tohoto data využívat zákaznickou kartu ČSAD autobusy Plzeň a.s. v těchto spojích.

Cestující, kteří nemají již možnost vyčerpat vklad v kartě, mohou požádat o vyplacení zůstatků v čipové kartě ČSAD osobně nebo poštou (včetně karty) v  Plzni, Centrálním autobusovém nádraží, a to prostřednictvím Žádosti o zrušení čipové karty ČSAD / vyplacení vkladu.

Zákaznickou čipovou kartu lze nadále používat ve spojích jiných objednatelů (Vejprnice-Tlučná, noční linky atd.) či u komerčních dálkových linek naší společnosti, zde dokonce s 15% slevou.

Ke stažení: Žádost o zrušení čipové karty ČSAD / vyplacení vkladu
(název souboru cip_zruseni.pdf, velikost 420 kB)


Brdský cyklobus pokračuje
a má nové zastávky po Plzni

Brdský cyklobus - vlek Brdský cyklobus z Plzně do Příbrami a zpět neboli linka 440555 se dočká od neděle 14. června 2020 řady vylepšení.
Přibusou nové zastávky po Plzni a je upraven ceník jízdného s řadou výrazných slev!

Nově je možné nastoupit již v Doubravce v zastávce Stavební stroje, dále tradičně na CANu a nově také na Chodském náměstí, což je velmi vhodné pro obyvatele Bor.
Následuje stávající zastávka Slovany a poté všechny dosavadní zastávky přes brdské kopečky až do Příbrami.

Zároveň pro Brdský cyklobus platí nový ceník jízdného a dovozného. Cestující platící u řidiče bezhotovostně čipovou kartou ČSAD nebo z elektronické peněženky v Plzeňské kartě mají nově 15% slevu z vybraného druhu jízdného, jako rovněž i z dovozného za kolo.

Vzhledem ke změnám v krajské dopravě již neplatí předplatné zóny IDP a pro naprosto minimální využití už není nabízeno zpáteční dovozné pro kolo.
Naopak je zavedeno zpáteční jízdné se slevou 20 % nebo sleva 10 % pro držitele zákaznické karty COOP.

Ke stažení: Ceník jízdného a dovozného Brdský cyklobus
(název souboru cenik_jizdneho_400321_440080_440555_200614.pdf, velikost 74 kB)


Obnovení provozu nočních linek
N55 do Nýřan a N91 do Přeštic

Noční linka N55 v zastávce Plzeň,Makodrap V noci ze soboty 13. 6. na neděli 14. 6. 2020 bude obnoven provoz nočních linek N55 a N91. Linka N92 pak opět zahají svůj provoz až od září 2020.

S ohledem na uvolňující se opatření spojená s koronavirem a poptávku cestujících vyjedou v neděli 14. 6. 2020 znovu noční autobusové linky 460055 (N55) Nýřany-Tlučná-Vejprnice-Plzeň a 450091 (N91) Přeštice-Dobřany-Plzeň.
Noční linka N55 vyjíždí ze zastávky Plzeň,Mrakodrap směr Nýřany ve 0:35 hod. po rozjedu nočních linek MHD Plzeň. Linka N91 ze stejné zastávky odjíždí směrem do Přeštic v 1:35 hod., rovněž po vykřižování všech nočních linek plzeňské MHD.

V případě noční linky č. 440092 (N92) Plzeň-Štěnovice-Žákava-Blovice dojde k obnovení provozu až v září. Děje se tak s přihlédnutím k tradiční nižší zájmu po přepravách během letních prázdnin a na základě přání objednatelů z řad obcí.


Změna v MHD Stříbro

Na základě žádosti Městského úřadu Stříbro došlo od pondělí 25. 5. 2020 k mírné úpravě MHD ve Stříbře.
Zároveň jsou ukončeny koronavirová omezení: 496380 MHD Stříbro: - žel.stanice-náměstí - Brožíkova ul. - Západní předměstí - Stříbro,Průmyslová.

Ke stažení: Detailní přehled změn MHD Stříbro k 25. 5. 2020
(název souboru zmeny_mhdst_kveten2020.xlsx, velikost 9 kB)

Více o MHD ve Stříbře


Uzavírka Kvíčovice

Z důvodu rekonstrukce komunikace v obci Kvíčovice pojedou od 1. 6. 2020 autobusy linky 400160 Holýšov-Černovice po objízdné trase mezi Holýšovem a Kvíčovicemi a dle výlukového jízdního řádu.

Zastávky Holýšov,,hřbitov a Kvíčovice,,I jsou pro spoje této linky dočasně zrušeny. Zastávka Kvíčovice,,II je přemístěna o zhruba 100 metrů za křižovatku ve směru na Ohučov.
Cestující budou odbaveni dle tarifních kilometrů výlukového jízdního řádu. Uzavírka by měla být ukončena v září t. r.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Obnovení provozu
od pondělí 25. května

V pondělí 25. května 2020 se v autobusové dopravě ruší omezení související se šířením koronaviru. Od tohoto data vyjedou příměstské linky v plném provozu včetně školních spojů.
Výjimku tvoří noční linky a linky, na kterých probíhají uzavírky, viz níže.

Nadále nepojedou spoje nočních linek N55, N91 a N92, pro které budou nadále platit výlukové jízdní řády z 13. 3. 2020, stejně jako pro linku do Karlových Varů, kde nepojedou páteční posily:


Uzavírka Dehtín

Z důvodu opravy železničního nadjezdu v obci Dehtín na silnici č. I/27 jsou od pátku 15. května do 13. června 2020 vyhlášeny pro autobusové linky 431300 Klatovy-Plzeň, 432130 Klatovy-Švihov-Chudenice, 432180 Klatovy,aut.nádr.-Otín-Dehtín-Klatovy,pod nemocnicí a 432290 Klatovy-Švihov-Borovy-Malinec výlukové jízdní řády.

Spoje mezi Švihovem, Dehtínem, Štěpánovicemi a Klatovy pojedou po objízdných trasách, režim obsluhy mezilehlých zastávek je upraven.
Cestující musí výlukovým jízdním řádům věnovat pozornost.

Většina spojů ze Švihova jede po náhradní trase přes Výrov do Dehtína a pak běžnou trasou do Klatov. Ve směru z Klatov vybrané spoje zajedou do Štěpánovic, kde se otočí a pak přes Točník, Vicenice dojedou do zastávky Dehtín,žel.st. a dál pokračují po své trase přes Kokšín na Švihov.
POZOR: spoje linky 431300 z Klatov odjíždějí o zhruba 5 až 10 minut uspíšeny! Cestující budou odbaveni v souladu s tarifními kilometry výlukových jízdních řádů.

Zároveň na železniční trati 185 Plzeň-Klatovy bude probíhat v úseku Dobřany-Klatovy výluka, a proto od 18. 5. 2020 pojedou již posilové spoje 53 a 54 linky 431300.
Na základě žádosti POVEDu už nepojedou spoje 3 a 4 z linky 432130.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Obnovení dopravy do Vejprnic a Tlučné
a linky Domažlice - Plzeň

V souvislosti s uvolňováním vládních opatření pro zamezení šíření koronaviru budou od pondělí 11. 5. 2020 obnoveny vybrané spoje a linky.

Linky 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná a 440066 Plzeň,CAN-Plzeň,Křimice-Vejprnice v objednávce obcí Vejprnic a Tlučné přechází od 11. 5. do prázdninového režimu tj. nepojedou spoje označené v jízdním řádu negativní značkou "69".

Následně od pondělí 25. 5. 2020 vyjedou i toto spoje tzn. bude zajištěn plný provoz v rozsahu standardních jízdních řádů platných od 1. března.

Obnoven bude v určeném rozsahu rovněž provoz po komerční lince 400321 Domažlice-Plzeň. V pracovní dny bude zajištěn zhruba hodinový interval. O víkendech potom plný provoz.

U linek v objednávce Plzeňského kraje dochází pouze k úpravě linky 490720 Tachov-Milíře. Obnoveny budou spoje v pracovní dny 5, 6, 8 a 9. Naopak již nepojedou spoje 18 a 19.


Sleva za jízdenky či zákaznickou kartu ČSAD

OrHit.cz V dnešní době je více než kdy jindy potřeba dbát na důkladnou hygienu. Cestující společnosti ČSAD autobusy Plzeň a.s. mají nově možnost získat slevu 10 % na české výrobky ústní hygieny v e-shopu OrHit.cz

Sleva platí na veškerý sortiment jako jsou mezizubní kartáčky, zubní nitě či dentální gely. Stačí pouze v nákupním košíku na adrese www.orhit.cz zadat slevový kód "autobus".
Číslo jízdenky nebo zákaznické karty ČSAD je pak možno zadat do poznámky při dokončování objednávky.


Uzavírka Lštění

Doplněno 26. 5. 2020:
Z důvodu ukočení omezení spojů kvůli koronaviru platí pro linku 400130 Horšovský Týn-Blížejov,Lštění-Koloveč nový výlukový řád.

Z důvodu stavebních prací na opěrné zdi v obci Lštění pojedou mezi Osvračínem a Lštěním spoje linky 400130 Horšovský Týn-Blížejov,Lštění-Koloveč náhradní trasou.
Zastávky Blížejov,Lštění,Hvízdalka a Osvračín,Mimov nebudou po dobu uzavírky obsluhovány.

Výlukový jízdní řád je vyhlášen od 11. 5. do 13. 6. 2020. Cestující budou odbaveni v souladu s tarifními kilometry výlukových jízdních řádů.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Čipová karta ČSAD vklady

Osobní čipová karta ČSADVážení cestující,
s ohledem na ukončení zajišťování dopravy v objednávce Plzeňského kraje k 14. 6. 2020 bude možné od tohoto data využívat zákaznickou kartu ČSAD autobusy Plzeň a.s. pouze ve spojích jiných objednatelů (Vejprnice-Tlučná atd.) či u komerčních linek naší společnosti.

Doporučujeme, abyste zbylou finanční částku v zákaznické kartě ČSAD do uvedeného data vyčerpali. Pozdější vrácení peněz bude administrativně složité a dostupné jen v Plzni v pokladnách Centrálního autobusového nádraží.
Čipová karta jako taková a částka za pořízení se nevrací. Karta je majetkem držitele.

Berte toto prosím v zřetel zároveň při podávání žádosti o vystavení nové čipové karty ČSAD.


Uzavírka Letkov - Tymákov

Doplněno 27. 5. 2020:
Uzavírka byla předčasně ukončena, a proto pro linku 460010 Nadryby-Plzeň-Tymákov-Lhůta-Starý Plzenec platí standardní jízdní řád.

Z důvodu uzavírky komunikace kvůli stavebním pracem pojedou od 4. do 31. května 2020 autobusy linky č. 460010 Nadryby-Plzeň-Tymákov-Lhůta-Starý Plzenec v úseku Letkov - Tymákov po objízdné trase.
Autobusy se budou obousměrně otáčet v Letkově na návsi, přičemž se neobsluhují zastávky Letkov,u zrcadla a Tymákov,na vršku.

Omlouváme se za nepříjemnosti při cestování a děkujeme za pochopení!


Obnovení vybraných spojů po Sušicku

S platností od svátku 1. května 2020 jsou obnoveny vybrané víkendové spoje na Sušicku, omezené původně kvůli koronaviru.

Jedná se o spoje 11 a 14 linky č. 433690 Sušice-Hartmanice-Petrovice-Velhartice-Běšiny-Klatovy a spoje 7+8 z linky 440666 Plzeň-Sušice-Kvilda.
Pro obě linky tak platí nový výlukový jízdní řád.


Uzavírka Nahý Újezdec

Doplněno 26. 5. 2020:
Z důvodu ukočení omezení spojů kvůli koronaviru platí pro linky 490810 Tachov-Planá,Svatá Anna a 490850 Tachov-Planá-Mariánské Lázně nový výlukový řád.

Z důvodu výstavby kanalizace v místní části Nahý Újezdec obce Chodský Újezd je od 27. dubna až do cca srpna 2020 zastavena obsluha zastávky Nahý Újezdec,obec.
Náhradní zastávkou je Chodský Újezd,Nahý Újezdec,rozc.0.3 při hlavní silnici.

Podle výlukových jízdní řádů pojedou autobusové linky č. 490810 Tachov-Planá,Svatá Anna a 490850 Tachov-Planá-Mariánské Lázně.

Omlouváme se za nepříjemnosti při cestování a děkujeme za pochopení!


Obnovení odbavování a způsobu nástupu/výstupu

V souvislosti s ukončením nařízení hejtmana Plzeňského kraje bude s platností od soboty 25. 4. 2020 opět zahájeno odbavování všech cestujících, a to u všech druhů doprav tzn. linky v IDP, komerční doprava, MHD.

Nástup opět pouze předními dveřmi (vyjma linek se specifickým odbavením jako Vejprnice-Tlučná, TESCO apod.).

Uznávány jsou všechny druhy tarifů dle příslušné linky resp. druhu přepravy. Lze použít všechny druhy platebních metod tzn. jak čipové karty, tak rovněž hotovost.
Cestující i řidiči jsou povinni mít zakrytá nos a ústa.

Pro snížení rizika přenosu nákazy bude vymezena celá první řada sedadel (z pohledu řidiče) tj. první sedadla na pravé i levé straně nebudou určena pro usazení cestujících.


Omezení bezplatné dopravy TESCO

Doplněno 7. 5. 2020:
Na základě změny vládních opatření, kdy budou od 11. 5. 2020 opět otevřeny prodejny ve velkých nákupních střediscích, dojde k ukončení výlukových jízdních řádů pro linky 445101 (T1) a 445102 (T2) k 10. 5. 2020.
Od pondělí 11. 5. 2020 vstoupí v platnost původní jízdní řády a doprava bude obnovena v celém rozsahu.

TescobusyS ohledem na pokračující nouzový stav v Česku přistoupil objednavatel dopravy do obchodního zařízení OC Plzeň a hypermarketu TESCO na Rokycanské třídě k omezení dopravy. Opatření platí od středy 15. dubna 2020 do odvolání.

Linka 445101 CAN Husova-Na Švabinách (linka T1) pojede v redukované podobě, provoz linky 445102 Na Švabinách-Slovany-Na Švabinách (linka T2) je zcela zastaven.


Uzavírka Heřmanova Huť

Doplněno 26. 5. 2020:
Z důvodu ukočení omezení spojů kvůli koronaviru platí pro linky 460130 Přehýšov-Nýřany,DIOSS-Plzeň a 460180 Hněvnice-Heřmanova Huť-Stod nový výlukový řád.

Od úterý 14. dubna do července 2020 probíhá ve Vlkýši, v místní části obce Heřmanova Huť, výstavba kanalizace. Výkopy v ulici Stříbrská si vynutily uzavření silnice mezi Heřmanovou Hutí a Hněvnicemi a přesměrování vybraných spojů linek.

Po objízdné trase pojedou dle výlukových jízdních řádu linky č. 460130 Přehýšov-Nýřany,DIOSS-Plzeň, 460180 Hněvnice-Heřmanova Huť-Stod, 490320 Stříbro-Heřmanova Huť-Stod,u nem. a 490600 Stříbro-Nýřany-Plzeň,CAN. Jejich časové polohy jsou z důvodu délky objížďky posunuty.

Zastávka Heřmanova Huť,Vlkýš je přeložena o zhruba 200 metrů do Lesní ulice. U spojů 6/490600 a 1/490320 jsou vybrané zastávky pouze pro výstup.

Omlouváme se za nepříjemnosti při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Nezbavětice

Z důvodu rekonstrukce silnice I/19 u Nezbavětic budou na linkách 440606 Plzeň-Žinkovy-Neurazy-Plánice, 450551 Nebílovy-Chlum-Střížovice-Plzeň a 450591 Blovice-Plzeň v období od 14. 4. do 31. 5. 2020 vyhlášeny výlukové jízdní řády.

Spoje pojedou po následné objízdné trase: Z Chválenic do Nezbavětic, zde se otočí, vrátí do Chválenic a dále pojedou ve své stávající trase.
Vybrané spoje budou obsluhovat zastávku Nezbavětice v omezeném režimu „pouze na výstup“ z důvodu minimální frekvence cestujících zejména při nástupu.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Kotouň

Z důvodu rekonstrukce železničního přejezdu P1290 u Kotouně na silnici II/188 je od 14. do 27. 4. 2020 vyhlášen pro linku 434020 Horažďovice-Chanovice-Kotouň,žel.st. výlukový jízdní řád.
Všechny spoje linky jsou ukončeny/začínají v zastávce Oselce,Kotouň a nezajíždějí k železniční stanici.

Omlouváme se za potíže s cestováním a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Jirná - Lhota u Stříbra

Od úterý 14. 4. do 11. 5. 2020 je pro linku 490440 Stříbro-Kladruby vyhlášen výlukový jízdní řád.
Důvodem je uzavírka silnice II/230 ze Stříbra k dálnici D5 z příčiny výstavby napojení nové přeložky.

Autobusové spoje pojedou do Lhoty objízdnou trasou přes Sytno. Zastávka Stříbro,,rozc.k nádr. je po tuto dobu přemístěna před křižovatku Vrchlického x Plzeňská.
Použitím objízdné trasy mohou mít autobusy mírná zpoždění.

Omlouváme se za potíže při cestování!


Další omezení pravidelné linkové dopravy
při uzavření školských zařízení
a nouzovém stavu

Z důvodu pokračování opatření ohledně omezení šíření onemocnění způsobené novým druhem koronaviru přechází k dalším drobným úpravám jízdních řádů od středy 8. 4. 2020, a to hlavně na Tachovsku a Sušicku.

Ke stažení: Přehled omezení spojů na linkách ČSAD autobusy Plzeň od 8. 4. 2020
(název souboru zmeny_covid_200408.xlsx, velikost 9 kB)


Zrušení zastávky Plzeň,,Nádraží Bílá Hora

Kvůli výstavbě nové okružní křižovatky a železničních mostů je od 6. dubna 2020 pro autobusové linky veřejné dopravy č. 440020 (Plzeň-Liblín) a 460010 (Nadryby-Plzeň-Lhůta-Starý Plzenec) zrušena obsluha zastávky Plzeň,,Nádraží Bílá Hora.

Jako náhradní zastávka p ro přestup na linky MHD č. 20 a 30 poslouží zastávka Plzeň,,Čistící stanice.

Omlouváme se cestujícím za nepříjemnosti!


Dostupná Šumava 2020

Doplněno 17. 4. 2020:
Vážení milovníci Šumavy, JARNÍ část programu DOSTUPNÁ ŠUMAVA, která je určena návštěvníkům Národního parku Šumava z řad seniorů (65+) a osobám s handicapem, je s ohledem na situaci vyhlášeného nouzového stavu a vládních opatření na to navazujících, ZRUŠENA

Nositelé projektu, Správa Národního parku Šumava a ČSAD autobusy Plzeň a.s., se k tomuto kroku rozhodli proto, že současná situace nedává záruku pro realizaci výletů od 19. 5. do 30. 6. 2020.
Kromě nejistoty při plánování programu nám jde i o bezpečnost a zdraví cílové skupiny, kterou tvoří zástupci nejohroženějších skupin obyvatel.
Je nám to velmi líto, ale věříme, že toto rozhodnutí nalezne u Vás pochopení.

Zároveň Vás chceme informovat, že podzimní série zájezdů (1. 9. - 29. 10. 2020) je nadále připravovaná a jakmile bude větší jistota pro její bezpečnou realizaci, tak si bude možné místo v programu zajistit.
Příjem rezervací nebude k 20. 4. 2020 započat. Nový datum zahájení rezervací bude s dostatečným předstihem oznámen předem. Děkujeme za pochopení a budeme se těšit na setkání v lepších časech.

Dostupná Šumava, foto Ing. Mareš Informace pro zájemce (cestující) projektu Dostupná Šumava 2020.
V letošním roce se bude jezdit po stejných trasách a místech jako v loňském roce a budou shodné na jaře i na podzim. Navštívíme místa jako kostely v Dobré Vodě a Hůrkách, jezero Laka, Enviromentální středisko Špičák, Pancíř s rozhlednou, bývalou hájovnu Nový Brunst či meandry Křemelné a bývalou vesnici Zhůří u Kepel.
Dostupná Šumava umožňuje osobám v důchodového věku a zájemcům s omezenou pohyblivostí navštívit formou autobusového zájezdu zajímavá místa na území Národního parku Šumava.

Zahájení příjmu rezervací bude od pondělí 20. dubna 2020 od 7:00 hodin, a to s ohledem na nouzový stav kvůli zamezení šíření koronaviru POUZE po telefonním čísle 376 524 639 (pracovní dny 7 - 14 hodin).

Výchozími zastávkami jsou v úterý a čtvrtek areál ČSAD v Sušici a Sušice,žel.st. (stanoviště č. 9) a ve středu Vimperk,autobusové nádraží.

Zájezdy se konají mimo hlavní turistickou sezónu v měsících květen, červen (19. 5. - 30. 6. 2020; 19 termínů), září a říjen (1. 9. - 29. 10. 2020; 27 termínů).
Cena zájezdu činí z obou výjezdních míst jednotných 350,- Kč za osobu. Cena zahrnuje dopravu a průvodce. Počet míst v autobuse 33.

Více podrobností k projektu Dostupná Šumava


Další omezení MHD v Tachově a Stříbře
při uzavření školských zařízení a nouzovém stavu

Z důvodu pokračování opatření ohledně omezení šíření onemocnění způsobené novým druhem koronaviru přechází do většího úsproného režimu od soboty 4. 4. 2020 linky MHD v Tachově a Stříbře.

Ke stažení: Přehled omezení MHD Tachov a Stříbro od 4. 4. 2020
(název souboru zmeny_covid_200404.xlsx, velikost 9 kB)


Uzavírka Plánice

Doplněno 26. 5. 2020:
Z důvodu ukočení omezení spojů kvůli koronaviru platí pro linky 432070 Klatovy-Újezd-Plánice, 432110 Klatovy-Bolešiny-Plánice-Zborovy, 434120 Pačejov,Pačejov-nádraží-Myslív-Plánice-Klatovy nový výlukový řád.

Z důvodu výstavby kanalizace a uzavírky silnice II/186 (Klatovská ul.) v zástavbě města Plánice budou od středy 1. dubna do 13. června 2020 vyhlášeny pro níže uvedené autobusové linky výlukové jízdní řády.

Konkrétně pro linky č. 432070 Klatovy-Újezd-Plánice, 432110 Klatovy-Bolešiny-Plánice-Zborovy, 434120 Pačejov,Pačejov-nádraží-Myslív-Plánice-Klatovy a 450605 Nepomuk-Plánice-Klatovy.

Autobusy pojedou po objízdné trase z Plánice přes Újezd u Plánice a pak u zastávky Klatovy,Vítkovice se vrátí na svoji původní trasu (a stejnou cestou zpět). V uvedenou dobu nebudou zastávky Plánice,u ZŠ a Plánice,Nové Město obsluhovány.

Omlouváme se cestujícím za nepříjemnosti!


Další omezení pravidelné linkové dopravy
při uzavření školských zařízení
a nouzovém stavu

Doplněno 1. 4. 2020:

Ke stažení: Přehled omezení spojů na linkách ČSAD autobusy Plzeň od 1. 4. 2020
(název souboru zmeny_covid_200401.xlsx, velikost 16 kB)

Z důvodu pokračování opatření ohledně omezení šíření onemocnění způsobené novým druhem koronaviru přechází do úsproného režimu od středy 1. 4. 2020 také níže uvedené autobusové linky v objednávce Plzeňského kraje.
Spoje pojedou dle současných potřeb vzhledem k značnému úbytku cestujících.


Omezení pravidelné linkové dopravy
při uzavření školských zařízení
a nouzovém stavu

Z důvodu pokračování opatření ohledně omezení šíření onemocnění způsobené novým druhem koronaviru přechází níže uvedené autobusové linky v objednávce obcí Vejprnic a Tlučné od úterý 24. března 2020 do odvolání na úsporný provoz.
Spoje pojedou dle současných potřeb vzhledem k značnému úbytku cestujících, především do škol, ale i cest za nákupy či do zaměstnání. Víkendový provoz zachován beze změny.


Uzavírka Sušice, Hájkova

Od pondělí 23. března až do července 2020 pojedou autobusy linky č. 433590 Sušice-Ostružno-Nezdice na Šum.-Strašín z důvodu rekonstrukce komunikace Hájkova v Sušici po objízdné trase, a to ulicí Pod Kalichem.
Zastávka Sušice,,nem.rozc.0.3 je po dobu uzavírky zrušena, cestující použijí náhradní zastávku Sušice,,nábřeží.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Klatovy, Zahradní

Z důvodu stavebních prací na komunikaci je od čtvrtka 19. března zhruba do konce června 2020 není v Klatovech obsluhována zastávka MHD s názvem Zahradní , kterou obsluhuje pouze linka č. 436002.
Cestující musí použít náhradní zastávku u Škodovky anebo Podhůrecká,pod stadionem.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Omezení pravidelné linkové dopravy
během karantény v Česku

Ke stažení: Přehled omezení spojů na linkách ČSAD autobusy Plzeň od 18. 3. 2020
(název souboru zmeny_covid_200318.xlsx, velikost 40 kB)

Z důvodu zesílených opatření ohledně omezení šíření onemocnění způsobené novým druhem koronaviru přechází níže uvedené autobusové linky od středy 18. března 2020 do odvolání na prázdninový provoz.
Zároveň je omezen u vybraných linek také provoz o víkendu či v podvečerních hodinách.

Daná opatření, která rozšiřují omezení nastavené již od pátku 13. 3. 2020, reagují mj. na značný úbytek cestujících i snížený počet řidičů.


Regulační opatření hejtmana Plzeňského kraje
usměrnění nástupu/výstupu a odbavování

Doplněno 24. 3. 2020:
Nové regulační opatření hejtmana Plzeňského kraje platné od 6:00 dne 24. 3. 2020 do odvolání (nejdéle však po dobu trvání krizového stavu), ponechává v platnosti způsob nástupu/výstupu a odbavování viz níže.

Dle rozhodnutí Regulačního opatření hejtmana Plzeňského kraje je od 12:00 hodin dne 16. 3. 2020 do 6:00 dne 24. 3. 2020 zákaz nástupu a výstupu předními dveřmi autobusů, a to u spojů veřejné linkové dopravy zařazených do Integrované dopravy Plzeňská (IDP) a linek MHD v celém kraji.
Cestující nebudou odbaveni řidičem ani odbavovacím zařízením.

Opatření hejtmana se netýká komerční dopravy, avšak s platností od úterý 17. 3. 2020 je provoz u komerční linky 400321 Domažlice-Plzeň značně omezen.
Omezení dopravy u linek v objednávce Plzeňského kraje případně dalších subjektů vstoupí v platnost od středy 18. 3. 2020. Převážně se jedná o omezení všech školních spojů a večer či víkendové dopravy.


Omezení pravidelné linkové dopravy
při uzavření školských zařízení

Doplněno 17. 3. 2020:
Rozhodnutím města Tachov jsou od 18. 3. 2020 omezeny školní spoje v místní MHD:

Doplněno 16. 3. 2020:
Rozhodnutím města Klatovy jsou od 16. 3. 2020 omezeny školní spoje v místní MHD. Jedná se o spoje 436001/2, 9, 11; 436002/7, 10; 436004/ 10, 26, 15.
Obyvatele Klatov upozorňujeme, že lze pro cesty po městě také využívat běžných linkových příměstských spojů. Neplatí v nich však tarif MHD Klatovy.

Doplněno 13. 3. 2020:
Na základě vyhlášení stavu nouze v České republice nepojedou noční spoje linek N55, N91 a N92:

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o opatření proti šíření nového koronaviru uzavřít do odvolání školní zařízení a celkové omezení shromažďování osob jsou s platností od pátku 13. 3. 2020 omezeny následující linky a spoje. Dotčené linky pojedou dle výlukových jízdních řádů.

Ke stažení: Přehled omezení spojů na linkách ČSAD autobusy Plzeň od 13. 3. 2020
(název souboru zmeny_covid_200313.xlsx, velikost 15 kB)


Zajištění pravidelné linkové dopravy
při uzavření školských zařízení

Dle rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o opatření proti šíření nového koronaviru jsou od středy 11. 3. 2020 do odvolaní uzavřeny v celém Česku všechny základní, střední či vysoké školy. Výjimku tvoří školy mateřské.

S ohledem na rychlost rozhodnutí bude naše společnost zatím zajišťovat dopravu (včetně tzv. školních spojů) dle platných a zveřejněných jízdních řádů. V případně rozhodnutí objednavatelů (především Plzeňský kraj) resp. dopravních úřadů může dojít v dalších dnech ke změnám, o kterých Vás budeme okamžitě informovat.


Úpravy jízdních řádů
linek 55, 66 a N55 do Tlučné, Vejprnic a Nýřan

autobus Citelis CNG z linky 66 U příležitosti celostátní změny jízdních řádů veřejné linkové dopravy ke dni 1. 3. 2020 byly provedeny také změny u linek 55, 66 a N55 v objednávce obcí Vejprnice a Tlučná.
Nejzásadnější změnou je přesměrování většiny spojů linky 440066 Plzeň,CAN - Plzeň,Křimice - Vejpnice přes zadní Skvrňany. Pouze brzké ranní a večerní spoje jsou vedeny stále z Křimic přímo do předních Skvrňan.

Hlavní záměrem je lepší dostupnost škol ve Skvrňanech pro děti resp. zlepšení jejich přístupnosti zkrácením cesty hlavně s ohledem na bezpečnost přesunu od zastávky do školy. Tj. zastávka Plzeň,,Waltrova u linky 55 zastoupena vhodnější Plzeň,,Lábkova na lince 66.
Vybrané spoje linky 66, které jsou nově vedeny přes zadní Skvrňany (a Křimice a horní Vejprnice), čímž obslouží zastávky Plzeň,,Malesická (ZŠ/MŠ M. Luthera), Plzeň,,Školy Vejprnická (Sportovní gymnázium, SOUE) a následně Plzeň,,Lábkova (15. a 33. ZŠ, případně ZUŠ či Odborná ZŠ a MŠ).

Schéma vedení linek 55 a 66, březen 2020Dalším důležitým důvodem přetrasování spojů linky 66 do zadních Skvrňan je rovněž vylepšení přestupu na tramvajovou linku č. 2 pro cesty dále do města.
Občané Vejprnic, ale s výborným přestupem i občané Tlučné, se v zastávce Plzeň,,Lábkova ocitnou blízko hned několika nákupních zařízení, pobočky České pošty či zdravotního střediska včetně lékárny.

S ohledem na obrácení pořadí spojů, jenž přechází z linky 55 na 66 či opačně, došlo také k úpravě jízdního řádu pro linku 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná.

Poslední drobnou změnou prošla noční linka 460055 N55 Nýřany-Tlučná-Vejpnice-Plzeň, kdy kvůli požadavku města Nýřany bude nově odbavovat v zastávce Nýřany,,nádraží namísto původní Nýřany,,MěÚ.

K dispozici jsou pro cestující jízdní řády v různých formátech a formách včetně zastávkových či skládacího letáčku.
Ke stažení je rovněž aplikace s jízdními řady do mobilu.

Ke stažení: Kompletní přehled březnových změn u linek 55, 66 a N55
(název souboru zmeny_vt_brezen2020.xls, velikost 34 kB)
Schéma vedení linek 55 a 66 mezi Vejprnicemi a Plzní
(název souboru letak_linka55+66_brezen2020.pdf, velikost 33 kB


Přehled březnových změn jízdních řádů

Označník zastávky ČSAD autobusy Plzeň Od neděle 1. března 2020 vstupují v platnost změny v jízdních řádech vybraných autobusových linek v rámci I. celostátní změny jízdních řádů veřejné dopravy.
Proběhna řada úprav dle poznatků z praxe a nových požadavků. Jízdní řády jsou tvořeny dle objednávky Plzeňského kraje resp. dle pokynů organizátora dopravy POVED s.r.o.

Ohledně komerční dopravy došlo k posílení linky Domažlice - Plzeň, a to zavedením 2 párů spojů v pracovní dny.
Konkrétně pojedou po lince 400321 nově ze zastávky Plzeň,CAN spoje v 7:30 a 12:00 hod. Naopak z chodského hlavního města vyrazí nově autobusy do Plzně také v 9:00 a 13:50 hodin.

Ke stažení: Kompletní přehled změn na linkách ČSAD autobusy Plzeň k 1. 3. 2020
(název souboru zmeny_brezen2020.xls, velikost 73 kB)

Jízdní řády všech linek


Změny jízdních řádů
v MHD Klatovy

V neděli 1. března 2020 dojde ke změně jízdních řádů linek MHD Klatovy, které jsou realizovány převážně na žádost místních seniorů a Městského úřadu Klatovy.
Spoj linky č. 4 v 15:33 od nádraží byl přesměrován na linku č. 1, tj. obsluhuje rovněž náměstí, ale nezajíždí do sídliště Plánická.
U dvou spojů linky č. 1 doplněno zajíždění do zastávky Klatovy,,Plzeňská u nemocnice.

Jízdní řády všech linek klatovské městské dopravy, tedy autobusových linek č. 436001 Klatovy, nádraží ČD - náměstí Míru - Luby, 436002 Klatovy, nádraží ČD - náměstí Míru - sídliště na Plánické ul.436004 Klatovy, u masokombinátu - nádraží ČD - náměstí Míru - sídliště na Plánické ul. - Luby.

Pro cestující je opět k dispozici i aplikace s jízdními řady MHD do mobilu.

Ke stažení: Detailní přehled změn MHD Klatovy k 1. 3. 2020
(název souboru zmeny_mhdkt_brezen2020.xls, velikost 12 kB)

Více o MHD v Klatovech


Uzavírka Plzeň-Bory

Doplněno 28. 2. 2020:
S ohledem na termín změn k 1. 3. 2020 platí pro linky 440658 Plzeň-Zbůch-Merklín-Staňkov a 450660 Merklín-Dobřany-Plzeň nové výlukové jízdní řády.

Od pondělí 17. 2. 2020 přibližně do konce května 2020 budou probíhat stavební práce ve východní straně křižovatky ulic Klatovská a U Borského parku, a to v úseku Klatovské ulice od uvedené křižovatky po napojení areálu Záchranné služby a úseku ulice U Borského parku po křižovatku s ulicí Politických vězňů.
Stavební činnost omezí provoz linek veřejné dopravy, které pojedou dle výlukových jízdních řádů.

Zastávka Plzeň,Borský park je zrušena, jako náhradní je určena zastávka Plzeň,Bory. Zrušena je také zrušena zastávka Plzeň,U Přehrady. U vybraných spojů bude sloužit náhradní zastávka Plzeň,Višňovka.

Dotčeny budou linky naší společnosti: 431300 Klatovy-Plzeň, 440658 Plzeň-Zbůch-Merklín-Staňkov, 450091 (N91) Přeštice-Dobřany-Plzeň, 450563 Oplot-Chlumčany-Plzeň, 450660 Merklín-Dobřany-Plzeň a 460140 Nýřany,DIOSS-Zbůch-Plzeň.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Stříbro - Sytno

Doplněno 12. 5. 2020:
Dnešního dne došlo k předčasnému ukončení uzavírky a proto od 13. 5. 2020 platí pro linku 490660 Tachov-Bor-Stříbro-Plzeň nový výlukový jízdní řád odrážející omezení kvůli koronaviru.

Z důvodu uzavírky silnice č. II/605 v úseku Stříbro - Sytno je na lince 490660 Tachov-Bor-Stříbro-Plzeň vyhlášen od pondělí 10. 2. až do 20. 5. 2020 výlukový jízdní řád.

Autobusy jsou mezi zastávkami Stříbro,rozc.k nádr.Stříbro,Siemens vedeny objízdnou trasou po silnicích III. třídy kolem Svinné.
Délka spojů je v souladu s legislativou prodloužena o 1 tarifní kilometr. Časové polohy spojů jsou v oblasti Stříbra a Sytna mírně upraveny.

Kvůli trase uzavírky je zastávka Stříbro,rozc.k nádr. ve směru do Plzeň přesunuta o 100 metrů zpět k městu, za křižovatku s ulicí Vrchlického.
Také umístění zastávky Stříbro,Siemens ve směru do Plzně je mírně pozměněno.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Dolní Bělá - Líté

Z důvodu rekonstrukce silnice III/2042 v obci Dolní Bělá pojedou od 3. 2. 2020 do června 2020 autobusy linek 440070 Plzeň-Manětín-Žlutice a 460030 Nečtiny,Plachtín-Nečtiny-Plzeň podle výlukových jízdních řádů.

Odjezdy spojů z oblasti Manětína jsou uspíšeny. Objízdná trasa vede přes z obce Líté do Dolní Bělé přes Dražeň.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Skočice - Roupov

Z důvodu rekonstrukce silnice č. III/1825 v úseku Skočice – Roupov pojedou v období 3. – 21. 2. 2020 spoje linky 450663 Přeštice-Bolkov-Biřkov dle výlukového jízdního řádu po objízdných trasách.

Po příjezdu do obce Skočice budou autobusy pokračovat přes Horušany do Roupova, kde se otočí a dále pojedou směr Biřkov.

Zastávka Přeštice,Skočice,u kovárny bude po dobu uzavírky zrušena a nahrazena zastávkou Přeštice,Skočice,ZŠ.
Zastávky Přeštice,Skočice,háj. a Roupov,,háj. budou zrušeny bez náhrady (nulová frekvence), zastávka Roupov,,ObÚ bude zrušena, ale nahrazena zastávkou Roupov.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Novinky u dálkových linek

Autobus Scania Irizar i4 ve Kdyni na autobusovém nádraží Dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s. vstoupil do roku 2020 s řadou novinek v dálkových linkách, jež provozuje komerčně na svoje obchodní riziko.

Nejvíce jich cestující mohou vyzkoušet u linky č. 400321 Domažlice-Plzeň, kde od 1. ledna 2020 platí nový ceník.

Při bezhotovostní úhradě jízdného zákaznickou čipovou kartou ČSAD nebo z elektronické peněženky v Plzeňské kartě je poskytována sleva 15 % ze všech druhů jízdného i dovozného.

Cestujícím jsou k dispozici samozřejmě všechny státní slevy, ať již pro děti, studenty, seniory či například ZTP.
Zhruba hodinová cesta po celé trase Plzeň - Domažlice tak vyjde kupříkladu studenta či osobu starší 65 let na pouhých 16 Kč, při bezhotovostní platbě dokonce jen za 13,60 Kč.

Pro běžné cestující bez nároku na nějakou ze státních slev nabízí dopravce hned dvě možnosti.
Jednou z nich je zpáteční sleva 20 % z obyčejného jízdného při předložení jízdenky z linky 400321 z opačného směru a téhož dne. Nově bez ohledu na přepravovanou vzdálenost.

Zákazník, který se prokáže řidiči autobusu Dobrou kartou COOP, má nárok na 10% slevu z obyčejného jízdného.
Protože se však jedná o komerční linku, nejsou pochopitelně uznávány slevy Plzeňského kraje ani předplacené zóny IDP.

Na linku z Domažlic do Plzně jsou nasazovány mj. pohodlné velkokapacitní autobusy. Většina vozů je také vybaveny službou Wi-Fi Internet zdarma, klimatizací prostoru cestujících jsou pak opatřeny vždy.

Autobus Crossway na lince Plzeň-Karlovy Vary Zajímavou novinkou jsou od platnosti nových jízdních řádů zavedené páteční zrychlené spoje po autobusové lince č. 440080 Plzeň-Karlovy Vary.

Ty začínají nebo končí v Plzni na Centrálním autobusovém nádraží (CAN) v Husově ulici a dále obsluhují již jen vybrané důležité zastávky Plzeň,Severka (dočasně umístěná v zastávce MHD Plzeň,Sokolovská), Úněšov, Bezvěrov, Toužim,nám., Útvina, Krásné Údolí, Bečov n.Teplou a v Karlových Varech zastávky KV Arena a terminál.

Odjezd z Plzně,CAN je v 13:20 ze stanoviště č. 3. Nazpět z Karlových Varů z terminálu Dolní nádraží vyjíždí páteční spoj v 15:10 hod.

Autobusová linka Plzeň - Karlovy Vary je zařazena do systému Integrované dopravy Plzeňska (IDP), proto mohou držitelé Plzeňské karty s nahraným předplatným cestovat ve vymezeném území bez nutnosti zakoupení další jízdenky, případně doplatí jízdné jen za zbývající úsek.

K úhradě jízdného u řidiče lze také využít bezhotovostní úhrady z elektronické peněženky Plzeňské karty, navíc s 5% slevou stejně jako při platbě čipovou kartou ČSAD.

Ten, kdo chce mít jistotu sedačky nebo si předem vybrat vhodné místo k sezení, může využít zakoupení místenky v předprodeji AMSBUS. Místenky jsou zcela bez příplatku.
Zákazník s přístupem k síti Internet je schopen si zakoupit s předstihem též elektronickou jízdenku, a to buď ze stránky www.csadplzen.cz/e-jizdenka nebo přes oblíbený vyhledávač spojení ve veřejné dopravě www.idos.cz.

Ke stažení:
Zvláštní ceník pro linku č. 400321: Domažlice - Plzeň
(název souboru cenik_jizdneho_400321_200101.pdf, velikost 57 kB
Leták Do Karlových Varů s ČSAD
(název souboru kvary_191215.pdf, velikost 165 kB)
Zvláštní ceník pro linku č. 440080 Plzeň - Karlovy Vary
(název souboru cenik_jizdneho_440080_180901.pdf, velikost 56 kB)
Uzavírka Kožlany

Z důvodu rekonstrukce kanalizace v obci Kožlany pojedou od 15. ledna 2020 (do konce listopadu) linkové autobusy podle výlukových jízdních řádů: 440800 Plzeň-Kralovice-Čistá.

Spoje se zastávkou Kralovice,,žel.st. pojedou přes Hradecko, ostatní budou jezdit přes Dřevec. Dojde k drobnému nárůstu jízdní doby.

Zastávka Kožlany,,žel.st. bude po dobu rekonstrukce zrušena a nahrazena zastávkou Kožlany,,u školy.
Zastávka  Kožlany,,u školy ve směru do Kralovic bude přemístěna naproti stejnojmenné zastávce ve směru do Čisté.

Omlouváme se cestujícím za obtíže a děkujeme za pochopení!


Nový jízdní řád MHD Domažlice

První den roku 2020 vstoupí v platnost nový jízdní řád MHD v Domažlicích č. 405001 MAD Domažlice, Palackého ul. - Bezděkovské předměstí - Poděbradova ul. - Autoservis/ZZN. Platit bude však jen do 13. června 2020.
Vzhledem k zajištění prioritní návaznost na vlakovou dopravu, u které došlo ke změnám v jízdních řádech, je o 4 minuty uspíšen spoj č. 35 a naopak spoj 10 pojede o 4 minuty později.

Pro cestující je opět k dispozici i aplikace s jízdními řady MHD do mobilu.

Více o MHD v Domažlicích


Uzavírka Lipnice - Milínov

V období od 2. do 8. 12. 2019 proběhne uzavírka silnice v úseku Lipnice - Milínov.
Autobusová linka č. 450581 Nezvěstice-Míšov/Čížkov,Chynín pojede dle výlukového jízdního řádu.

Omlouváme se cestujícím za obtíže a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Holýšov - Dolní Kamenice

Z důvodu opravy a uzavírky silnice č. III/1852 mezi Holýšovem a Dolní Kamenicí dochází v termínu od 18. do 30. listopadu 2019 k vyhlášení výlukových jízdních řádů pro autobusové linky 400380 Domažlice-Blížejov-Staňkov-Holýšov a 432020 Klatovy-Dolany-Chudenice-Koloveč-Staňkov-Holýšov.

Ranní a večerní spoje úsekem projedou bez omezení, ale v době od 8 do zhruba 16 hodin pojedou autobusy náhradní trasou z Holýšova přes Staňkov do zastávky Horní Kamenice, kde se otočí a pokračují dál po své trase.
Opačný směr v obráceném pořadí. V danou dobu zastávka Holýšov,Dolní Kamenice a Holýšov,Výhledy nebude obsluhována. Cestující případně použijí z Dolní Kamenice vlakové spojení.

Náhradní trasování se týká spojů 400380/15 a 8; 432020/60 a 24 (+ mírná časová úprava návazného spoje 29).
Cestující budou odbaveni v souladu s tarifními kilometry výlukových jízdních řádů.

Omlouváme se cestujícím za obtíže a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Obora - Dobříč

Z důvodu pokládky finální asfaltové vrstvy na silnici III/2318 v úseku Obora – Dobříč pojedou v období 5. – 7. 11. 2019 spoje autobusových linek 460230 Kaznějov-Obora-Koryta a 460740 Kralovice-Obora-Kaznějov-Plzeň dle výlukových jízdních řádů.

Zejména v ranních hodinách jsou spoje uspíšeny cca o 10-15 minut. Autobusy po odbavení v Dobříči (resp. Jarově) pojedou do Obory po objízdné trase přes Dolní Hradiště, Kočín, Babinu a Nebřeziny.

Omlouváme se cestujícím za obtíže a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Drahoňův Újezd - Terešov

Kvůli provádění rekonstrukce silnice II/235 Drahoňův Újezd - Terešov pojede v období 4. 11. až 14. 12. 2019 autobusová linka č. 470370 Radnice-Vejvanov-Drahoňův Újezd-Zbiroh podle výlukového jízdního řádu.

Výluka se týká jen spojů 1, 5, 2 a 4, které v úseku Biskoupky - Přísednice budou vedeny po objízdné trase přes Terešov a Třebnušku.
Spoje vynechají zastávku Drahoňův Újezd. Jako náhradní poslouží zastávka Drahoňův Újezd,,u cihelny.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Sušice - Tedražice

Z důvodu úplné uzavírky silnice č. III/1698 v úseku Sušice - Tedražice v termínu 1. až 6. listopadu 2019 jsou pro níže uvedené autobusové linky vyhlášeny výlukové jízdní řády.

linka 433630 Sušice-Hrádek-Čejkovy-Nalžovské Hory:
Spoje budou od 8 do 16 hodin vedeny objízdnou trasou ze Sušice do Hrádku po silnici č. II/187 a dále po své trase. Spoje 3, 7, 6, 12, 8 a 16 v Hrádku za zastávkou Hrádek,u Hánů odbočí do místní komunikace a tou se dostanou na svou běžnou trasu po silnici III/18719 ve směru Zbynice. U těchto spojů je nulový či zanedbatelný obrat cestujících do Tedražic. Opačný směr pojede v obráceném pořadí.
Spoje 5 a 9 pojedou od zastávky Hrádek,u Hánů do zastávky Hrádek,Tedražice,náves, kde se po místní komunikaci otočí a vrátí se zpět do Hrádku.

433680 Sušice-Kolinec-Klatovy:
Spoje budou v době od 8 do 16 hodin vedeny objízdnou trasou ze Sušice do Hrádku po silnici II/187 a dále po své trase. Spoj 9 neobslouží Tedražice a od zastávky Hrádek,u ObU pojede rovnou do Sušice.
Spoje 14, 16, 20, 25 a 27 pojedou od zastávky Hrádek,u Hánů do zastávky Hrádek,Tedražice,náves, kde se po místní komunikaci otočí a vrátí se zpět do Hrádku.

V době celkové uzavírky spoje obou linek neobslouží zastávky Sušice,SOLO, Sušice,Nádražní u samoobsluhy, Tedražice,HEWA-TEX, Tedražice,u mlýna.
V Sušici jsou náhradními zastávkami Sušice,Hrádecká a Sušice,Pravdova.

V případě linky 433650 Sušice-Nalžovské Hory-Plánice-Žinkovy-Plzeň jsou spoje dotčeným úsekem vedeny mimo dobu stavební činnosti. Uzavírka se provozu linky přímo nedotkne.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Provoz nočních linek při změně času

Noční linka N55 v zastávce Plzeň,Makodrap V noci ze soboty 26. 10. na neděli 27. 10. 2019 dojde ve 3:00 hod. středoevropského letního času k posunu hodin zpět na 2:00 hod. "zimního" času.
Tento časový posun zasáhne do provozu nočních linek N91 a N92.

Oba spoje noční linky č. 450091 (N91) Přeštice-Dobřany-Plzeň pojedou pouze v období platnosti letního času. Tj. odjezd ze zastávky Přeštice,nám. v 0:05 hodin, příjezd do cílové zastávky Plzeň,CAN 0:45 hod.
Opačným směrem odjíždí autobus z Plzeň,CAN ve 2:00 hodin v čase dle letního (starého) času.

Stejně tak linka č. 440092 (N92) Plzeň-Štěnovice-Žákava-Blovice pojede kontinuálně jen dle časových údajů letního času.
Ze zastávky Plzeň,Mrakodrap vyjede v 1:35 hodin. Nazpět z Blovic jede ve 2:45 minut letního SEČ s dojezdem do zastávky Plzeň,Mrakodrap ve 2:25 zimního SEČ.

Noční linka 460055 (N55) Nýřany-Tlučná-Vejprnice-Plzeň vzhledem k časovým polohám v jízdnímu řádu před 2:00 hod. pojede pochopitelně dle letního (starého) času.


Obměna odbavovacích zařízení v autobusech

Společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s úspěšně završila dlouhodobější obměnu odbavovacích zařízení v linkových autobusech v souvislosti s rozšířením Integrované dopravy Plzeňska (IDP) do celého Plzeňského kraje a s tím spojené potřebě číst údaje z Plzeňské karty.

Výměna, která byla zahájena v říjnu loňského roku v provozovně Kralovice, znamenalo zvětšení působnosti odbavovacích strojků Mikroelektronika (typ USV E) používané doposud u naší společnosti pouze v oblasti Rokycanska.
Následně na tento typ zařízení začal přecházet v listopadu 2018 provoz Tachovsko, od února 2019 provoz Domažlicko a nakonec od března také provoz Klatovsko. Celkem bylo pořízeno 280 ks nových strojků USV E.

Ve zbývají oblasti Plzeňsko (provozovny Plzeň, Přeštice a Nepomuk) pak byly autobusy kompletně osazeny strojky EM TEST nejnovějšího typu 126i MIJOLA.

V červenci letošního roku se tak cestující přestali ve spojích veřejné dopravy setkávat se staršími provedení odbavovacích strojků výrobce EM TEST typu 116 TPO a typu 126i, přičemž typ 116 sloužil v ČSAD autobusy Plzeň již od roku 1998, kdy prozměnu nahradil legendární mechanické strojky Setright.
Typ 126i pak poprvé zasáhl do provozu v prosince 2004.

V současnosti jsou všechny autobusy vybaveny odbavovacím zařízením, které plnohodnotně komunikuje s Plzeňskou kartou tj. uznávání předplatných kupónů IDP, možnost jejich prodloužení nebo dobití elektronické peněženky.
Zároveň lze ve všech vozech uskutečnit bezhotovostní úhradu jízdného pomocí zákaznické čipové karty ČSAD, což doposud na zařízeních Mikroelektronika nebylo možné.

Zákazníci se mohou setkat ještě s přístroji EM TEST 126i v předprodejních místech, kde slouží k prodeji či dobíjení zákaznických čipových karet.
Případně mají úlohu jako záložní zařízení u zvláštní linkové dopravy či pro bezplatné linky tj. tam, kde není nutnost odbavení z Plzeňské karty.

Zbývající odbavovací strojky staršího provedení výrobce EM TEST typu 116 TPO a typu 126i jsou nabízeny případným zájemcům z řad příznivců veřejné dopravy k odkupu ve stavu, v jakém dosloužily.
Společnosti si pochopitelně ponechá část přístrojů pro depozitář svého Muzea dopravní techniky v Doubravce.


Uzavírka Třebomyslické ulice v Horažďovicích

Doplněno 10. 1. 2020:
Uzavírka pokračuje i v platnosti nových jízdních řádů, proto byl pro linku 434070 Horažďovice-Pačejov-Kvášňovice schválen navazující výlukový jízdní řád.

Kvůli dlouhodobé generální rekonstrukci ulice Třebomyslická v Horažďovicích je pro autobusovou linku 434070 Horažďovice-Pačejov-Kvášňovice vyhlášen objížďkový jízdní řád, a to od 8. října 2019 až do odvolání.

Spoje pojedou ze zastávky Horažďovice,žel.st. objízdnou trasou po II/188 a III/0301 do Horažďovické Lhoty, pak po místní komunikaci do zastávky Horažďovice,Třebomyslice a dále po své běžné trase. Opačný směr v obráceném pořadí.
Zastávka Horažďovice,u školy je nahrazena zastávkou Horažďovice,u tržiště.

Časové polohy spojů jsou mírně upraveny, cestující budou odbaveni v souladu s tarifními kilometry výlukového jízdného řádu.
Rekonstrukce ulice Třebomyslická by měla být ukončena do konce června 2020.

Omlouváme se cestujícím za obtíže a děkujeme za pochopení!


Omezení Stupno

Doplněno 16. 10. 2019:
Dle sdělení od zhotovitele je již komunikace zprůjezdněna, a proto od čtvrtka 17. 10. 2019 pojedou obě dotčené autobusové linky podle běžných jízdních řádů.

Z důvodu uzavírky železničního přejezdu ve Stupně a neumožnění otáčení autobusů přes manipulační prostor ve Stupně, nebude od 1. 10. 2019 do odvolání zastávka Stupno,žel.st. obsluhována následujícími spoji.

Linka 470210 Rokycany-Břasy,Stupno-Břasy,Darová, spoj 1 v 14:35 ze Stupna do Darové.

Linka 470020 Rokycany-Radnice-Zvíkovec, spoj 5 v 7:02 ze Stupna do Radnice - Zvíkovce;
spoj 29 v 15:37 ze Stupna do Radnic; spoj 16 v 8:16 ze Stupna do Rokycan; spoj 46 v 12:56 ze Stupna do Rokycan a spoj 30 v 15:33 ze Stupna do Rokycan.

Náhradní zastávka pro uvedené spoje je Břasy,ObÚ (zastávka před budovou obecního úřadu).
Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Svrčovec - Dolany

Z důvodu frézování a pokládky nového povrchu silnice II/185 v úseku Svrčovec - Dolany jsou v období od 23. do 30. 9. 2019 vyhlášeny pro linky 432020 Klatovy-Dolany-Chudenice-Koloveč-Staňkov-Holýšov a 432240 Klatovy-Dolany-Švihov-Vřeskovice-Přetín výlukové jízdní řády.

Linka 432020: od 7:30 do cca 17:00 pojedou autobusy po objízdné trase, tj. z Klatov po silnicích II/186 a I/27 do obce Dehtín, následně po silnicích III/1842, II/184, III/1841 přes Malechov do Dolan a dále ve své stávající trase.

Linka 432240: od 7:30 do cca 17:00 pojedou autobusy po objízdné trase, tj. z Klatov po silnicích II/186 a I/27 do obce Dehtín, následně po silnici III/1842 Malechova a dále po své stávající trase.

Zastávky Dolany,Svrčovec,u lomu; Dolany,Svrčovec,mlýn; Dolany,Svrčovec,náves; Dolany,,VNK budou po dobu uzavírky zrušeny.

Trasování a časové polohy spojů jsou částečně upraveny, cestující musí věnovat jízdním řádům pozornost. Budou odbaveni v souladu s tarifními kilometry výlukových jízdních řádů.

MIMOŘÁDNOST V PONDĚLÍ 23. 9. u linky 432020 z důvodu stavebních prací v křižovatce v obci Dolany!

Do 7:30 hod pojedou autobusy linky 432020 bez omezení. Po 7:30 pojedou po objízdné trase dle návrhu DIO, tj. z Klatov po silnicích II/186 a I/27 do obce Dehtín, následně po silnicích III/1842 a II/184 přes Malechov do Chudenic a dále ve své stávající trase. Objízdná trasa bude shodná i v opačném směru.
Zastávky Dolany,Svrčovec,u lomu; Dolany,Svrčovec,mlýn; Dolany,Svrčovec,náves; Dolany,,VNK; Dolany,, u has.zbroj; Dolany,,náves a Dolany,Balkovy budou zrušeny, spoje budou mimořádně odbavovat cestující v zastávce Dolany,Malechov.

Pro tento den uzavírky nebudou vydány speciální výlukové jízdní řády. Cestující budou informováni místním způsobem a dopravce se zhotovitelem stavby je žádají o pochopení.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Netunice - Háje

Z důvodu opravy komunikace II/183 mezi obcemi Netunice a Háje pojede autobusová linka č. 450556 Řenče-Losiná-Plzeň v období od 17. do 30. 9. 2019 dle výlukového jízdního řádu.

S výjimkou spoje č. 3 (ranní spoj do Plzně) pojede linka po objízdné trase. Po dobu uzavírky není obsluhována zastávka Netunice,Mrtol.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Přehled zařijových změn jízdních řádů

Označník zastávky ČSAD autobusy Plzeň Od neděle 1. září 2019 vstoupují v platnost změny v jízdních řádech vybraných autobusových linek v rámci III. celostátní změny jízdních řádů veřejné dopravy.

Ke stažení: Celkový přehled změn u linek ČSAD autobusy Plzeň k 1. 9. 2019
(název souboru zmeny_zari2019.xls, velikost 48 kB)

Jízdní řády všech linek k 1. 9. 2019


Uzavírka Babina - Kopidlo

Z důvodu plné uzavírky silnice mezi Babinou a Kopidlem pojede v období 2. až 15. 9. 2019 autobusová linka 460760 Kralovice-Plasy,Babina-Plasy po hlavní silnici č. I/27 přes Sokolku.

Dopolední spoje jsou řešeny zvlášť v úseku Kralovice - Kočín. Odpolední spoj po třetí hodině do Kopidla je ukončen v Babině, cestující musí do Kočína a Kopidla jet přes Hadačku.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Svojšín

Doplněno 28. 11. 2019:
S ohledem na prodloužení stavebních prací jsou vyhlášeny nové navazující výlukové jízdní řády pro dotčené autobusové linky 490430 Černošín-Svojšín-Bor 490360 Stříbro-Černošín a 490450 Stříbro-Planá-Mariánské Lázně, a to s platností do 7. 12. 2019.

Uzavírka mostu přes Mži na silnici III/1992 v obci Svojšín si vynutila od 1.9. do 30.11. 2019 vyhlášení výlukových jízdních řádů na dotčené lince 490430 Černošín-Svojšín-Bor.
A dále má také nepřímý vliv na jízdní řády linek 490360 Stříbro-Černošín a 490450 Stříbro-Planá-Mariánské Lázně.

Linka 490430 Černošín-Svojšín-Bor je rozdělena na dvě části. V úseku Bor-Svojšín,žel.st. je provoz zachován v plném rozsahu, pouze jsou časové polohy spojů upraveny.
Mezi zastávkou Svojšín,žel.st. a Svojšín (náves) se musí cestující přesouvat pěšky, tj. cca 6-10 minut. Přes Mži zhotovitel stavby vybuduje lávku pro pěší.

V úseku Svojšín (náves) - Černošín je zajištěn omezený provoz. Spoje 1 a 2 jsou pro minimální frekvenci zcela zrušeny. Náhradní spoje 104,106,108,103,105 jsou zajištěny vozidly staženými z jiných linek. Z toho důvodu jsou také upraveny časy spojů linky 490360/13,16 a 490450/9,12,11. Uvedené úpravy umožňují především zajistit dopravu dětí z okolí Ošelína do základní školy v Černošíně a zpět.
Cestující v úseku Bor-Černošín (Svojšín) může případně využít jiných autobusových spojů vedených přes Stříbro.

Cestující budou tarifně odbaveni v souladu s výlukovými jízdními řády. Jménem dopravce se velice omlouváme za obtíže způsobené touto uzavírkou.
Rozsah a způsob náhradní obsluhy byl připraven ve spolupráci s krajským organizátorem, společností POVED.


Uzavírka Lisov

Z důvodu uzavírky silnice č. III/19340 v obci Lisov při výstavbě kanalizace dochází od 26. 8. do 8. 9. 2019 k vyhlášení výlukového jízdního řádu pro autobusové linky 450662 Stod-Kostelec-Heřmanova Huť a 450674 Stod-Střelice-Lisov.

Spoje jsou vedeny po objízdné trase přes Ves Touškov, Mířovice a Honezovice (všechny bez obsluhy dotčenými spoji). Upozorňujeme, že se liší časy příjezdů a odjezdů.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Žinkovy - Kokořov

Doplněno 3. 9. 2019:
Dle sdělení od zhotovitele je již zprůjezdněna pro autobusy komunikace III/19117 v Žinkovech, a proto od středy 4. 9. 2019 pojedou všechny dotčené autobusové linky podle běžných jízdních řádů.

Doplněno 28. 8. 2019:
Úprava výlukového jízdního řádu pro linku 433650 Sušice-Nalžovské Hory-Plánice-Žinkovy-Plzeň od 1. 9. 2019, a to z důvodu vložení zastávky Chválenice,garáž ČSAD.

Z důvodu uzavírky silnice č. III/19117 mezi obcí Kokořov a Žinkovy dochází od 13. 8. do 13. 9. 2019 k vyhlášení výlukového jízdního řádu pro dotčené autobusové linky:
433650 Sušice-Nalžovské Hory-Plánice-Žinkovy-Plzeň, 440606 Plzeň-Žinkovy-Neurazy-Plánice, 440666 Plzeň-Sušice-Kvilda a 450613 Nepomuk-Žinkovy-Skašov.

Spoje jsou vedeny ze zastávky Žinkovy,Kokořov po místní obecní komunikaci na silnici II/230, před městem Nepomuk odbočení na II/191 k zastávce Žinkovy. Opačný směr v obráceném pořadí.
Cestující budou tarifně odbaveni v souladu s tarifními kilometry BĚŽNÉHO jízdního řádu.

Vlivem objížďky dochází k mírné úpravě časové polohy dotčených spojů. Zejména je urychlen odjezd spoje 3 linky 440666 kvůli návaznosti v Sušici a opožděn odjezd spojů 8 a 7 vlivem uzavírky v Běšinech.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Běšiny

Doplněno 16. 9. 2019:
Dle sdělení zhotovitele je silnice II/171 v obci Běšiny již průjezdná, a proto s platností od 18. 9. 2019 pojede autobusová linka 433690 Sušice-Hartmanice-Petrovice-Velhartice-Běšiny-Klatovy dle běžného jízdního řádu.

Doplněno 28. 8. 2019:
Na základě sdělení zástupce stavby je od zahájení školního roku dne 2. 9. 2019 umožněna obsluha zastávky a obratiště Běšiny,náves.
Z toho důvodu je od 1. 9. 2019 zaveden upravený výlukový jízdní řád linky 433690 Sušice-Hartmanice-Petrovice-Velhartice-Běšiny-Klatovy, kde školní spoje 5,10 a dále spoje 7,2 jsou opět vedeny až do této zastávky.
Úplné ukončení uzavírky silnice II/171 v obci Běšiny je momentálně předpokládáno kolem 9. září 2019.

Kvůli výstavbě kanalizace v obci Běšiny (silnice II/171) v termínu 12. 8. až 30. 9. 2019 je pro linku 433690 Sušice-Hartmanice-Petrovice-Velhartice-Běšiny-Klatovy vyhlášen objížďkový jízdní řád.

Spoje linky 433690 pojedou od zastávky Běšiny,u žel.st. po hlavní silnici I/27 do Čachrova, zde odbočí na silnici III/17113 do zastávky Velhartice,Nemilkov a dál po své trase. Zpět po stejné trase v obráceném pořadí.
Zastávky Běšiny,náves, Běšiny,Úloh a Velhartice,Nemilkov,žel.st. nebudou po dobu uzavírky obsluhovány.

Cestující budou odbaveni v souladu s tarifními kilometry výlukových jízdních řádů.
Dále od 2. 9. 2019 bude uzavírkou dotčen také spoj 5 linky 432050, který nebude rovněž obsluhovat zastávku Běšiny,náves. Náhradní zastávka je Běšiny,u žel.st.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Posílená doprava a mimořádné linky
o Chodských slavnostech

O letošních Chodských slavnostech, které se konají ve dnech 9. - 11. srpna 2019 v Domažlicích, zajistí naše společnost bezproblémovou přepravu v relaci Plzeň - Domažlice. Na základě zkušeností z předchozích ročníků opět včetně posílení kapacity.
Navíc ve spolupráci s Městem Domažlice zabezpečíme po oba víkendové dny dopravu na Vavřineček a speciální městskou linku.
Chodské slavnosti spojené s domažlickou Vavřineckou poutí jsou jedním z nejstarších folkloristických festivalů v České republice pořádané již od roku 1955. Hlavní program se odehrává na několika scénách. Zajímavým zpestřením je velký staročeský jarmark v historickém středu města, výstavy, tradiční pouťové atrakce či hudební festival Chodrockfest.

Kyvadlová doprava na Vavřineček bude zajištěna v sobotu a neděli od 8 do 13 hodin z autobusové zastávky Domažlice,Havlíčkova v Havlíčkově ulici.
Autobusy pojedou v 30 minutovém intervalu a doprava je bezplatná.

Mimořádná městská autobusová linka pojede rovněž také v sobotu a neděli, a to v době od 9 do 18 hodin. Bezplatná přeprava bude probíhat opět v 30 minutových odstupech mezi vlakovým nádražím a středem města a oblastí bývalých kasáren.
Zastávky jsou Domažlice,žel.st. (stanoviště č. 5), Domažlice,u pohřební služby, Domažlice,Poděbradova (stanoviště č. 14 a 11), Domažlice,u nem. a Domažlice,Petrovická (u zimního stadiónu)

Domažlice jsou i o víkendech velmi dobře dostupné spoji ČSAD autobusy Plzeň a.s. Pro případné zájemce níže uvádíme souhrnný jízdní řád z Plzně a Domažlic pro sobotu a neděli.
Se slevou 10% mohou na lince do Domažlic jet držitelé Dobré karty COOP. Dále všichni cestující získají při cestě do chodské metropole linkou 400321 slevu 5% z jízdného, pokud uhradí jízdné bezhotovostně zákaznickou čipovou kartou ČSAD případně z elektronické peněženky v Plzeňské kartě.

Nadto bude v sobotu 10. srpna posílen spoj v 9:15 z Plzně (spoj 400321/82) do Domažlic o další autobus. Posilový spoj bude odbavovat do naplnění kapacity ve všech obvyklých zastávkách.

Sportovně založení cestující mohou použít k přepravě cyklobus Český les. Ten sice nezajíždí až do Domažlic, ale lze ho využít jako výchozí bod.
I rekreační cyklista zvládne cestu např. ze zastávky Horšovský Týn či Meclov do Domažlic a zpět bez potíží.

Sobota 10. srpna

Směr z Plzně - do Domažlic
zastávka linka/spoj
440444/1
cyklobus
400321/82 400321/62 400321/24
Plzeň,CAN 8:00 9:15 10:30 15:30
Horšovský Týn 9:00 10:09 11:25 16:33
Domažlice,Poděbradova   10:25 11:40 16:50

Směr z Domažlic - do Plzně
zastávka linka/spoj
400321/55 400321/83 400321/35 440444/2
cyklobus
Domažlice,Poděbradova 8:10 11:00 13:25  
Horšovský Týn 8:24 11:14 13:43 18:00
Plzeň,CAN 9:23 12:10 14:45 19:00

Neděle 11. srpna

Směr z Plzně - do Domažlic
zastávka linka/spoj
440444/1
cyklobus
400321/62 400321/26 400321/30
Plzeň,CAN 8:00 10:30 16:20 18:05
Horšovský Týn 9:00 11:25 17:22 19:09
Domažlice, Poděbradova   11:40 17:40 19:25

Směr z Domažlic - do Plzně
zastávka linka/spoj
400321/55 400321/35 400321/27 440444/2
cyklobus
Domažlice, Poděbradova 8:10 13:25 16:20  
Horšovský Týn 8:24 13:43 16:37 18:00
Plzeň,CAN 9:23 14:45 17:40 19:00

Ke stažení: Jízdní řád mimořádné linky MHD
(název souboru chodske2019_jizdnirad_mesto.pdf, velikost 79 kB)
Jízdní řád kyvadlové dopravy na Vavřineček
(název souboru chodske2019_jizdnirad_vavrinec.pdf, velikost 77 kB)


Uzavírka Břasy

Z důvodu uzavírka silnice č. II/233 v úseku Břasy - Stupno platné od 1. 8. do 15. 11. 2019 dojde k následujícímu omezení pro linky 470210 Rokycany-Břasy,Stupno-Břasy,Darová a 470240 Liblín-Radnice-Břasy-Chrást-Plzeň.
Zrušeny budou zastávky Břasy,záv. a Břasy,ObÚ. Zastávka Břasy,hřiště bude přemístěna na křižovatku směr Kříše.

V úseku Břasy - Rokycany a opačně budou spoje zajíždějící do Stupna a ostatní přímé spoje stavět na stávající zastávce Břasy,u hřiště (u čerpací stanice PHM).

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Poběžovice

Z důvodu uzavírky v obci Poběžovice při rekonstrukci mostu na Slovanské třídě, silnice č. III/19521, jsou na níže uvedených autobusových linkách vyhlášeny výlukové jízdní řády.
Zastávka Poběžovice,škola a Masarykova ulice zůstává průjezdná, ale nejde odbočit do Slovanské ulice pro spoje směrem na Šitboř.

Akce se dotkne provozu linek 400191 Domažlice-Poběžovice-Poběžovice,Sedlec-Mnichov,Vranov, 400202 Klenčí pod Čerchovem-Poběžovice-Horšovský Týn-Horšovský Týn,Oplotec a 400330 Domažlice-Poběžovice-Hostouň-Mutěnín-Rybník dopravce ČSAD autobusy Plzeň v termínu 22. 7. až 23. 9. 2019.

Úprava se bude týkat následujících spojů:
400330/7,9,29,19,24,10; všechny spoje pojedou přes zastávku Poběžovice,,škola, spoj 7 zajede do zastávky Poběžovice,,škola v režimu jen pro výstup (téměř nulová frekvence).

400191/31,35,9,19,23,12,10,30,22,38; spoj 35 zastávku Poběžovice,,škola vynechá (nulová frekvence), ostatní spoje přes tuto zastávku pojedou.
400202/2,8,10,1,7; spoj 8 pojede mimo zastávku Poběžovice,,škola (nulová frekvence); ostatní spoje přes tuto zastávku pojedou

Spoje jedoucí mimo zastávku Poběžovice,,škola pojedou v úseku Poběžovice,,žel.st. - Šitboř nejkratší možnou trasou - po obchvatu Poběžovic.
Cestující budou odbaveni v souladu s tarifními kilometry výlukových jízdních řádů.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Krasavce - Dolní Lukavice

Doplněno 27. 9. 2019:
Z důvodu ukončení souběžné uzavírky v plzeňských Radobyčicích pojede autobusová linka 450553 Přeštice-Dolní Lukavice-Snopoušovy-Nebílovský Borek-Plzeň od pondělí 30. září podle nového výlukového jízdního řádu.

Při úplné uzavírce silnice č. III/18326 kvůli rekonstrukci mostu ev. č. 18326-1 mezi obcemi Dolní Lukavice a Krasavce budou od pátku 19. 7. 2019 jezdit autobusové linky po náhradní trase přes Přeštice. Zastávka Dolní Lukavice,ZD bude po dobu uzavírky bez obsluhy.

Výlukové jízdní řády platí pro linky 450553 Přeštice-Dolní Lukavice-Snopoušovy-Nebílovský Borek-Plzeň a 450669 Letiny-Řenče-Dolní Lukavice-Plzeň.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka železniční přejezd Sedlecko

Z důvodu uzavírky železničního přejezdu v Sedlecku pojedou ve dnech 17. - 24. 7. 2019 autobusové linky 470210 Rokycany-Břasy,Stupno-Břasy,Darová a 470240 Liblín-Radnice-Břasy-Chrást-Plzeň po objízdné trase přes Březinu.

Zastávky Všenice a Střapole nejsou danými linkami obsluhovány, cestující mohou využít spojů náhradní autobusové dopravy na trati č. 176

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Domažlice - Bořice

V termínu 16. až 26. 7. 2019 proběhne uzavírka silnice č. III/1839 v úseku Domažlice- Bořice. Obsluha zastávek Zahořany,Bořice I a Domažlice,u čist.st. bude znemožněna, náhradní zastávky v docházkové vzdálenosti jsou Zahořany,Bořice II a Domažlice,Hodeta.  Pro níže uvedených linkách jsou vyhlášeny výlukové jízdní řády.

Linka 400070 Koloveč-Kdyně-Domažlice:
Spoj 1 pojede do zastávky Zahořany,Bořice II, kde se otočí a pojede zpět po III/1839a, následně po I/22 do zastávky Domažlice,Hodeta a dále po trase. Oproti stávajícím JŘ bude délka spoje prodloužena vlivem objížďky o 1 tarifní kilometr.

Linka 400071 Domažlice-Kdyně:
Spoje 7, 9, 15, 16 - pojedou mimo zastávky Domažlice,,u čist.st.; Zahořany,Bořice I a Zahořany,Bořice II (nulová či téměř nulová frekvence), tj. ze zastávky Domažlice,Hodeta přímo po silnici I/22 do zastávky Zahořany,,Na Kočárku a dále ve své stávající trase.
Spoje 21, 46 a 48 - ze zastávky Zahořany,Bořice II pojede po III/1839a, následně po I/22 do zastávky Domažlice,Hodeta a dále po trase. Opačným směrem v obráceném pořadí.

Linka 400080 Domažlice-Zahořany-Kdyně:
Spoje 1, 5, 21, 17, 13, 15, 2, 4, 8, 24, 22, 14 - ze zastávky Zahořany,Bořice II pojede po III/1839a, následně po I/22 do zastávky Domažlice,Hodeta a dále po trase. Opačným směrem v obráceném pořadí.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Dolní Bělá

Doplněno 1. 11. 2019:
Vzhledem ke stavu staveních prací jsou od 1. listopadu 2019 vyhlášeny pro dotčené autobusové linky nové či navazující výlukové jízdní řády.
440070 Plzeň-Manětín-Žlutice, 460030 Nečtiny,Plachtín-Nečtiny-Plzeň, 460240 Horní Bříza-Kaznějov-Dolní Bělá, 460780 Plasy-Dolní Bělá-Úněšov-Manětín.

Doplněno 12. 9. 2019:
Od 11. září aktualizován výlukový jízdní řád linky 460780 Plasy-Dolní Bělá-Úněšov-Manětín.

Doplněno 16. 8. 2019:
Pokračují stavební prace během uzavírky silnice z Dolní Bělé na Berk a díky zprovoznění silnice přes Lozu pojedou od soboty 17. 8. nově autobusy po objízdné trase přes Dražeň a Lozu. Vynechané zastávky jsou nadále Dolní Bělá,,Berk a Líté,,Spálený mlýn.
Nové výlukové jízdní řády platí pro autobusové linky č. 440070 Plzeň-Manětín-Žlutice, 460030 Nečtiny,Plachtín-Nečtiny-Plzeň, 460240 Horní Bříza-Kaznějov-Dolní Bělá a 460780 Plasy-Dolní Bělá-Úněšov-Manětín. Předpokládaný konec této etapy k 30. září 2019.

Doplněno 23. 7. 2019:
Uzavírka vstoupila do další části, a to Dolní Bělá - Líté. Podle nových výlukových jízdních řádů pojedou od středy 24. 7. 2019 autobusové linky č. 440070 Plzeň-Manětín-Žlutice, 460030 Nečtiny,Plachtín-Nečtiny-Plzeň, 460240 Horní Bříza-Kaznějov-Dolní Bělá a 460780 Plasy-Dolní Bělá-Úněšov-Manětín. Předpokládaný konec této etapy 18. srpna 2019.

Nebude možné obsluhovat zastávky Dolní Bělá,,Berk a Líté,,Spálený mlýn. Autobusy od Nečtin budou vedeny do Lítého, zde se o točí a přes Lozu pojedou do Dolní Bělé (zde se obsluhuje již zastávka na návsi ve směru od obce Loza pro oba směry stejně), následně se autobus otočí okolo obchodu COOP a pojede směr Plzeň, popř. Kaznějov, zpět v opačném pořadí.
Náhradní zastávka Dolní Bělá nad obecním úřadem je zrušena. Nově bude pro autobusy průjezdná silnice Mrtník - Loza. Všechny spoje budou směr Plzeň a opačně vedeny přes Mrtník,,I. Spoje, které v řádném režimu obsluhují zastávku Mrtník (ve vsi) ji obslouží i nyní - tj. spoje jedoucí směr Loza - Kaznějov a opačně.

Od pondělí 15. 7. 2019 pokračuje uzavírka v Dolní Bělé dle stávajících výlukových řádů, avšak k této uzavírce bude uzavřena ještě silnice Loza - Mrtník a Loza-Bučí, pro autobusy je dohodnutý průjezd Loza - Bučí, tj. bude se jezdit jak při uzavírce úseku Loza - Mrtník, která byla do 30. 6. 2019.

U linky 440070 Plzeň-Manětín-Žlutice byla přejmenována zastávka Mrtník,,I na Mrtník - týká se spoje 13, úprava časů u spoje.

Táké v případě linky 460030 Nečtiny,Plachtín-Nečtiny-Plzeň byla přejmenována zastávka Mrtník,,I na Mrtník - týká se spojů 5, 9, 13, 17, 23, 24, 14, 38, 16, 18, 22, spoje 38, 18, 22 Mrtník na výstup, u uvedených spojů došlo k úpravě časů

U linky 460240 Horní Bříza-Kaznějov-Dolní Bělá vyjmuty časy Mrtník,,I - vloženy do zastávky Mrtník - spoje 1, 5, 9, 7, 29, 11, 17, 2, 6, 10, 22, 12 - někde došlo k menším časovým posunům,
Spoj 5 - opožděn odjez na 5:50 + zajížďka do Dolní Bělé; spoj 29 - opožděn odjezd na 13:53, spoje 5 a 11 Mrtník pouze pro výstup,

Linka 460780 Plasy-Dolní Bělá-Úněšov-Manětín má úpravu časů u spojů 1, 11, 13, 2, 4, 12.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Dolce - Kucíny

Doplněno 30. 8. 2019:
Z důvodu dokončení uzavírky k 31. 8. 2019 silnice II/230 v úseku Dolce - Újezd (v rámci stavby silnice II/230 Nepomuk - Přeštice 2. část) jsou výlukové jízdní řády pro autobusové linky č. 450652 a 450675 ukončeny ke stejnému datu.

Z důvodu rekonstrukce silnice II/230 u obce Dolce pojedou v období od 1. 7. 2019 do 15. 9. 2019 linky 450652 Letiny-Skašov-Horšice-Přeštice-Plzeň a 450675 Přeštice-Blovice-Letiny po objízdné trase přes Horšice a podle výlukových jízdních řádů.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Lisov

Z důvodu rekonstrukce komunikace v obci Lisov pojedou v období od 1. 7. do 7. 7. 2019 autobusy linky 450662 Stod-Kostelec-Heřmanova Huť dle výlukového jízdního řádu.

Zastávka Lisov bude vynechána (nulová frekvence), spoje pojedou z Hradce po objízdné trase přes Ves Touškov, Mířovice do Honezovic a dále pojedou ve své stávající trase. Shodná objízdná trasa bude i v opačném směru.

Zastávka Lisov bude ve výše uvedeném období zrušena a nahrazena zastávkou Hradec. Zastávka Hradec bude provizorně přemístěna poblíž obecního úřadu.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Plasy - Žebnice

Z důvodu rekonstrukce silnice č. I/27 mezi obcemi Plasy a Žebnice pojedou od 1. 7. do 31. 8. 2019 autobusové linky 440800 Plzeň-Kralovice-Čistá, 460334 Plasy-Mladotice-Žihle-Blatno-Lubenec a 460800 Kralovice-Plzeň podle výlukových jízdních řádů.

Linky 440800, 460800: objízdná trasa je vedena z Plas přes Babinu, Kopidlo a Výrov do Hadačky a dále pojedou ve své stávající trase. Nárůst jízdní doby zhruba 6 až 10 minut.
Zastávka Plasy,,u školy bude po dobu rekonstrukce zrušena a nahrazena zastávkou Plasy. Zcela zrušeny bez náhrady pak budou zastávky Plasy,Žebnice,rozc.Plasy,Sokolka.

Linka 460334: Z důvodu nesouhlasného stanoviska policie ČR k udělení licence výlukového jízdního řádu k průjezdu mikrobusů VLD skrze snížený podjezd v Plasích směr Horní Hradiště, pojedou autobusy též po objízdné trase přes Babinu, Kopidlo, Výrov a Hadačku do Žebnice a dále po objízdné trase.

Časové polohy spojů jsou proto upraveny. Cestujícím z Horního Hradiště doporučujeme využívat zejména NAD za vlaky ČD, které vzhledem k tomu, že nepodléhají žádosti o licenci, skrze snížený podjezd projedou.
Vybrané spoje mají z důvodu nutnosti zachování návaznosti v Mladoticích dřívější odjezd z Plas a navazují na linku 460800.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Wilsonova mostu v Plzni
omezení bezplatné linky T1

Z důvodu úplné uzavírky vozovky Wilsonova mostu v Plzni (silnice III. třídy č. C 0301 Americká) pojedou v období od 1. 7. do 31. 8. 2019 autobusy bezplatné linky č. 445101 CAN Husova-Na Švabinách (linka T1) dle výlukového jízdního řádu.

Zrušeny jsou obousměrně zastávky Pařížská (jako náhradní bude Anglické nábřeží) a Hlavní nádraží (náhradní Prazdroj). Časy v jízdním řádu se nemění.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Doprava autobusy na akci Bahna 2019

Akce Bahna Ve spolupráci s organizátorem zajistí v sobotu 22. června 2019 společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. dopravu na tradiční akci Bahna ve vojenském újezdu Strašice.
K cestě na tuto hojně navštěvovanou přehlídku bojové techniky bude možné použít dvě autobusové linky 440380 Plzeň-Rokycany-Dobřív-Strašice, Vojenský Újezd Brdy470390 Radnice-Lhota pod Radčem-Mýto-Strašice,Vojenský Újezd,Brdy.

Pro dopravu z Plzně na Bahna je vhodné použít spoje v 7:30 a 8:00 hodin z Centrálního autobusového nádraží (stanoviště č. 14). Nazpět do Plzně pojedou spoje v 17:40 a 18:00. Autobusy po trase zastaví také v Rokycanech a Dobřívi.
Dále bude vedeno celkem 7 párů spojů přímo z/do Rokycan. Časové polohy jednotlivých spojů umožňují návaznost na vlaky od Prahy.
Zkrátka nepřijdou ani obyvatelé severovýchodní části okresu Rokycany. Přímé autobusy pojedou ráno ve směru od Radnic, odpoledne po 16. hodině nazpět.

Navíc během celého dne zajištěna kyvadlová doprava každých 5 až 10 minut ze záchytných parkovišť v Dobřívi (zastávka Dobřív,chaty) a ve Strašicích (zastávka Strašice,ObÚ). Na linkách platí zvláštní ceník jízdného, který nabízí jednosměrné jízdenky. Jedno dítě do 6 let jede zdarma (druhé a další pak za čtvrtinové jízdné), dítě 6 až 18 let cestuje se slevou 75%, stejně jako občané nad 65 let věku a studenti do 26 let. Pes na vodítku za poloviční jízdné.

Ke stažení: jízdní řád Plzeň - Rokycany - Dobřív - Bahna
(název souboru 440380.pdf, velikost 12 kB)
jízdní řád Radnice - Mýto - Strašice - Bahna
(název souboru 470390.pdf, velikost 18 kB)
ceník jízdného
(název souboru cenik_jizdneho_440380_470390_190301.pdf, velikost 52 kB)

Více informací a podrobný program na www.bahna.eu


Uzavírka Strašice

Doplněno 16. 10. 2019:
S ohledem na pokračující stavební práce byla uzavírka prodloužena, a proto linka 470320 Cheznovice-Rokycany-Plzeň pojede dle výlukového jízdního řádu až do 16. listopadu 2019.

Kvůli uzavírce silnice č. III/11726 v obci Strašice pojede linka 470320 Cheznovice-Rokycany-Plzeň v období 17. 6. - 14. 10. 2019 podle výlukového jízdního řádu.

Zastávka Strašice,Mikulíkův mlýn bude zrušena a nahrazena zastávkou Strašice,Huť, která bude přesunuta o cca 90 metrů východně ke křižovatce silnic III/17726 a III/17723.

Autobusy pojedou po následné objízdné trase: ze zastávky Strašice,U Libuše po silnici III/11723 na křižovatku se silnicí III/11723, kde odbaví cestující v náhradní zastávce Strašice,Huť; zde se otočí, vrátí na zastávku Strašice,U Libuše a dále budou pokračovat ve své stávající trase.
Předpokládané zpoždění při objízdné trase jsou zhruba 3 minuty.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Plánice

Doplněno 8. 11. 2019:
Z důvodu úpravy a prodloužení uzavírky v Plánici jsou od pondělí 11. 11. 2019 vyhlášeny pro dotčené autobusové linky nové výlukové jízdní řády s platností až do 14. 12. 2019.
Všechny spoje pojedou objízdnou trasou přes Újezd, současnou provizorní trasu místní komunikací v Plánici nebudou používat. Zastávky Plánice,u ZŠ a Plánice,Nové Město nebudou obsluhovány.
Nové jízdní řády: 432070 Klatovy-Újezd-Plánice, 432110 Klatovy-Bolešiny-Plánice-Zborovy, 434120 Pačejov,Pačejov-nádraží-Myslív-Plánice-Klatovy a 450605 Nepomuk-Plánice-Klatovy

Doplněno 16. 10. 2019:
Z důvodu ukončení uzavírky v Točníku pojede od 19. 10. 2019 linka č. 432070 Klatovy-Újezd-Plánice podle nového výlukového jízdního řádu.

Z důvodu výstavby kanalizace a uzavírky silnice II/186 (Klatovská ul.) v zástavbě města Plánice budou od pondělí 10. června do 30. listopadu 2019 vyhlášeny na níže uvedených linkách výlukové jízdní řády.

Konkrétně pro linky č. 432070 Klatovy-Újezd-Plánice, 432110 Klatovy-Bolešiny-Plánice-Zborovy, 434120 Pačejov,Pačejov-nádraží-Myslív-Plánice-Klatovy a 450605 Nepomuk-Plánice-Klatovy.

Stavba umožní průjezd linkových autobusů Klatovskou ulicí v pracovní dny, v době od 4 do 8 hodin ráno a pak od 16 do 20 hodin večer.
V ostatní dobu pojedou autobusy po objízdné trase z Plánice přes Újezd u Plánice a pak u zastávky Klatovy,Vítkovice se vrátí na svoji původní trasu (a stejnou cestou zpět). V uvedenou dobu nebudou zastávky Plánice,u ZŠ a Plánice,Nové Město obsluhovány.

U linky 432070 platí nynější výlukový jízdní řád pouze pro období od 31. 7. 2019 protože zároveň u této linky probíhá 2. etapa uzavírky Točník - Vícenice.
Kvůli nulové či minimální frekvenci a pro eliminaci zpoždění proto vynechávají spoje 5, 7, 8, 9, 10 zastávky Újezd u Plánice,pila; Plánice,Zbyslav; Klatovy,Vítkovice. Náhradní zastávka je Újezd u Plánice.

Omlouváme se cestujícím za nepříjemnosti!


Přehled červnových změn jízdních řádů

Označník zastávky ČSAD autobusy Plzeň Od neděle 9. června 2019 vstupují v platnost změny v jízdních řádech vybraných autobusových linek v rámci II. celostátní změny jízdních řádů veřejné dopravy.
Proběhna řada úprav dle poznatků z praxe, nových požadavků a provozní situace. Jízdní řády jsou tvořeny dle objednávky Plzeňského kraje resp. dle pokynů organizátora dopravy POVED s.r.o. ve spolupráci s dopravcem.

Ke stažení: Kompletní přehled změn na linkách ČSAD autobusy Plzeň k 9. 6. 2019
(název souboru zmeny_cerven2019.xls, velikost 53 kB)

Jízdní řády všech linek


Velkokapacitního autobusu Scania Irizar i4
a nová grafika ČSAD pruhů

Autobus Scania Irizar i4 ve Kdyni na autobusovém nádraží Dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s. pořídil pro navýšení pohodlí a bezpečnosti velkokapacitní linkový autobus Scania Irizar i4.
Zároveň se s ním poprvé objevilo na vozech nové grafické ztvárnění třech zelených pruhů, tak typické pro tohoto dopravce.

Tříosý autobus postavený na podvozku švédského výrobce Scania s nástavbou od španělské značky Irizar poskytuje 62 míst k sezení a je ještě i pro 29 míst pro stojící cestující.
Vůz o délce 14,4 metru nabízí také širokou plošinku pro převoz dětského kočárku, je vybaven mj. klimatizací prostoru pro cestující a bezplatným Internetem bezdrátovou sítí Wi-Fi.

Pro zvýšení přepravní kapacity bude nasazován především po páteřní lince Domažlice - Plzeň, kterou zajišťuje naše společnost na vlastní podnikatelské riziko. Setkat se s ním však mohou cestující i v jiný relacích, například Klatovy - Domažlice aj.
Autobus Scania Irizar i4 je zároveň prvním, který se veřejnosti ukázal s novým grafickým pojetím třech zelených pruhů používaných dopravcem ČSAD autobusy Plzeň již od roku 1995.

Nové ztvárnění třech zelených pruhů ČSAD autobusy Plzeň do tvaru slzy Tři zelené odstíny jsou vyvedeny do tvaru takzvané slzy, čímž se snaží přizpůsobit líbivému designu moderních autobusů.
Toto provedení pruhů pomocí samolepící fólie je určeno pro vozy, které nebudou nalakovány pruhy již z výroby, případně jsou po opravách.

Lakování vozidel ČSAD autobusy Plzeň prošlo za poslední léta drobným vývojem. Tři zelené pruhy se poprvé na autobusech plzeňského ČSAD objevily v roce 1995. Předcházel jim jeden silný zelený pruh na bílém podkladě, který byl používán od vzniku společnosti v roce 1993.
Ještě předtím za dob státního podniku, jak si mnozí asi stále pamatují, jezdily linkové autobusy celorepublikově v modrobílém lakování.

V 2008 přistoupil dopravce ke změně lakování autobusů z prvovýroby. Známé tři odstíny zelených pruhů zůstaly zachovány a však na místo jejich ostrého přerušení a zkosení v prostřední části vozů jsou nyní pruhy vedeny napříč celým autobusem s ladnou vlnovkou uprostřed.
Obměna olakování přišla i s ohledem na postupnou změnu designu autobusů v průběhu let.


Úprava linky 460010 Nadryby-Plzeň-Lhůta-Starý Plzenec
kvůli zpožďování při neprůjezdnosti silnic

Doplněno 10. 6. 2019:
S ohledem na změny jízdních řádů byl obměněn i výlukový jízdní řád linky 460010 Nadryby-Plzeň-Tymákov-Lhůta-Starý Plzenec.

Rozsáhlé stavební práce v Plzni a s tím spojené uzavírky komunikací přinášejí zahlcení objízdných tras silniční dopravou.
Spoje autobusové linky 460010 Nadryby-Plzeň-Tymákov-Lhůta-Starý Plzenec získávají až 30 minutové zpoždění, na což reaguje objednavatel Plzeňský kraj a od soboty 1. 6. 2019 začne platit pro tuto linku výlukový jízdní řád.

Spoj 19 bude ukončen v zastávce Plzeň,Terminál Hlavní nádraží. Z terminálu do Lhůty a Starého Plzence pojede nový spoje 39 v 15:15.
Spoj 21 bude rovněž ukončen v zastávce Plzeň,Terminál Hlavní nádraží. Z terminálu do Lhůty pojede nový spoj 41 v 16:15.

Spoj 26 ze Starého Plzence pojede do terminálu, kde bude ukončen. Z terminálu do Nadryb pojede nový spoj 46 v 16:45 hod.

Omlouváme se cestujícím za nepříjemnosti!


Uzavírka železničních přejezdů
v Blatnici a Kamenném Újezdě

Kvůli uzavírce železničních přejezdů na trati č. 181 Nýřany - Heřmanova Huť jsou na níže uvedených autobusových linkách od úterý 28. 5. 2019 vyhlášeny výlukové jízdní řády. Cestující musí věnovat výlukovým jízdním řádům zvláštní pozornost.

Linka 460150 Nýřany,DIOSS-Město Touškov-Plzeň:
V termínu 28. - 30. 5. 2019 je uzavřen železniční přejezd P647 u Kamenného Újezdu. Kvůli časově náročné objízdné trase přímo do obce zajedou jen vybrané (převážně školní) spoje. Ostatní spoje zastaví na zastávce Nýřany,Kamenný Újezd,rozc., odkud je obec v docházkové vzdálenosti.

Linky 460130 Přehýšov-Nýřany,DIOSS-Plzeň a 490600 Stříbro-Nýřany-Plzeň,CAN:
V období 28. - 31. 5. 2019 je uzavřen železniční přejezd P651 u Blatnice. Spoje obou linek jedou mezi Blatnicí a Heřmanovou Hutí po objízdné trase.
Dopravní obsluha Přehýšova, Rochlova, Kbelan a Hněvnic je řešena výlukovými spoji linky 460130 a částečně také náhradní autobusovou dopravou Českých drah.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Nechanice

Z důvodu uzavírky silnice č. III/17714 u obce Nechanice pojede linka 450582 Mladý Smolivec-Spálené Poříčí-Nezvěstice-Plzeň v období od 23. 5. do 31. 5. 2019 podle výlukového jízdního řádu.

Spoje, které obsluhují Nechanice, pojedou z Nových Mitrovic po silnicích II/177 a III/17713 do Nechanic, kde se otočí, vrátí na silnici II/177 a dále budou pokračovat ve své stávající trase.
Objízdná trasa bude shodná i v opačném směru. U těchto spojů dochází k mírnému prodloužení jízdních dob.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Přešín - Hradišťský Újezd
IV. etapa

Uzavírka silnice č. III/11742 pokračuje další etapou, a to omezením dopravy v úseku Louňová,rozc. - Přešín.
Linkové autobusy tak pojedou v období od 22. 5. do zhruba 10. 6. 2019 podle výlukových jízdních řádů.

Linka 450588 Blovice-Čížkov pojedou po následné objízdné trase: ze zastávky Čížkov,Přešín po silnici III/11744 směr Nechanice, následně po silnici III/17714 na křižovatku se silnicí III/17742 do zastávky Blovice,Hradišťská Lhotka,rozc.0.9.
Vybrané spoje pak zajedou do obce Louňová a následně se vrátí a přes Hradišťský Újezd dojedou do Blovic.

Vlivem objízdné trasy všechny spoje vynechají zastávku Louňová,Kbely (nulová frekvence cestujících).
Spoj 2 navíc také vynechá zastávku Louňová (minimální frekvence). Spoj 15 pojede do zastávky Louňová v režimu "pouze pro výstup".

Linka 450007 dopravce Město Blovice pak jezdí od středy 22. 5. 2019 dle běžného jízdního řádu platného před uzavírkou.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Čižice - Štěnovický Borek

Probíhají uzavírka silnice č. III/18329 v úseku Štěnovický Borek - Čižice z důvodu opravy povrchu vstoupila do dalšího dějství, čímž není v období 22. až 27. 5. 2019 umožněn vždy v době od 8:00 do 15:00 hod průjezd ani linkovým autobusům.
Autobusy linek 450553 Přeštice-Dolní Lukavice-Snopoušovy-Nebílovský Borek-Plzeň a 450556 Řenče-Losiná-Plzeň pojedou dle výlukových jízdních řádů.

Omezeny jsou spoje 15, 37, 19, 17, 53, 25, 4, 14, 36, 16, 54, 26 linky 450553 a spojů 8 a 9 linky 450556.
Vybrané spoje obsluhují Štěnovický Borek a další zastávky závlekem přes Nebílovy a zpět.

Zároveň u uvedených linek probíhá také uzavírka v Radobyčicích, kdy za zrušený úsek je náhradní zastávka Plzeň,,Bory (stanoviště č. 1 pro směr z Plzně)

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka v Radobyčicích

Doplněno 27. 9. 2019:
Dopravní omezení v Radobyčicích pro linkové autobusy bude ukončeno 29. září 2019. Od pondělí 30. 9. září pak pojede linka 450556 Řenče-Losiná-Plzeň dle svého běžného jízdního řádu. Linka 450553 Přeštice-Dolní Lukavice-Snopoušovy-Nebílovský Borek-Plzeň pak pojede dle nového výlukového jízdního řádu, protože zároveň ještě pokračuje uzavírka Krasavce - Dolní Lukavice.

Doplněno 28. 8. 2019:
Omezení v Radobyčicích spojené s objízdnou trasou bude dle sdělení stavbařů trvat do 29. září 2019. Proto je pro linku 450556 Řenče-Losiná-Plzeň vyhlášen nový navazující výlukový jízdní řád.

Doplněno 29. 5. 2019:
S ohledem na ukončení uzavírky Čižice - Štěnovický Borek jsou v souvislosti s uzavírkou v Radobyčících vyhlášeny od 30. 5. 2019 pro autobusové linky č. 450553 Přeštice-Dolní Lukavice-Snopoušovy-Nebílovský Borek-Plzeň a 450556 Řenče-Losiná-Plzeň nové výlukové jízdní řády.
Průběh uzavírky a objízdných tras je obdobný s popisem níže.

Z důvodu uzavírky Dlážděné ulice v plzeňských Radobyčicích pojedou v období 14. 5. až 30. 8. 2019 autobusové linky 450553 Přeštice-Dolní Lukavice-Snopoušovy-Nebílovský Borek-Plzeň a 450556 Řenče-Losiná-Plzeň po objízdné trase.

Nebudou obsluhovány následující zastávky: Plzeň,,Chodské náměstí; Plzeň,,Dobrovského; Plzeň,,Adélova; Plzeň,,GIGANT; Plzeň,Tyršův most; Plzeň,,Radobyčice.
Náhradní zastávka za všechny výše uvedené je Plzeň,,Bory s odjezdovými časy jako v zastávce Chodské náměstí, případně Dobrovského pro směr CAN.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Přešín - Hradišťský Újezd
III. etapa

Z důvodu sloučené III. etapy uzavírky silnice III/11742 pojedou v období od pondělí 13. 5. do zhruba 31. 5. 2019 linky 450007 dopravce Město Blovice a 450588 dopravce ČSAD autobusy Plzeň podle výlukových jízdních řádů.

Linka 450588 Blovice-Čížkov:
Všechny spoje vynechají zastávky Louňová; Louňová,,rozc.1.0; Louňová,Kbely a Blovice,Hradišťská Lhotka,rozc.0.9 - obsluhu zajistí stavba.

Spoje 3, 1, 13, 15, 17: trasa Blovice - Bohušov - Struhaře - Nechanice - Přešín - Železný Újezd - Čížkov.
Znovu budou obnoveny výlukové spoje 20+21 (6:00 Blovice - 6:10 Hr.Újezd , 6:15 Hr. Újezd - 6:25 Blovice) z důvodu obsluhy obce Hradišťský Újezd.
Spoje 5 a 7 jsou beze změny.

Spoj 9 bude rozdělen na dva: první část jako spoj 99 pojede ve 13:20 v trase Blovice - Stará Huť - Ždírec - Smederov - Smederov - Ždírec - Stará Huť - Blovice,,žel.st.
Druhá pojede v 13:50 v trase Blovice - Bohušov - Struhaře - Nechanice - Přešín - Železný Újezd - Čížkov.

V opačném směru pojedou spoje 2 a 18 v trase: Čížkov - Železný Újezd - Přešín - Struhaře - Bohušov - Hradišťský Újezd - Bohušov - Blovice.
Spoje 4, 10, 8 a 14 pak po cestě Čížkov - Železný Újezd - Přešín - Struhaře - Bohušov - Blovice.
Beze změnou jsou spoje 6 a 12.

Linka 450007 Blovice-Štítov-Chocenice-Ždírec-Blovice:
Nový pár školních spojů v 13:40 ze zastávky Blovice,,žel.st. do zastávky Blovice,Hradišťský Újezd a zpět (náhrada za 450588/9).
Spoj 6 bude uspíšen o cca 11 minut.

Nový pár spojů v cca 16:20 ze zastávky Blovice,,žel.st. do zastávky Blovice,Hradišťský Újezd a zpět (náhrada za 450588/13).
Nový pár spojů v cca cca 5:20 ze zastávky Blovice,,žel.st. do zastávky Blovice,Hradišťský Újezd a zpět (náhrada za 450588/4).
Spoj 4 pojede v následující trase: ze zastávky Blovice,Hradištský Újezd se vrátí na křižovatku se silnicí III/17743, kde odbočí vlevo, dojede přes Smederov do obce Louňová, kde se otočí a dále bude pokračovat ve své stávající trase.

Dále zhotovitel stavby ROBSTAV k.s. zajistí obsluhu zastávky Louňová u spojů 4, 10, 9, 13, 17 v trase Louňová - Blovice,,žel.st. dle jízdního řádu linky 450588 Blovice-Čížkov platného mimo období uzavírky tj. Odjezdy z Louňové: spoj 4 v 4:57 hod., spoj 10 v 5:57 hod.
Odjezd Blovice,,žel.st.: spoj 9 v 13:40 hod., spoj 13 v 15:50 hod. a spoj 17 v 19:45 hod.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Přehled omezení provozu vybraných spojů
z důvodu nemocnosti řidičů od čtvrtka 9. 5. 2019

Doplněno 10. 6. 2019:
Všechna omezení spojů byla ukončena a od neděle 9. června jsou zajištěny všechny spoje dle svého pravidelného jízdního řádu.
Zároveň je ukončeno dočasné uznávání předplatného jízdného IDP u linky 400321 Domažlice-Plzeň.

Do odvolání nejsou kvůli nedostatku řidičů autobusů zajišťovány níže uvedené spoje.

Obnoven je od čtvrtka 9. 5. 2019 provoz spoje 460101/12 ve 14:50 z Plzeň,CAN do Chrančovic.
V této souvislosti již pak nebude spoj 24 téže linky zajíždět do Líšťan a Chrančovic, ale pojede po své trase dle jízdního řádu.

  z oblasti Všerubska nepojedou spoje:
 • 460040/19 17:52 Všeruby - Plzeň,Nemocnice Lochotín
  Náhradou obslouží spoj 460101/33 v 18:08 z Úterý také Nevřeň a Příšov.
 • 460040/16 18:35 Plzeň,Nemocnice Lochotín - Hůrky
  Jede pouze v trase Všeruby (19:45) - Hůrky jako přípoj k 460101/28.
  z oblasti Nýřany, Zbůch nepojedou spoje:
 • 460130/2 5:10 Plzeň,CAN – Nýřany,DIOSS
  Cestující využijí spoj 4 jedoucí o deset minut později.
  Spoj 460130/1 (5:40) Nýřany,DIOSS - Plzeň,CAN pojede zhruba s 10 minutovým zpoždění z výchozí zastávky.
 • 460130/19 6:05 Nýřany,DIOSS - Plzeň,CAN
  Cestující z DIOSS mohou využít v 6:10 spoj přes Zbůch do Plzně, cestující z Nýřan, Tlučné a Vejprnic využijí osobní vlak č. 7405 s odjezdem v 6:23 z Nýřan případně autobus linky 55 v 6:23 z Tlučná,konečná.
 • 460140/51 13:30 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • 460140/25 15:56 Úherce - Plzeň,CAN
 • 460140/47 19:00 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • ZMĚNA: Po dobu mimořádnosti budou spoje č. 15, 47 a 27 linky 400321 Domažlice-Plzeň uznávat předplatné jízdné IDP v úseku Zbůch - Plzeň,CAN a opačně.
  z oblasti Třemošná, Horní Bříza nepojedou spoje:
 • 460030/26 15:05 Plzeň,CAN – Trnová
  Cestující využijí spoj 16/460030 v 15:20 z Plzně do Manětína, případně spoj 14/460031 v 15:15 z Plzně do Horní Břízy, který je mimořádně prodloužen do Trnové.
 • 460031/19 16:05 Trnová – Plzeň,CAN
  Spoj v úseku Trnová – Horní Bříza zrušen bez náhrady, z Horní Břízy mohou cestující využít osobní vlak č. 7671 v 16.23 z Horní Břízy, cestující ze Záluží mohou využít spoj 13/460050 v 16:34 do Plzně.
 • 460800/32 15:10 Plzeň,Okounová - Třemošná,ves
 • 460800/59 15:40 Třemošná,ves - Plzeň,Nemocnice Lochotín
 • 460800/54 16:00 Plzeň,Nemocnice Lochotín - Třemošná,ves
 • Náhradou jsou spoje linky 460800 Kralovice - Plzeň a osobní vlaky na trati č. 160 Plzeň - Žihle.

Děkujeme za pochopení!


Změny v dopravě během
Slavností svobody v Plzni

Konání tradičních Slavností svobody v Plzni přinese řadu dopravních omezení či úplných uzavírek vybraných ulic.
Z uvedeného důvodu bude u naší společnosti omezena jak linková doprava, tak především bezplatná linka T1 do Nákupního centra Plzeň.

V neděli 5. 5. 2019 pojede bezplatná linka č. 445101 CAN Husova - Na Švabinách (linka T1) v době od 9:00 do 13:00 ze zastávky CAN Husova objízdnou trasou (Přemyslova - Jízdecká - Tyršova - Sirková) rovnou do zastávky Hlavní nádraží. V opačném směru v obráceném pořadí.
Omezení se tedy dotkne spojů 9, 11, 13, 15 (směr Na Švabinách) a 12, 14, 16, 18 (směr CAN Husova).
Po uvedenou dobu tak nebudou obousměrně obsluhovány zastávky Sady Pětatřicátníků, U Práce, MrakodrapPařížská.

V případě veřejné linkové dopravy bude omezení následující:
U linky 450660 Merklín-Dobřany-Plzeň spoj 44 pojede za zastávky Plzeň,CAN do zastávky Plzeň,Bory náhradní trasou přes ulici U Letiště, čímž může dojít ke zpoždění oproti jízdním řádu.
Spoje 19, 36 a 37 linky 450553 Přeštice-Dolní Lukavice-Snopoušovy-Nebílovský Borek-Plzeň pojedou obousměrně ulicí Dobrovského, přičemž spoj 36 neobslouží svoji zastávku Plzeň,Chodské náměstí.
Linka 440080 Plzeň-Karlovy Vary spoje 11, 32 a 13 pojede mezi zastávkami Plzeň,CAN a Plzeň,Severka (Sokolovská) přes Rooseveltův most.
Dále dotčené spoje linek 440070, 460030, 460040, 460050 a 460101 neobslouží od 9:00 do 13:00 zastávku Plzeň,,Sady Pětatřicátníků.

V pondělí 6. 5. nebude bezplatná linka č. 445101 CAN Husova - Na Švabinách (linka T1) obsluhovat celodenně zastávku U Práce ve směru Na Švabinách.

Navíc kvůli úplné uzavírce části Americké ulice pojede v době od 15:00 do 19:00 ze zastávky CAN Husova objízdnou trasou (Přemyslova - Jízdecká - Tyršova - Sirková) rovnou do zastávky Hlavní nádraží. V opačném směru v obráceném pořadí.
Omezení se tedy dotkne spojů 57, 59, 25, 27 (směr Na Švabinách) a 24, 26, 28, 30 (směr CAN Husova).
Po uvedenou dobu tak nebudou obousměrně obsluhovány zastávky Sady Pětatřicátníků, U Práce, MrakodrapPařížská.

Cestujícím se omlouváme za vzniklé obtíže a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Němčice

Doplněno 13. 5. 2019:
Linka 400070 Koloveč-Kdyně-Domažlice má pro období 12. až 17. 5 2019 navazující výlukový jízdní řád. S ohledem na postup stavby je oproti původnímu předpokladu naprosto identický s předchozím.

Z důvodu uzavírky silnice č. III/18411 mezi obcí Němčice u Domažlic a Novým Dvorem u Koutu na Šumavě (rekonstrukce komunikace) jsou na níže uvedených autobusových linkách vyhlášeny výlukové jízdní řády pro období 1. - 17. 5. 2019.
Vlivem objížďky může docházet k mírnému zpoždění spojů. Samotná uzavírka je rozdělena na dvě etapy, na což reaguje jen výlukový jízdní řád linky 400070. Ostatní výlukové jízdní řády jsou společné pro obě části.

Linka 400070 Koloveč-Kdyně-Domažlice
V termínu od 1. do 11. května 2019 - Ranní spoje pojedou přes Nový Dvůr bez omezení. Odpolední spoje mezi zast. Kout na Šumavě, Nový Dvůr, rozc. a Němčice u Domažlic jsou vedeny přes Kdyni.
Kromě spoje 7, který zastaví v zast. Kdyně, sídliště, jedou autobusy bez zastavení. Spoj 6 jede ze zast. Kdyně, aut.st. do Němčic přímo, bez zastavení.

V termínu od 12. do 17. května 2019 - Ranní spoje pojedou přes Nový Dvůr bez omezení. Odpolední spoje mezi zast. Zahořany, Oprechtice a Domažlice jsou vedeny přímo bez zastavení.
Spoj 6 jede ze zast. Kdyně, aut.st. do Němčic přímo, bez zastavení.

Linka 400080 Domažlice-Zahořany-Kdyně:
Ranní spoje pojedou přes Nový Dvůr bez omezení. Odpolední spoje jsou mezi Oprechticemi a Koutem na Šumavě přerušeny a přesměrovány.
Spoj 7 je pro minimální využití zrušen zcela. Spoj 21 nahradí v úseku Kout na Šumavě a Kdyně nový spoj 125 na lince 400360.

Po lince 400360 Domažlice-Tlumačov-Mrákov-Kdyně-Klatovy je zaveden nový spoj z Domažlic (odjezd 13:22) do Klatov.
Spoj 34 z Kdyně do Domažlic na lince 400071 Domažlice-Kdyně je zrušen z důvodu odlišného oběhu vozidel. Nahrazuje jej souběžný spoj 20/400071.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Přešín - Hradišťský Újezd

Uzavírce silnice III/11742 Hradišťský Újezd - Přešín z důvodu opravy povrchu komunikace vstoupí od pondělí 29. 4. 2019 do 2. etapy, čímž dojde také k poravě provozu autobusových linek.
Linky č. 450007 dopravce Město Blovice pojede od tohoto data dle svého běžného jízdného řádu. Pro linky č. 450588 dopravce ČSAD autobusy Plzeň pak začně platit nový výlukový jízdní řád.

Spoje linka č. 450588 Blovice-Čížkov pojedou po následné objízdné trase: ze zastávky Čížkov,Přešín po silnici III/11744 směr Nechanice, následně po silnici III/17714 na křižovatku se silnicí III/17742 do zastávky Blovice,Hradišťská Lhotka,rozc.0.9.
Vybrané spoje pak zajedou do obce Louňová a následně se vrátí a přes Hradišťský Újezd dojedou do Blovic.

Vlivem objízdné trasy všechny spoje vynechají zastávku Louňová,Kbely (nulová frekvence cestujících).
Spoj 2 navíc také vynechá zastávku Louňová (minimální frekvence). Spoj 17 pojede do zastávky Louňová v režimu "pouze pro výstup".
Spoj 10 je pak uspíšen na odjezdu o 3 minuty, aby byl dostatečný přestupní čas v Blovících u vlakového nádraží.

Omlouváme se cestujícím za potíže a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Točník - Vícenice,
2. etapa

Doplněno 30. 7. 2019:
Z důvodu prodloužení uzavírky až do 18. 10. 2019 pojedou autobusové linky č. 432070 Klatovy-Újezd-Plánice, 432080 Klatovy-Měčín-Radkovice-Petrovice a 432180 Klatovy,aut.nádr.-Otín-Dehtín-Klatovy,pod nemocnicí dle navazujících výlukových jízdních řádů.

Z důvodu uzavírky silnice č. III/11766 v obci Točník u Klatov (výstavba kanalizace) jsou od 29. 4. do 31. 7. 2019 vyhlášeny na níže uvedených linkách výlukové jízdní řády.
Zastávka Točník,,u žel.zast. není po dobu uzavírky obsluhována. Zastávka Točník je přemístěna o zhruba 150 metrů do křižovatky směrem k Vícenicím a autobusy ji obsluhují po objízdné trase Klatovy-Dehtín-Vícenice-Točník-Otín (Makalovy)-Předslav.

Část spojů mezi Předslaví a Klatovy jede z dopravně-technologických důvodů přímo bez zastavení po hlavní silnici přes Ostřetice.
Vlivem objížďky může docházet k mírnému zpoždění spojů. Časové polohy některých spojů jsou o několik minut urychleny oproti současnosti.

Linka 432070 Klatovy-Újezd-Plánice
Spoje č. 4, 9 jedou v trase Klatovy - Točník - Makalovy - Předslav
Spoje č. 11, 2 jedou v trase Klatovy - Předslav bez zastavení

Linka 432080 Klatovy-Měčín-Radkovice-Petrovice
Spoje č. 5, 9, 11, 2, 4 jedou v trase Klatovy - Točník - Otín - Předslav
Spoje č. 1, 3, 15, 18, 8, 10 jedou v trase Klatovy - Předslav bez zastavení

Linka 432180 Klatovy,aut.nádr.-Otín-Dehtín-Klatovy,pod nemocnicí
Spoje 2 a 3 jedou v upravené okružní trase přes Ostřetice, Předslav, Otín, Točník a Dehtín.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Vejprnická pouť ovlivní provoz linek 55 a 66

Autobus SOR NB 12 ve Vejprnicích Ve dnech 27. (sobota) a 28. dubna (neděle) 2019 se koná tradiční Vejprnická pouť, při které dojde k úplné uzavírce vybraných ulic a ovlivní tak provoz autobusových linek 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná a 440066 Plzeň,CAN - Plzeň,Křimice - Vejpnice.

Z uvedeného důvodu nebude po celý víkend obsluhována zastávka Vejprnice,,Náves. Jako náhradní poslouží nedaleká zastávka Vejprnice,,Pod farou.

Spoje, které dle pravidleného jízdního řádu v zastávce Vejprnice,,Náves začínají či končí, budou provozovány následovně:

U linky 55 budou spoje č. 51, 50, 57 a 56 vedeny z Plzně až do zastávky Tlučná,,konečná a opačně, a to včetně obsluhy nácestných zastávek Tlučná,,U zahradníka, Tlučná,,ZŠ a Tlučná,,konečná.

Níže přinášíme časové polohy obsluhy jednotlivých zastávek u dotčených spojů během pouťové soboty a neděle.

Od Plzně dle pravidelného JŘ a následně:
Zastávka Spoje
51 57
Vejprnice,,Pod farou 7:48 11:48
Tlučná,,U zahradníka 7:51 11:51
Tlučná,,ZŠ 7:53 11:53
Tlučná,,konečná 7:55 11:55

Odjezdy z Tlučné a následně dle pravidelného JŘ do Plzně:
Zastávka Spoje
50 56
Tlučná,,konečná 8:04 12:04
Tlučná,,ZŠ 8:06 12:06
Tlučná,,U zahradníka 8:08 12:08
Vejprnice,,Pod farou 8:12 12:12

Vzhledem k obvyklé praxi, že již v předvečer poutě tj. v pátek 26. 4. dochází na vejprnické návsi a přilehlém okolí k rozsáhlým přípravám, může docházet ke zpožďování spojů linek 55 a 66, případně k nemožnosti zcela obsloužit zastávku Vejprnice,,Náves.
Pro zajištění bezproblémové přepravy doporučujeme také v tomto období (cca od 12. hodiny) využívat přednostně zastávku Vejprnice,,Pod farou (před obecním úřadem).

Cestujícím se omlouváme za vzniklé obtíže a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Puclice

Doplněno 29. 4. 2019:
Z důvodu uzavírky komunikace III/19352 v obci Puclice při rekonstrukci mostu je od 29. dubna do konce srpna 2019 vyhlášen na lince 400180 Horšovský Týn-Puclice-Staňkov-Staňkov,Krchleby-Buková výlukový jízdní řád. Obec Puclice je obsluhována pouze ze směru Staňkova, náhradní zastávka je zřízena před obecní hospodou.
Zastávky Malý Malahov a Doubrava jsou obsluhovány po oficiální objízdné trase, tj. autobus se pak vrací na hlavní silnici I/26 a do/z Staňkova jede přes Křenovy.

Dopravcem i organizátorem dopravy POVED původně požadovaná objízdná trasa po místní komunikaci Křenovy-Puclice byla na poslední chvílí Policií ČR zamítnuta. Z toho důvodu jsme byli nuceni urychleně připravit toto náhradní řešení.

Doplněno 18. 4. 2019:
Z důvodu nesouhlasu Policie ČR s vedením výlukové trasy linky 400180 po místní komunikaci Puclice-Křenovy (sděleno včera) je zhotovitelem stavby do 28. 4. 2019 povolen průjezd linkových spojů Puclice - Staňkov po běžné trase přes most silnicí III/19352. Zhotovitel bude zatím provádět na mostě přípravné práce.

Je intenzivně jednáno mezi dopravcem, organizátorem dopravy POVED, krajským úřadem aj. o dalším postupu. Dopravce není z technologických důvodů schopen zajistit současný rozsah dopravy na lince, pokud by měl používat schválenou objízdnou trasu (zásadní navýšení jízdní doby).

Kvůli úplné uzavírce komunikace č. III/19352 v obci Puclice při rekonstrukci mostu ev.č. 19352-2 je v období od 23. dubna do 31. srpna 2019 vyhlášen pro autobusovu linku 400180 Horšovský Týn-Puclice-Staňkov-Staňkov,Krchleby-Buková výlukový jízdní řád.

Spoje ze Staňkova do Puclic jsou obousměrně vedeny náhradní trasou přes Křenovy (bez zastavení). Vlivem objížďky může docházet k mírnému zpoždění spojů.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Přehled omezení provozu vybraných spojů
z důvodu nemocnosti řidičů od úterý 23. 4. 2019

Do odvolání nejsou kvůli nedostatku řidičů autobusů (z důvodu nemocnosti) zajišťovány níže uvedené spoje.
Obnoven je od úterý 23. 4. 2019 provoz spojů 460140/48 v 18:30 Plzeň,CAN - Zbůch,náměstí a 460140/47 v 19:00 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN. Oba však pojedou prozatím se zhruba 10. minutovým zpožděním oproti jízdnímu řádu.

  z oblasti Všerubska nepojedou spoje:
 • 460040/19 17:52 Všeruby - Plzeň,Nemocnice Lochotín
  Náhradou obslouží spoj 460101/33 v 18:08 z Úterý také Nevřeň a Příšov.
 • 460040/16 18:35 Plzeň,Nemocnice Lochotín - Hůrky
  Jede pouze v trase Všeruby (19:45) - Hůrky jako přípoj k 460101/28.
 • 460101/12 14:50 Plzeň,CAN - Všeruby,Chrančovice
  Spojení do Líšťan a Chrančovic zajistí náhradou spoj 24.
  z oblasti Nýřany, Zbůch nepojedou spoje:
 • 460130/2 5:10 Plzeň,CAN – Nýřany,DIOSS
  Cestující využijí spoj 4 jedoucí o deset minut později.
  Spoj 460130/1 (5:40) Nýřany,DIOSS - Plzeň,CAN pojede zhruba s 10 minutovým zpoždění z výchozí zastávky.
 • 460130/19 6:05 Nýřany,DIOSS - Plzeň,CAN
  Cestující z DIOSS mohou využít v 6:10 spoj přes Zbůch do Plzně, cestující z Nýřan, Tlučné a Vejprnic využijí osobní vlak č. 7405 s odjezdem v 6:23 z Nýřan případně autobus linky 55 v 6:23 z Tlučná,konečná.
 • 460140/51 13:30 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • 460140/25 15:56 Úherce - Plzeň,CAN
 • 460140/47 19:00 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • ZMĚNA: Po dobu mimořádnosti budou spoje č. 15, 47 a 27 linky 400321 Domažlice-Plzeň uznávat předplatné jízdné IDP v úseku Zbůch - Plzeň,CAN a opačně.
  z oblasti Třemošná, Horní Bříza nepojedou spoje:
 • 460030/26 15:05 Plzeň,CAN – Trnová
  Cestující využijí spoj 16/460030 v 15:20 z Plzně do Manětína, případně spoj 14/460031 v 15:15 z Plzně do Horní Břízy, který je mimořádně prodloužen do Trnové.
 • 460031/19 16:05 Trnová – Plzeň,CAN
  Spoj v úseku Trnová – Horní Bříza zrušen bez náhrady, z Horní Břízy mohou cestující využít osobní vlak č. 7671 v 16.23 z Horní Břízy, cestující ze Záluží mohou využít spoj 13/460050 v 16:34 do Plzně.
 • 460800/32 15:10 Plzeň,Okounová - Třemošná,ves
 • 460800/59 15:40 Třemošná,ves - Plzeň,Nemocnice Lochotín
 • 460800/54 16:00 Plzeň,Nemocnice Lochotín - Třemošná,ves
 • Náhradou jsou spoje linky 460800 Kralovice - Plzeň a osobní vlaky na trati č. 160 Plzeň - Žihle.

Děkujeme za pochopení!


Uzavírka Třebčice

Z důvodu rekonstrukce železničního přejezdu v obci Třebčice pojedou v období 16. až 24. 4. 2019 autobusobé linky č. 450612 Nepomuk-Chlumy a 450615 Nepomuk-Lnáře podle výlukových jízdních řádů.

Obec Třebčice budou obsluhovat pouze spoje 450612/2 a 7. A dále spoj 450615/20, který však zajede do zastávky Třebčice pouze v režimu jen pro výstup.
Ostatní spoje mají v této zastávce nulovou frekvenci a pojedou z Nepomuka přímo do zastávky Kasejovice,Podhůří,rozc. 0.5; resp. Mileč.

Omlouváme se za obtíže při cestování s naší společností a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Pláně - Vrážné

Kvůli rekonstrukci silnic č. III/2057 a III/2058 mezi obcemi Pláně a Vrážné pojede od 15. 4. do 20. 5. 2019 autobusová linka 460710 Plasy-Manětín-Nečtiny dle výlukového jízdního řádu.

Spoje budou vedeny z Plas na křižovatku Vrážné – Pláně tj. Pláně,Vrážné,rozc.; poté budou pokračovat přes Korýtka do Plání a dále pojedou ve své stávající trase.
Zastávka Pláně,Vrážné,rozc. bude dočasně přemístěna na první rozcestí směr Korýtka.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Přehled omezení provozu vybraných spojů
z důvodu nemocnosti řidičů od středy 10. 4. 2019

Do odvolání nejsou kvůli nedostatku řidičů autobusů (z důvodu nemocnosti) zajišťovány níže uvedené spoje.
Obnoven je od středy 10. 4. 2019 provoz spojů 460140/28 v 17:10 Plzeň,CAN - Úherce (čímž už nepojede náhradní doprava do Úherců spojením od vlaku z Nýřan v 17:40!) a provoz spoje 460140/53 v 18:00 ze Zbůch,náměstí do Plzeň,CAN.

  z oblasti Všerubska nepojedou spoje:
 • 460040/19 17:52 Všeruby - Plzeň,Nemocnice Lochotín
  Náhradou obslouží spoj 460101/33 v 18:08 z Úterý také Nevřeň a Příšov.
 • 460040/16 18:35 Plzeň,Nemocnice Lochotín - Hůrky
  Jede pouze v trase Všeruby (19:45) - Hůrky jako přípoj k 460101/28.
 • 460101/12 14:50 Plzeň,CAN - Všeruby,Chrančovice
  Spojení do Líšťan a Chrančovic zajistí náhradou spoj 24.
  z oblasti Nýřany, Zbůch nepojedou spoje:
 • 460130/2 5:10 Plzeň,CAN – Nýřany,DIOSS
  Cestující využijí spoj 4 jedoucí o deset minut později.
  Spoj 460130/1 (5:40) Nýřany,DIOSS - Plzeň,CAN pojede zhruba s 10 minutovým zpoždění z výchozí zastávky.
 • 460130/19 6:05 Nýřany,DIOSS - Plzeň,CAN
  Cestující z DIOSS mohou využít v 6:10 spoj přes Zbůch do Plzně, cestující z Nýřan, Tlučné a Vejprnic využijí osobní vlak č. 7405 s odjezdem v 6:23 z Nýřan případně autobus linky 55 v 6:23 z Tlučná,konečná.
 • 460140/48 18:30 Plzeň,CAN - Zbůch,náměstí
 • 460140/51 13:30 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • 460140/25 15:56 Úherce - Plzeň,CAN
 • 460140/47 19:00 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • ZMĚNA: Po dobu mimořádnosti budou spoje č. 15, 47, 27 a 30 linky 400321 Domažlice-Plzeň uznávat předplatné jízdné IDP v úseku Zbůch - Plzeň,CAN a opačně.
  z oblasti Třemošná, Horní Bříza nepojedou spoje:
 • 460030/26 15:05 Plzeň,CAN – Trnová
  Cestující využijí spoj 16/460030 v 15:20 z Plzně do Manětína, případně spoj 14/460031 v 15:15 z Plzně do Horní Břízy, který je mimořádně prodloužen do Trnové.
 • 460031/19 16:05 Trnová – Plzeň,CAN
  Spoj v úseku Trnová – Horní Bříza zrušen bez náhrady, z Horní Břízy mohou cestující využít osobní vlak č. 7671 v 16.23 z Horní Břízy, cestující ze Záluží mohou využít spoj 13/460050 v 16:34 do Plzně.
 • 460800/32 15:10 Plzeň,Okounová - Třemošná,ves
 • 460800/59 15:40 Třemošná,ves - Plzeň,Nemocnice Lochotín
 • 460800/54 16:00 Plzeň,Nemocnice Lochotín - Třemošná,ves
 • Náhradou jsou spoje linky 460800 Kralovice - Plzeň a osobní vlaky na trati č. 160 Plzeň - Žihle.

Děkujeme za pochopení!


Dostupná Šumava 2019

Dostupná Šumava, foto Ing. Mareš Informace pro zájemce (cestující) projektu Dostupná Šumava 2019.
V letošním roce se bude jezdit po nových trasách a místech, které budou shodné na jaře i na podzim. Navštívíme místa jako kostely v Dobré Vodě a Hůrkách, jezero Laka, Enviromentální středisko Špičák, Pancíř s rozhlednou, bývalou hájovnu Nový Brunst či meandry Křemelné a bývalou vesnici Zhůří u Kepel.
Dostupná Šumava umožňuje osobám v důchodového věku a zájemcům s omezenou pohyblivostí navštívit formou autobusového zájezdu zajímavá místa na území Národního parku Šumava.

Zahájení příjmu rezervací bude od pondělí 8. dubna 2019 od 7:00 hodin, a to na telefonním čísle 376 524 639 (pracovní dny 7 - 14 hodin).

Výchozími zastávkami jsou v úterý a čtvrtek areál ČSAD v Sušici a Sušice,žel.st. (stanoviště č. 9) a ve středu Vimperk,autobusové nádraží.

Zájezdy se konají mimo hlavní turistickou sezónu v měsících květen, červen (15. 5. - 27. 6. 2019), září a říjen (3. 9. - 31. 10. 2019).
Cena zájezdu činí z obou výjezdních míst jednotných 350,- Kč za osobu. Cena zahrnuje dopravu a průvodce. Počet míst v autobuse 33.

Více podrobností k projektu Dostupná Šumava


Přehled omezení provozu vybraných spojů
z důvodu nemocnosti řidičů od středy 3. 4. 2019

Do odvolání nejsou kvůli nedostatku řidičů autobusů (z důvodu nemocnosti) zajišťovány následující spoje:

  z oblasti Všerubska nepojedou spoje:
 • 460040/19 17:52 Všeruby - Plzeň,Nemocnice Lochotín
  Náhradou obslouží spoj 460101/33 v 18:08 z Úterý také Nevřeň a Příšov.
 • 460040/16 18:35 Plzeň,Nemocnice Lochotín - Hůrky
  Jede pouze v trase Všeruby (19:45) - Hůrky jako přípoj k 460101/28.
 • 460101/12 14:50 Plzeň,CAN - Všeruby,Chrančovice
  Spojení do Líšťan a Chrančovic zajistí náhradou spoj 24.
  z oblasti Nýřany, Zbůch nepojedou spoje:
 • 460130/2 5:10 Plzeň,CAN – Nýřany,DIOSS
  Cestující využijí spoj 4 jedoucí o deset minut později.
  Spoj 460130/1 (5:40) Nýřany,DIOSS - Plzeň,CAN pojede zhruba s 10 minutovým zpoždění z výchozí zastávky.
 • 460130/19 6:05 Nýřany,DIOSS - Plzeň,CAN
  Cestující z DIOSS mohou využít v 6:10 spoj přes Zbůch do Plzně, cestující z Nýřan, Tlučné a Vejprnic využijí osobní vlak č. 7405 s odjezdem v 6:23 z Nýřan případně autobus linky 55 v 6:23 z Tlučná,konečná.
 • 460140/28 17:10 Plzeň,CAN - Úherce
  Dopravu do Úherců zajistíme novým spojením od vlaku z Nýřan v 17:40.
 • 460140/48 18:30 Plzeň,CAN - Zbůch,náměstí
 • 460140/51 13:30 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • 460140/25 15:56 Úherce - Plzeň,CAN
 • 460140/53 18:00 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • 460140/47 19:00 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • Po dobu mimořádnosti budou spoje č. 15, 47, 27, 43 a 30 linky 400321 Domažlice-Plzeň uznávat předplatné jízdné IDP v úseku Zbůch - Plzeň,CAN a opačně.
  z oblasti Třemošná, Horní Bříza nepojedou spoje:
 • 460030/26 15:05 Plzeň,CAN – Trnová
  Cestující využijí spoj 16/460030 v 15:20 z Plzně do Manětína, případně spoj 14/460031 v 15:15 z Plzně do Horní Břízy, který je mimořádně prodloužen do Trnové.
 • 460031/19 16:05 Trnová – Plzeň,CAN
  Spoj v úseku Trnová – Horní Bříza zrušen bez náhrady, z Horní Břízy mohou cestující využít osobní vlak č. 7671 v 16.23 z Horní Břízy, cestující ze Záluží mohou využít spoj 13/460050 v 16:34 do Plzně.
 • 460800/32 15:10 Plzeň,Okounová - Třemošná,ves
 • 460800/59 15:40 Třemošná,ves - Plzeň,Nemocnice Lochotín
 • 460800/54 16:00 Plzeň,Nemocnice Lochotín - Třemošná,ves
 • Náhradou jsou spoje linky 460800 Kralovice - Plzeň a osobní vlaky na trati č. 160 Plzeň - Žihle.

Děkujeme za pochopení!


Přehled omezení provozu vybraných spojů
z důvodu nemocnosti řidičů
stav k 1. 4. 2019

Do odvolání nejsou kvůli nedostatku řidičů autobusů (z důvodu nemocnosti) zajišťovány následující spoje:

  z oblasti Všerubska nepojedou spoje:
 • 460040/19 17:52 Všeruby - Plzeň,Nemocnice Lochotín
  Náhradou obslouží spoj 460101/33 v 18:08 z Úterý také Nevřeň a Příšov.
 • 460040/16 18:35 Plzeň,Nemocnice Lochotín - Hůrky
  Jede pouze v trase Všeruby (19:45) - Hůrky jako přípoj k 460101/28.
 • 460101/12 14:50 Plzeň,CAN - Všeruby,Chrančovice
  Spojení do Líšťan a Chrančovic zajistí náhradou spoj 24.
  z oblasti Nýřany, Zbůch nepojedou spoje:
 • 460130/2 5:10 Plzeň,CAN – Nýřany,DIOSS
  Cestující využijí spoj 4 jedoucí o deset minut později.
 • 460130/1 5:40 Nýřany,DIOSS - Plzeň,CAN
 • 460140/28 17:10 Plzeň,CAN - Úherce
  Dopravu do Úherců zajistíme novým spojením od vlaku z Nýřan v 17:40.
 • 460140/48 18:30 Plzeň,CAN - Zbůch,náměstí
 • 460140/51 13:30 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • 460140/25 15:56 Úherce - Plzeň,CAN
 • 460140/53 18:00 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • 460140/47 19:00 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • Po dobu mimořádnosti budou spoje č. 15, 47, 27, 43 a 30 linky 400321 Domažlice-Plzeň uznávat předplatné jízdné IDP v úseku Zbůch - Plzeň,CAN a opačně.
  z oblasti Třemošná, Horní Bříza nepojedou spoje:
 • 460030/26 15:05 Plzeň,CAN – Trnová
  Cestující využijí spoj 16/460030 v 15:20 z Plzně do Manětína, případně spoj 14/460031 v 15:15 z Plzně do Horní Břízy, který je mimořádně prodloužen do Trnové.
 • 460031/19 16:05 Trnová – Plzeň,CAN
  Spoj v úseku Trnová – Horní Bříza zrušen bez náhrady, z Horní Břízy mohou cestující využít osobní vlak č. 7671 v 16.23 z Horní Břízy, cestující ze Záluží mohou využít spoj 13/460050 v 16:34 do Plzně.
 • 460800/32 15:10 Plzeň,Okounová - Třemošná,ves
 • 460800/59 15:40 Třemošná,ves - Plzeň,Nemocnice Lochotín
 • 460800/54 16:00 Plzeň,Nemocnice Lochotín - Třemošná,ves
 • Náhradou jsou spoje linky 460800 Kralovice - Plzeň a osobní vlaky na trati č. 160 Plzeň - Žihle.

Nastalý stav řešíme a omlouváme se cestujícím za potíže při cestování. Děkujeme za pochopení!


Uzavírka Poběžovice

Z důvodu uzavírky Slovanské ulice v Poběžovicích (součást silnice č. II/195) jsou od pondělí 1. 4. do 16. 6.2019 vyhlášeny výlukové jízdní řády pro autobusové linky č. 400191 Domažlice-Poběžovice-Poběžovice,Sedlec-Mnichov,Vranov, 400202 Klenčí pod Čerchovem-Poběžovice-Horšovský Týn-Horšovský Týn,Oplotec a 400330 Domažlice-Poběžovice-Hostouň-Mutěnín-Rybník.

Uzavírkou je zkomplikována obsluha zastávky Poběžovice,,škola pro spoje směrem od/do Šitboře. Spoje jsou proto v Poběžovicích vedeny objízdnou trasou a dochází k jejich mírným časovým posunům.

Úprava se bude týkat následujících spojů:
400330/7, 9, 29, 19, 24, 10, 23 a 18; Přičemž spoj 7 zajede do zastávky Poběžovice,,škola v režimu jen pro výstup (minimální počty cestujících).
400191/31, 35, 9, 19, 23, 12, 10, 30, 22 a 38; Navíc spoj 35 zastávku Poběžovice,,škola zcela vynechá (nulová frekvence).
400202/2, 8, 10, 1 a 7.

Po celou dobu trvání uzavírky budou zrušeny spoje 5, 7, 8, 21, 24 a 32 linky 400191 kvůli nulovému počtu cestujících.
Spoje jedoucí mimo zastávku Poběžovice,,škola pojedou v úseku Poběžovice,,žel.st. - Šitboř nejkratší možnou trasou. Cestující budou odbaveni dle skutečných tarifních kilometrů objížďkového jízdního řádu.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Hradišťský Újezd

Doplněno 4. 4. 2019:
Po dohodě s MÚ Blovice bude od 4. dubna 2019 platit upravený výlukový jízdní řád linky 450007 Blovice-Štítov-Chocenice-Ždírec-Blovice. Změna trasy a časů je u spoje č. 4, dále pak spoje 12, 16, 14, 15, 11, 13 obsluhují i zastávku Blovice,,obch.dům, přičemž začínají a končí v Tč 31 Blovice,,žel.st.

Z důvodu uzavírky silnice III/11742 v obci Hradišťský Újezd pojedou v období od 1. 4. do 31. 5. 2019 linky 450007 dopravce Město Blovice a 450588 dopravce ČSAD autobusy Plzeň dle výlukových jízdních řádů.

Linka 450588 Blovice-Čížkov:
Spoje, které vynechají zastávku Blovice,Hradiště, tj. spoje 1, 3, 9, 13, 19, 15, 17, 4, 10, 8, 14 pojedou po následné objízdné trase: ze zastávky Blovice,Hradiště po silnici III/11745 přes Starou Huť do Ždírce, následně po silnici III/11746 přes obce Žďár a Louňová na křižovatku se silnicí III/17742, kde odbočí vpravo směr Přešín a dále pojedou ve své stávající trase. Zastávky Blovice,Hradištská Lhotka,rozc.0.9 a Blovice,Hradišťský Újezd budou vynechány.

Spoj 3 pojede mimo Hradišťský Újezd i Hradišťskou Lhotku, obsluhu zastávky Hradišťský Újezd zajistí nový pár spojů linky 450588.
Spoj 9 pojede mimo Hradišťský újezd, zajede do zastávky Ždírec,Smederov (náhrada za zast. Hradištská Lhotka). Obsluhu obce Hradišťský Újezd zajistí spoj linky 450007.
. Spoj 13 pojede mimo Hradišťský újezd, zajede do zastávky Ždírec,Smederov v režimu „pouze na výstup“ (náhrada za zast. Hradištská Lhotka). Obsluhu obce Hradišťský Újezd zajistí spoj linky 450007.

Spoj 2 pojede z Čížkova do obce Louňová ve své stávající trase, následně přes Žďár, Starou Huť a Hradiště do obce Hradišťský Újezd, kde se otočí a dojede do Blovic. Zastávka Hradišťská Lhotka bude vynechána (nulová frekvence). Spoj bude na odjezdu z Čížkova uspíšen tak, aby do zastávky Blovice,,žel.st. dojel v čas dle kmenového jízdního řádu, tj. ve 4:17.
Spoj 4 pojede mimo Hradišťský Újezd i Hradišťskou Lhotku, obsluhu zastávky Hradišťský Újezd zajistí nový pár spojů linky 450007.
Spoj 10 pojede mimo Hradišťský Újezd (nulová frekvence) i Hradišťskou Lhotku. Obsluhu obce Hradišťská Lhotka zajistí spoj 6 (cestující nastoupí v zastávce Ždírec,Smederov).

Spoj 18 pojede z Čížkova do obce Louňová ve své stávající trase, následně přes Žďár, Starou Huť a Hradiště do obce Hradišťský Újezd, kde se otočí a dojede do Blovic. Zastávka Hradišťská Lhotka bude vynechána (nulová frekvence).
Nový pár spojů v 6:00 ze zastávky Blovice,,žel.st. do zastávky Blovice,Hradišťský Újezd a zpět (náhrada za 450588/3).

Linka 450007 Blovice-Štítov-Chocenice-Ždírec-Blovice:
Nový pár školních spojů v 13:40 ze zastávky Blovice,,žel.st. do zastávky Blovice,Hradišťský Újezd a zpět (náhrada za 450588/9).
Spoj 6 bude uspíšen o cca 11 minut.

Nový pár spojů v cca 16:20 ze zastávky Blovice,,žel.st. do zastávky Blovice,Hradišťský Újezd a zpět (náhrada za 450588/13).
Nový pár spojů v cca cca 5:20 ze zastávky Blovice,,žel.st. do zastávky Blovice,Hradišťský Újezd a zpět (náhrada za 450588/4).
Spoj 4 pojede v následující trase: ze zastávky Blovice,Hradištský Újezd se vrátí na křižovatku se silnicí III/17743, kde odbočí vlevo, dojede přes Smederov do obce Louňová, kde se otočí a dále bude pokračovat ve své stávající trase.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírky Dlouhá Ves - Radešov a Hartmanice

Doplněno 3. 7. 2019:
K poslední červnové sobotě byla pro linkovou dopravu ukončena objížďka uzavírky v Radešově, avšak nadále pokračuje uzavírka silnice č. II/145 v Hartmanicích. Proto až do 31. 7. 2019 pojede linka 433700 Sušice-Dlouhá Ves-Hartmanice-Prášily dle nového výlukového jízdního řádu.

Doplněno 12. 4. 2019:
Na základě objednávky společnosti POVED (z podnětu cestujících) je od pondělí 15. dubna 2019 zaveden ve výlukovém jízdním řádu linky 433700 Sušice-Dlouhá Ves-Hartmanice-Prášily nový pár spojů č. 127 a 126 mezi Sušicí a Dlouhou Vsí. Je tím umožněna doprava občanů, kterým pracovní doba v Sušici končí v 15:00.

Z důvodu generální opravy a uzavírky silnice II/145, v úseku Dlouhá Ves - Radešov, jsou v termínu 1. 4. až 28. 6. 2019 vyhlášeny pro autobusové linky naší společnosti výlukové jízdní řády.
Akce se dotkne také provozu linek 143442 dopravce ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, 320006 ČSAD autobusy České Budějovice a 435550 Město Kašperské Hory.
Zároveň proběhne uzavírka silnice č. II/145 v Hartmanicích při opravě průtahu městem spojeného s výstavbou inženýrských sítí.

Výlukové jízdní řády ČSAD autobusy Plzeň platí pro linky: 431681 Klatovy-Sušice-Kašperské Hory-Stachy, 433550 Sušice-Kašperské Hory-Strašín, 433570 Sušice-Kašperské Hory-Srní-Modrava-Kvilda a 433700 Sušice-Dlouhá Ves-Hartmanice-Prášily.

Mezi zastávkami Sušice,nábřeží a Kašperské Hory jedou spoje bez zastavení objízdnou trasou po II/171 přes Dražovice. Ta je o 9 km delší jak běžná trasa a proto jsou časové polohy spojů upraveny.
Většina přestupních vazeb je ale zachována. Jízdné v tomto úseku nebude navýšeno, rozdíl dopravci uhradí za cestující MIMOŘÁDNĚ Plzeňský kraj.

Dopravní obsluhu Divišova a Dlouhé Vsi zajistí linka č. 433700 Sušice-Dlouhá Ves-Prášily, na které je významným způsobem rozšířena nabídka spojů v úseku Sušice - Dlouhá Ves.
Večerní spoje do obce zajistí autobus linky č. 435550 dopravce Město Kašperské Hory. U vybraných ranních a odpoledních spojů je možné v zastávce Sušice,nábřeží přestoupit na autobusy z/do Kašperských Hor.
Na lince 433700 je v souběhu také uzavírka průtahu Hartmanic. Spoje jedou objízdnou trasou přes Trpěšice, tarifní navýšení o 1 km.

Rekreanti z kempů a penziónů v okolí Annína a Nového Městečka mohou pro cesty do Sušice využít spoje linky 433700.
Směrem na Modravu je pro nástup vhodná zastávka Rejštejn,Radešov,rozc.0.5, případně Sušice,nábřeží.

Protože nelze přesně odhadnout nakolik se na objížďkové trase autobusy opozdí, předem se cestujícím omlouváme za případná zpoždění a obtíže při cestování. Děkujeme za pochopení!


Omezení provozu vybraných spojů
z důvodu nemocnosti řidičů
od středy 27. 3. 2019

Z důvodu dalších onemocnění řidičů autobusů nebudou od středy 27. 3. 2019 do odvolání zajišťovány spoje:

 • 460130/2 5:10 Plzeň,CAN – Nýřany,DIOSS
  Cestující využijí spoj 4 jedoucí o deset minut později.
 • 460130/19 6:05 Nýřany,DIOSS - Plzeň,CAN
  Cestující z DIOSS mohou využít v 6:10 spoj přes Zbůch do Plzně, cestující z Nýřan, Tlučné a Vejprnic využijí osobní vlak č. 7405 s odjezdem v 6:23 z Nýřan případně autobus linky 55 v 6:23 z Tlučná,konečná.
 • 460030/26 15:05 Plzeň,CAN – Trnová
  Cestující využijí spoj 16/460030 v 15:20 z Plzně do Manětína, případně spoj 14/460031 v 15:15 z Plzně do Horní Břízy, který je mimořádně prodloužen do Trnové.
 • 460031/19 16:05 Trnová – Plzeň,CAN
  Spoj v úseku Trnová – Horní Bříza zrušen bez náhrady, z Horní Břízy mohou cestující využít osobní vlak č. 7671 v 16.23 z Horní Břízy, cestující ze Záluží mohou využít spoj 13/460050 v 16:34 do Plzně.

A nadále nepojedou také spoje omezené již v minulém týdnu viz níže.

  z oblasti Všerubska nepojedou spoje:
 • 460040/19 17:52 Všeruby - Plzeň,Nemocnice Lochotín
  Náhradou obslouží spoj 460101/33 v 18:08 z Úterý také Nevřeň a Příšov.
 • 460040/16 18:35 Plzeň,Nemocnice Lochotín - Hůrky
  Jede pouze v trase Všeruby (19:45) - Hůrky jako přípoj k 460101/28.
 • 460101/12 14:50 Plzeň,CAN - Všeruby,Chrančovice
  Spojení do Líšťan a Chrančovic zajistí náhradou spoj 24.
  z oblasti Nýřansko (Zbůch) nepojedou spoje:
 • 460140/28 17:10 Plzeň,CAN - Úherce
  Dopravu do Úherců zajistíme novým spojením od vlaku z Nýřan v 17:40.
 • 460140/48 18:30 Plzeň,CAN - Zbůch,náměstí
 • 460140/51 13:30 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • 460140/25 15:56 Úherce - Plzeň,CAN
 • 460140/53 18:00 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • 460140/47 19:00 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • Po dobu mimořádnosti budou spoje č. 15, 47, 27, 43 a 30 linky 400321 Domažlice-Plzeň uznávat předplatné jízdné IDP v úseku Zbůch - Plzeň,CAN a opačně.
  z oblasti Třemošné nepojedou spoje:
 • 460800/32 15:10 Plzeň,Okounová - Třemošná,ves
 • 460800/59 15:40 Třemošná,ves - Plzeň,Nemocnice Lochotín
 • 460800/54 16:00 Plzeň,Nemocnice Lochotín - Třemošná,ves
 • Náhradou jsou spoje linky 460800 Kralovice - Plzeň a osobní vlaky na trati č. 160 Plzeň - Žihle.

Nastalý stav intenzivně řešíme. Omlouváme se cestujícím za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Provoz nočních linek při změně času

Noční linka N55 v zastávce Plzeň,Makodrap V noci z 30. 3. na 31. 3. 2019 dojde ve 2:00 hod. středoevropského (zimního) času k posunu o 1 hodinu dopředu na "letní" čas tj. 3:00 hod.
Tento časový posun zasáhne do provozu nočních linek N91 a N92.

Spoje noční linky č. 450091 (N91) Přeštice-Dobřany-Plzeň pojedou následovně. Spoj č. 1 odjezd ze zastávky Přeštice,nám. standardně v 0:05 hodin, příjezd do cílové zastávky Plzeň,CAN 0:45 hod.
Opačným směrem odjíždí autobus po spoji č. 2 z Plzeň,CAN ve 2:00 hodin v čase dle zimního času resp. 3:00 hodin letního času. Další zastávky budou pochopitelně oproti běžnému jízdnímu řádu obslouženy s hodinovým odstupem.

Stejně tak linka č. 440092 (N92) Plzeň-Štěnovice-Žákava-Blovice pojede kontinuálně dle časových údajů zimního času.
Ze zastávky Plzeň,Mrakodrap vyjede v 1:35 hodin, od zastávky Čižice (2:01 zimního času resp. 3:01 letního) budou oproti běžnému jízdnímu řádu obslouženy s hodinovým rozdílem. Tj. nazpět z Blovic pojede autobus ve 3:45 minut letního SEČ.

Noční linka 460055 (N55) Nýřany-Tlučná-Vejprnice-Plzeň vzhledem k časovým polohám v jízdnímu řádu před 2:00 hod. pojede samozřejmě dle zimního (starého) času.


Omezení provozu vybraných spojů
z důvodu nemocnosti řidičů

Z důvodu náhlého nedostatku řidičů autobusů kvůli zvýšené nemocnosti nebudou od pondělí 18. 3. 2019 do odvolání zajišťovány spoje:

  z oblasti Všerubska nepojedou spoje:
 • 460040/19 17:52 Všeruby - Plzeň,Nemocnice Lochotín
  Náhradou obslouží spoj 460101/33 v 18:08 z Úterý také Nevřeň a Příšov.
 • 460040/16 18:35 Plzeň,Nemocnice Lochotín - Hůrky
  Jede pouze v trase Všeruby (19:45) - Hůrky jako přípoj k 460101/28.
 • 460101/12 14:50 Plzeň,CAN - Všeruby,Chrančovice
  Spojení do Líšťan a Chrančovic zajistí náhradou spoj 24.
  z oblasti Nýřansko (Zbůch) nepojedou spoje:
 • 460140/28 17:10 Plzeň,CAN - Úherce
  Dopravu do Úherců zajistíme novým spojením od vlaku z Nýřan v 17:40.
 • 460140/48 18:30 Plzeň,CAN - Zbůch,náměstí
 • 460140/51 13:30 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • 460140/25 15:56 Úherce - Plzeň,CAN
 • 460140/53 18:00 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • 460140/47 19:00 Zbůch,náměstí - Plzeň,CAN
 • Po dobu mimořádnosti budou spoje č. 15, 47, 27, 43 a 30 linky 400321 Domažlice-Plzeň uznávat předplatné jízdné IDP v úseku Zbůch - Plzeň,CAN a opačně.
  z oblasti Třemošné nepojedou spoje:
 • 460800/32 15:10 Plzeň,Okounová - Třemošná,ves
 • 460800/59 15:40 Třemošná,ves - Plzeň,Nemocnice Lochotín
 • 460800/54 16:00 Plzeň,Nemocnice Lochotín - Třemošná,ves
 • Náhradou jsou spoje linky 460800 Kralovice - Plzeň a osobní vlaky na trati č. 160 Plzeň - Žihle.

Nastalý stav intenzivně řešíme. Omlouváme se cestujícím za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Nepomuk - Klášter

Doplněno 6. 8. 2019:
S ohledem na prodloužení uzavírky až do 25. 8. 2019 je pro linku č. 450603 Blovice-Nepomuk vyhlášen navazující výlukový jízdní řád.

Z důvodu rekonstrukce silnice č. III/11748 mezi obcemi Nepomuk a Klášter pojede linka 450603 Blovice-Nepomuk v období od 11. 3. do 8. 8. 2019 podle výlukového jízdního řádu.

Kvůli nutnosti zachování oboustranných návazností na železniční dopravu jak v Blovicích, tak v Nepomuku, pojede většina spojů mimo zastávky Nepomuk,,město a Nepomuk,Zelený Dol.
Náhradní zastávkou bude zastávka Nepomuk,,u hřiště. Spoje 1, 3 a 6 budou zastávku Nepomuk,,město i nadále obsluhovat.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Točník - Vícenice

Doplněno 12. 4. 2019:
Na základě sdělení realizátora stavby je konec uzavírky I. etapy posunut až do 28. 4. 2019, a proto pro autobusovou linku 432180 Klatovy,aut.nádr.-Otín-Dehtín-Klatovy,pod nemocnicí platí prodloužený výlukový jízdní řád.

Při výstavbě kanalizace je od úterý 5. 3. do 15. 4. 2019 úplně uzavřena komunikace č. III/11767 v úseku Točník - Vícenice. Pro linku 432180 Klatovy,aut.nádr.-Otín-Dehtín-Klatovy,pod nemocnicí je vyhlášen výlukový jízdní řád.
Obsluha Vícenic spoji této linky nebude zajištěna.

Omlouváme se cestujícím za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Přehled březnových změn jízdních řádů

Označník zastávky ČSAD autobusy Plzeň Od neděle 3. března 2019 vstupují v platnost změny v jízdních řádech vybraných autobusových linek v rámci I. celostátní změny jízdních řádů veřejné dopravy.
Proběhna řada úprav dle poznatků z praxe a nových požadavků. Jízdní řády jsou tvořeny dle objednávky Plzeňského kraje resp. dle pokynů organizátora dopravy POVED s.r.o.

Ke stažení: Kompletní přehled změn na linkách ČSAD autobusy Plzeň k 3. 3. 2019
(název souboru zmeny_brezen2019.xlsx, velikost 22 kB)

Jízdní řády všech linek


Uzavírka Loza - Dolní Bělá

Doplněno 10. 6. 2019:
Od 9. 6. 2019 je autobusům linkové dopravy umožněn průjezd silnicí II/204 mezi Mrtníkem a Lozou. Z tohoto důvodu jsou obměněny výlukové jízdní řády linek 440070 Plzeň-Manětín-Žlutice, 460030 Nečtiny,Plachtín-Nečtiny-Plzeň, 460240 Horní Bříza-Kaznějov-Dolní Bělá a 460780 Plasy-Dolní Bělá-Úněšov-Manětín.
I nadále však probíhá úplná uzavírka silnice II/204 mezi Lozou a Dolní Bělou.

Doplněno 5. 3. 2019:
Pro linku 460240 Horní Bříza-Kaznějov-Dolní Bělá platí od úterý 5. 3. upravený výlukový jízdní řád.
U spoje 1 je úprava časů, spoj 6 obsluhuje Horní i Dolní Bělou vč. úpravy časů a spoje 12 a 17 nezajíždějí do zastávky Horní Bříza,žel.st.

Z důvodu rekonstrukce silnice č. II/204 v obci Dolní Bělá pojedou v období 3. 3. - 30. 6. 2019 autobusové linky č. 440070 Plzeň-Manětín-Žlutice, 460030 Nečtiny,Plachtín-Nečtiny-Plzeň, 460240 Horní Bříza-Kaznějov-Dolní Bělá a 460780 Plasy-Dolní Bělá-Úněšov-Manětín podle výlukových jízdních řádů. Plánovaný konec celé uzavírky je pak až v závěru roku 2019.

Autobusy pojedou po objízdné trase z Dolní Bělé po silnici II/204 do Horní Bělé, následně po místní komunikaci „Kozlovka“ na křižovatku se silnicí II/205, kde odbočí vlevo a dojedou do obce Loza.
Dále budou pokračovat ve své stávající trase. Objízdná trasa bude shodná i v opačném směru.

Zastávka Dolní Bělá bude přesunuta zhruba o 150 metrů ke kapli vedle domu č. p. 76 do točny autobusů.
V Horní Bělé bude opět v provozu náhradní zastávka, a to zhruba v úrovni objektu obecního úřadu a restaurace U Šípků. Uzavírka je v období březen – červen v souběhu s uzavírkou silnice II/204 mezi Lozou a Mrtníkem, časy odjezdů jednotlivých spojů jsou mírně posunuty.

Omlouváme se cestujícím za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Studentské ulice v Plzni

Doplněno 8. 7. 2019:
Vzhledem k prodloužení uzavírky jsou níže uvedená dopravní opatření nadále platná. Předpoklad jejich ukončení v závěru roku 2019.

Doplněno 7. 3. 2019:
S platností od pondělí 11. 3. 2019 budou také spoje 8, 12, 16, 20 a 24 linky 460040, které začínají svoji cestu u FN Lochotín, odbavovat cestující v zastávce Plzeň,,Sokolovská. Zároveň však nebude těmito spoji obsluhována zastávka Plzeň,,U Gery.
Tj. v zastávce Plzeň,,Sokolovská budou po dobu uzavírky odbavovat všechny spoje linek 440080, 460040, 460101 a 460150, jako náhrada za zastávky Plzeň,,Severka.

S platností od 1. 3. 2019 bude v Plzni zahájena uzavírka Studentské ulice (silnice č. I/20) v souvislosti s její rekonstrukcí, a to v úseku od křižovatky s Gerskou ulicí po křižovatku s ulicí Krašovskou.
Objíždět uvedený úsek bude nutné až do 30. 6. 2019.

Omezení se dotkne námi provozovaných autobusových linek č. 440080 Plzeň-Karlovy Vary, 460040 Zahrádka,Hůrky-Všeruby-Plzeň, 460101 Úterý-Líšťany-Všeruby-Plzeň, 460150 Nýřany,DIOSS-Město Touškov-Plzeň.

Po dobu rekonstrukce pojedou autobusy ze směru od Karlových Varů po následné objízdné trase:
Za zastávkou Plzeň,,NC Úněšovská odbočí po zhruba 200 metrech ze silnice I/20 vpravo do Karlovarské ulice, po které pojedou až do zastávky Plzeň,,Sokolovská (autobusová zastávka MHD), kde odbaví cestující a dále budou pokračovat ve své stávající trase.
Objízdná trase bude shodná i v opačném směru.

Spoje 8, 12, 16, 20 a 24 linky 460040 ze směru od FN Lochotín nebudou odbavovat cestující v zastávce Plzeň,,Sokolovská, ale v zastávce Plzeň,,Severka v Gerské ulici (směr do města).

Spoje směrem do/z Ledců, Horní Břízy, Manětína tj. linky 440070, 460030, 460031, 460050 obsluhují zastávky Plzeň,Severka v Gerské ulici bez omezení.

Omlouváme se cestujícím za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Nové Sedliště
2. fáze

Doplněno 24. 5. 2019:
Na základě aktuální informace od vedení stavby dojde k předčasnému ukončení výlukových jízdních řádů 490730 a 490740. Od úterý 28. 5. 2019 bude provoz po uvedených linkách dle běžných jízdních řádů.

Z důvodu další fáze uzavírky silnice II/198 u obce Nové Sedliště (oprava úseku u Staromlýnského rybníka) jsou v termínu 18. 2. - 31. 5. 2019 vyhlášeny na níže uvedených linkách výlukové jízdní řády.

490730 Tachov-Přimda-Třemešné: Spoje 9, 17, 2 a 8 jsou vedeny po náhradní trase. Zajíždějí do zastávky Staré Sedliště,Nové Sedliště, pak jsou vedeny přes Staré Sedliště, Staré Sedliště,Mchov a Staré Sedliště,Labuť,rozc., následně pokračují po své běžné trase.
Spoj 9 jede do zastávky Staré Sedliště,Nové Sedliště jen pro výstup. Spoj 8 nejprve zajede do Nového Sedliště pro děti, odveze je k ZŠ Staré Sedliště, kde bude teprve realizován nástup a přestup cestujících od Boru.
Z důvodu objížďky jsou spoje časově upraveny, jízdné bude účtováno dle skutečných kilometrů.

Vlivem objížďkových jízdních řádů je časově upraven spoj 9 linky 490740 Bor-Rozvadov.

Omlouváme se cestujícím za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Změna v MHD Stříbro

Na základě žádosti Městského úřadu Stříbro dochází od neděle 27. ledna 2019 k mírné úpravě MHD ve Stříbře.
Upraveny jsou spoje 7 a 24 linky 496380 MHD Stříbro: - žel.stanice-náměstí - Brožíkova ul. - Západní předměstí - Stříbro,Průmyslová.

Pro cestující je opět k dispozici i aplikace s jízdními řady MHD do mobilu.

Ke stažení: Detailní přehled změn MHD Stříbro k 27. 1. 2019
(název souboru zmeny_mhdst_leden2019.xls, velikost 36 kB)

Více o MHD ve Stříbře


Uzavírka Loza - Mrtník

Z důvodu uzavírky silnice II/204 mei obcemi Loza a Mrtník pojedou autobusové linky v období 14. 1. až 30. 6. 2019 dle výlukových jízdních řádů. Objízdná trasa je Loza - Mrtník,rozc. - Mrtník. Jízdní doba naroste zhruba o 5 minut.

460030 Nečtiny,Plachtín-Nečtiny-Plzeň:
Zastávka Mrtník,,I přejmenována na Mrtník. Spoje 11, 31, 25, 34 mimo Mrtník - náhradní je Mrtník,,rozc.
Spoje 17, 38, 18, 22 zajíždí do Mrtníku pouze pro výstup. Spoje 5, 9, 13, 23, 24, 14 a 16 obsluhují AZ Mrtník místo Mrtník,,I.

460240 Horní Bříza-Kaznějov-Dolní Bělá:
Zastávka Mrtník,,I bez obsluhy - nově časové polohy v Tč. 15 Mrtník. Časové posuny u všech spojů.

460780 Plasy-Dolní Bělá-Úněšov-Manětín:
Časové úpravy u spojů 1, 11, 13, 2, 4, 12, 14, navíc spoj 2 uspíšen o 2 min., spoj 4 uspíšen o 5 min.

Omlouváme se cestujícím za vzniklé obtíže a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Nové Sedliště

Z důvodu uzavírky silnice II/198 u obce Nové Sedliště (oprava úseku u Staromlýnského rybníka) jsou v termínu 14. 1. - 27. 1. 2019 vyhlášeny na níže uvedených linkách výlukové jízdní řády.

490730 Tachov-Přimda-Třemešné: Spoje 9, 17, 2 a 8 jsou vedeny po náhradní trase. Zajíždějí do zastávky Staré Sedliště,Nové Sedliště, pak jsou vedeny přes Staré Sedliště, Staré Sedliště,Mchov a Staré Sedliště,Labuť,rozc., následně pokračují po své běžné trase.
Spoj 9 jede do zastávky Staré Sedliště,Nové Sedliště jen pro výstup. Z důvodu objížďky jsou spoje časově upraveny, jízdné bude účtováno dle skutečných kilometrů.

Vlivem objížďkových jízdních řádů jsou časově upraveny spoj 15 linky 490800 Tachov-Staré Sedliště-Bor a spoj 9 linky 490740 Bor-Rozvadov.

Omlouváme se cestujícím za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Omezení provozu linky 460800

Z důvodu nedostatku řidičů autobusů nebudou v termínu od 3. do 4. 1. 2019 zajišťovány spoje 28, 69, 78 linky 460800 Kralovice-Plzeň.

Omlouváme se cestujícím za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Nový jízdní řád MHD Domažlice

První den roku 2019 vstoupí v platnost nový jízdní řád MHD v Domažlicích č. 405001 MAD Domažlice, Palackého ul. - Bezděkovské předměstí - Poděbradova ul. - Autoservis/ZZN.
Vzhledem k zajištění prioritní návaznost na vlakovou dopravu, u které došlo ke změnám v jízdních řádech, jsou mírně posunuty časy u spojů č. 4, 14, 24, 28.

Pro cestující je opět k dispozici i aplikace s jízdními řady MHD do mobilu.

Ke stažení: Přehled změn MHD Domažlice k 1. 1. 2019
(název souboru zmeny_mhddo_leden2019.xlsx, velikost 11 kB)

Více o MHD v Domažlicích


Starší aktuality

Aktualizováno 27.11.2020 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
1441 hlasů, 67%
 ne, nemám vhodné zařízení
49 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
184 hlasů, 8%
 ne, nechci využívat Internet
464 hlasů, 21%

Celkem 2138 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
 Žákovské jízdné
 Dostupná Šumava
 Brdský cyklobus
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

SOR C 10.5; foto Miroslav Klas Linkové autobusy SOR C 10.5

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
listopad 2020

V tomto měsíci nejsou žádná výročí.