ČSAD autobusy Plzeň - aktuální informace, novinky, uzavírky, změny jízdních řádů
 Aktuality
Snížení provozu linek
kvůli uzavření škol a omezení pohybu osob

S ohledem na vyhlášení nových vládních pravidel od pondělí 1. března 2021, kdy se zpřísnil volný pohyb osob, uzavřely všechny typy škol i školky, dojde od neděle 7. března ke snížení provozu autobusových linek, a to především pro minimální obsazenost spojů. Děje se tak v souladu s omezením autobusových linek v objednávce Plzeňského kraje.

Dotčené autobusové linky pojedou dle výlukových jízdních řádů. Omezení jsou platná do odvolání dle vývoje protiepidemických opatření. V případě uvolňování vládních omezení bude zaveden opět běžný provoz.

Trvá rovněž přerušení provozu nočních víkendových spojů, kde je dle dohody s objednateli předpoklad zahájení přeprav nejdříve v měsíci červnu.


Úprava jízdních řádů linek 55 a 66
do Vejprnic a Tlučné

Nový autobus MAN Lion's City 12 LE ve Vejprnicích; foto Petra Kuthanová V rámci první celostátní změny jízdních řádů ve veřejné dopravě od neděle 7. března 2021 dochází k drobným úpravám také u autobusových linek 55 a 66 v objednávce obcí Vejprnice a Tlučná.
Podnětem byla žádost cestujících a prostorové možnosti zastávky/konečné Vejprnice,Náves.

V případě linky 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná jsou spoje č. 13 a 14 v celé své trase uspíšeny o 5 minut (nově 12:30 z Plzně resp. ve 12:55 z Tlučné).
Zároveň je o 3 minuty uspíšen odjezd spoje č. 6 (nově 12:42 z Vejprnic) linky 440066 Plzeň,CAN-Plzeň,Křimice-Vejprnice. O víkendech je doprava beze změny.

Bohužel kvůli pokračujícím protiepidemickým opatřením vstupují v platnost rovněž výlukové jízdní řády, kdy nadále nepojedou školní spoje označené v jízdním řádu negativní značkou 69 nad příslušným spojem.


Uzavření pokladen CAN Plzeň

Doplněno 28. 1. 2021:
Přepravní pokladny CAN budou opět otevřeny od pondělí 1. 2. 2021, a to v plném rozsahu otevírací doby 6 – 18 hodin.

Z personálních důvodů je dočasně uzavřena přepravní kancelář a pokladny (ODC) Centrálního autobusového nádraží v Plzni. Předpoklad znovu otevření je v prvním únorovém týdnu.

Z uvedeného důvodu nelze mimo jiné zakoupit předplatné pro linky 55, 66 a N55 pro měsíc únor 2021, a proto všichni držitelé osobní čipové karty ČSAD mohou v období od 1. do 5. 2. 2021 cestovat dotčenými linkami bezplatně. Cestující se prokazuje řidiči nebo přepravní kontrole vlastní osobní čipovou kartou ČSAD.

Omlouváme se za obtíže a děkujeme za pochopení!


Omezení linek 55 a 66
do Vejprnic a Tlučné

U autobusových linek 55 a 66 v objednávce obcí Vejprnic a Tlučné nevyjedou od pondělí 18. 1. 2021 školní spoje, které jsou ve stávajícím i výlukovém jízdním řádu označeny negativní značkou 69 nad spojem.
Víkendový provoz zůstává zachován beze změny.

Omezení je platné do odvolání dle vývoje protiepidemických opatření. V případě uvolňování vládních omezení bude zaveden opět běžný provoz.


Nový jízdní řád Domažlice - Plzeň

Autobus se službou Wi-Fi Internet zdarma; foto Pavel Ernst První den roku 2021 vstoupí v platnost nový jízdní řád pro linku 400321 Domažlice-Plzeň. Děje se tak v souvislosti se získáním nové licence k provozování uvedené trasy.

Bohužel Plzeňský kraj nám stanovil do nové licence mnoho omezujících podmínek a proto řada spojů musí být vedena v jiné časové poloze, se zákazem přepravy cestujících v části trasy nebo nebylo možné provozovat spoj vůbec.
V rámci možností jsme se snažili zachovat dostatečnou nabídku spojů v průběhu celého týdne.

Věříme, že nám i přesto zachováte svoji přízeň a těšíme se na mnoho spokojených cestujích i v roce 2021.
Nadále pro linku 400321 Domažlice-Plzeň platí stávající ceník jízdného tj. včetně všech slev a možností bezhotovostní platby u řidiče čipovou kartou ČSAD nebo z elektronické peněženky v Plzeňské kartě s 15% slevou z vybraného druhu jízdného.


Skibus Železná Ruda
přerušení provozu

Naše společnost na základš objednávky města Železná Ruda zajišťuje od 14. prosince 2020 provoz bezplatné autobusové linky 430990 Železná Ruda,Hojsova Stráž-Železná Ruda-Čachrov,Gerlova Huť tzv. Skibus Železná Ruda.
Jak již název napovídá, linka je určena především pro návštěvníky tohoto významného lyžařského střediska Šumavy. Propojuje jednotlivé areály pro sjezdové lyžování, ale také místa ubytování či bežecké trasy. Oblíbená je rovněž mezi obyvateli města.

Vzhledem k novým vládním opatřením protišíření koronaviru je dle požadavku města Železná Ruda přeprava po lince SkiBUSu od 1. ledna 2021 do odvolání přerušena viz výlukový jízdní řád.


Starší aktuality

Aktualizováno 5.3.2021 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
1487 hlasů, 66%
 ne, nemám vhodné zařízení
54 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
193 hlasů, 8%
 ne, nechci využívat Internet
493 hlasů, 22%

Celkem 2227 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
 Žákovské jízdné
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

SOR C 10.5; foto Miroslav Klas Linkové autobusy SOR C 10.5

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
březen 2021

55 let
Petr Fišer (7.)
řidič, Plzeň