ČSAD autobusy Plzeň - aktuální informace, novinky, uzavírky, změny jízdních řádů
 Aktuality
Provoz nočních linek při změně času

Noční linka N55 v zastávce Plzeň,Makodrap V noci ze soboty 30. 10. na neděli 31. 10. 2021 dojde ve 3:00 hod. středoevropského letního času k posunu hodin zpět na 2:00 hod. "zimního" času.
Tento časový posun zasáhne do provozu noční linky N91. Autobusy linek N55 a N92 pojedou ještě před změnou času.

Noční autobusová linka č. 450091 (N91) Přeštice-Dobřany-Plzeň pojede kontinuálně jen dle časových údajů letního času.
Ze zastávky Plzeň,Mrakodrap vyjede v 1:35 hodin. Nazpět ze zastávky Přeštice,nám. jede ve 2:10 minut letního SEČ s dojezdem do zastávky Plzeň,Mrakodrap ve 2:47 původního letního času.

Noční linky 460055 (N55) Nýřany-Tlučná-Vejprnice-Plzeň a 440092 (N92) Plzeň-Štěnovice-Žákava-Blovice vzhledem k časovým polohám v jízdnímu řádu před 2:00 hod. pojedou pochopitelně dle letního (starého) času.


Přehled srpnových změn jízdních řádů

Označník zastávky ČSAD autobusy Plzeň Pro neděli 29. srpna 2021 byl vyhlášen III. celostátní termín změny jízdních řádů veřejné dopravy.

U dálkové linky 440080 Plzeň-Karlovy Vary je od 1. září opět zřízen režim dva páry spojů každý pracovní den a dva spoje pojedou vždy v neděli. Do odvolání platí výlukový jízdní řád kvůli uzavírce v Toužimi (změna zastávek).
V pracovní dny pojedou spoje v 5:40 a 15:35 hodin z Karlových Varů do Plzně a spoje v opačném směru ve 13:20 (resp. 13:30 z Centrálního autobusového nádraží- CAN v Husově ulici) a ve 14:40 od Univerzity resp. 14:50 z CANu.
Sobotní provoz je nadále zcela pozastaven a v neděli pojede spoj v 13:00/13:15 z Plzně a nazpět z Karlových Varů vyjede spoj v 16:50 hod.

Autobusová linka 400320 Kdyně-Domažlice-Plzeň rozšířená přeprava jízdních kol tzv. Chodský cyklobus pojede v sobotu a neděli spolu s vlekem pro 24 jízdních kol. až do 26. září 2021.
Navíc jsou zřízeny dva nové spoje v pracovní dny v úseku mezi Plzní a Domažlicemi (přes Draženov). Z Plzně v 7:22 z CANu, z Domažlic od vlakového nádraží v 9:50.

Kvůli přístupu konkurenčního dopravce, kdy vznikají totální souběhy spojů, a podmínkám Plzeňského kraje, je provoz linky 400321 Domažlice-Plzeň provozován pouze ve velmi omezeném režimu (v pracovní dny spoj v 5:50 z Domažlic do Plzně a v 15:50 z Plzně do Domažlic).

U linky 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná je na žádost cestujících a obou objednatelů (obce Vejprnice a Tlučná) obnoven provoz pár večerních spojů v pracovní dny, a to ve 21:40 ze zastávky Plzeň,CAN do Tlučné a zpáteční ve 22:06 z Tlučná,konečná do Plzně.

V noci z pátku na sobotu 4. září vyjedou víkendové noční spoje linek N55, N91 a N92. Jedinou změnou je zkrácení trasy u linky N92, kdy dle požadavku obcí nebudou obsluhovány Zdemyslice a město Blovice.

Jízdní řády všech linek


Zrychlené spoje mezi Plzní a Karlovými Vary
nabídnou cestu na festival

Autobus Crossway na lince Plzeň-Karlovy Vary Od pátku 20. srpna 2021 opět vyjíždí na svoji trasu přímé spoje autobusové linky č. 440080 Plzeň - Karlovy Vary. Dopravce ČSAD autobusy Plzeň ze společnosti Z-Group bus a.s. v souvislosti s mezinárodním filmovým festivalem zajistí spoje ze západočeské metropole do Karlových Varů a odpoledne zpět.
Od začátku školního pak nabídne dva páry spojů každý pracovní den a dva spoje pojedou vždy v neděli.

Novinkou je prodloužení linky v Plzni až do zastávky Univerzita u nové konečné tramvaje č. 4 a především v těsné blízkosti areálu Západočeské univerzity, jakož i nákupních zařízení na Borských polí.

Během konání festivalu pojede každý den tj. v pracovní dny i víkendy, autobus z Centrálního autobusového nádraží (CAN) v Husově ulici v 9:25 a nazpět z Karlových Varů vyjede spoj v 16:50 hod.

Autobusy mezi oběma krajskými městy staví pouze ve vybraných zastávkách, čímž zvládnout cestu o 20 minut rychleji než běžné linkové spoje.

Uznávány jsou všechny státní slevy pro děti, studenty, seniory atd. Nadto dopravce Z-Group bus a.s, Divize ČSAD autobusy Plzeň poskytuje další komerční slevy jako zpáteční jízdné se slevou 20 %.

K úhradě jízdného u řidiče lze také využít bezhotovostní úhrady z elektronické peněženky Plzeňské karty, navíc s 15% slevou stejně jako při platbě čipovou kartou ČSAD.

Ten, kdo chce mít jistotu sedačky nebo si předem vybrat vhodné místo k sezení, může využít zakoupení místenky v předprodeji AMSBUS. Místenky jsou zcela bez příplatku.
Zákazník s přístupem k síti Internet je schopen si zakoupit s předstihem též elektronickou jízdenku, a to buď ze stránky www.csadplzen.cz/e-jizdenka nebo přes oblíbený vyhledávač spojení ve veřejné dopravě www.idos.cz.

Kvůli uzavírce v Toužimi pak od pondělí 23. srpna 2021 (cca do poloviny října t.r.) pojede linka dle výlukového jízdního řádu, kdy se nebude stavět na náměstí v Toužimi, ale v zastávce Toužim,aut.st.


Nová autobusová linka Plzeň - Domažlice - Kdyně
tzv. Chodský cyklobus

Logo Chodský cyklobus Při příležitosti Chodských slavností spouští v sobotu 14. srpna 2021 dopravce ČSAD autobusy Plzeň novou autobusovou linku v trase Plzeň - Domažlice - Kdyně a zpět. Víkendové spoje povezou také vlek pro jízdní kola, a proto spojení dostalo přízvisko Chodský cyklobus.

Chodský cyklobus není ovšem určeny jen pro kolaře! Mohou je využít jak pěší turisté, tak běžní cestující mezi jednotlivými zastávkami autobusové linky.

Autobusové linka označená číslem 400320 Kdyně-Domažlice-Plzeň rozšířená přeprava jízdních kol pojede od 14. srpna až do konce prázdnin vždy v sobotu a neděli spolu s vlekem pro 24 jízdních kol. Dle zájmu cestujících a počasí jsme připraveni prodloužit provoz Chodského cyklobusu až do neděle 3. října.

Autobus jedoucí po trase Plzeň - Líně - Stod - Holýšov - Staňkov - Horšovský Týn - Draženov - Domažlice - Kdyně vyjíždí z Plzně v 7:55 ze zastávky Severka resp. v 8:15 z Centrálního autobusového nádraží (CAN) v Husově ulici.
Nazpět ze Kdyně odjíždí v 17:15 z autobusového nádraží s příjezdem do západočeské metropole okolo sedmé hodiny.

Během konání Chodských slavností pak pojedou ještě extra spoje v trase Kdyně - Domažlice a zpět.

Cena za přepravu osob se řídí dle zvláštního ceníku podle vzdálenosti za ujetý kilometr.
Uznávány jsou všechny státní slevy pro děti, studenty, seniory atd. Nadto dopravce Z-Group bus a.s, Divize ČSAD autobusy Plzeň poskytuje další komerční slevy jako zpáteční jízdné se slevou 20 % či nižší jízdné při bezhotovostní platbě z čipové karty ČSAD anebo Plzeňskou kartou (sleva 15%).
Cena za přepravu jízdního kola je jednorázově bez ohledu na přepravovanou vzdálenost spoje 30 Kč.

Rezervace (nákup jízdenky) míst pro osoby je opět možno provádět z různých nástupních míst a pohodlně také přes Internet např. z adresy www.csadplzen.cz/e-jizdenka.
Jízdenku včetně místenky lze zakoupit rovněž ve všech kamenných kancelářích AMSBUS v Česku i na Slovensku. Cena místenky u tzv. elektronické jízdenky nebo u místenky z klasické prodejny je ZDARMA.

Dovozné za jízdní kolo se platí vždy pouze přímo u řidiče autobusu při nástupu, předprodej není možný. Cestující, kteří si zakoupí jízdenku v předprodeji, však mají automaticky rezervováno místo pro jízdní kolo v cyklovleku.
Jízdenky lze samozřejmě nadále zakoupit rovněž přímo u řidiče autobusu v nástupní zastávce.

Ke stažení:
Leták Chodský cyklobus 2021
(název souboru chodsky_cyklobus2021.pdf, velikost 764 kB)
Ceník jízdnéhp pro linku č. 400320: Kdyně - Domažlice - Plzeň
(název souboru cenik_jizdneho_400320_400321_440080_440555_210701.pdf, velikost 461 kB)


Dostupná Šumava 2021 podzimní část

Dostupná Šumava, foto Ing. Mareš Dopravce ČSAD autobusy Plzeň a Správa národního parku Šumava pro Vás připravili podzimní část programu Dostupné Šumavy!
Dostupná Šumava umožňuje osobám v důchodového věku a zájemcům s omezenou pohyblivostí navštívit formou autobusového zájezdu zajímavá místa na území Národního parku Šumava.

I na podzim navštívíme místa jako kostely v Dobré Vodě a Hůrkách, jezero Laka, Enviromentální středisko Špičák, Pancíř s rozhlednou, bývalý Starý Brunst či meandry Křemelné a bývalou vesnici Zhůří u Kepel.

Zahájení příjmu rezervací pro podzimní část bude od pondělí 2. srpna 2021 od 8:00 hodin, a to po telefonním čísle 602 533 691 (pracovní dny 8 - 14 hodin).

Zachována rozšířená nástupní místa! V úterý a čtvrtek je možné zahájit zájezd již v Plzni, dále v Přešticích, Klatovech, Kolinci či Sušici. Ve středu pak v Nepomuku, Horažďovicích, Strakonicích nebo Vimperku.

Zájezdy se konají mimo hlavní turistickou sezónu v měsících září a říjen (1. 9. - 28. 10. 2021; 26 termínů).
Cena zájezdu činí 350 až 500 Kč za osobu v závislosti na nástupním místě. Cena zahrnuje dopravu a průvodce. Počet míst v autobuse 33.

Doprava a průběh programu bude zajišťován vždy dle platných vládních opatření proti šíření koronaviru, a to především vhodné zakrytí obličeje ve společnosti více osob, stejně jako prokázání bezinfekčnosti ve vnitřních prostorách (galerie, muzeum atd.).

Více podrobností k projektu Dostupná Šumava


Přehled červnových změn jízdních řádů

Označník zastávky ČSAD autobusy Plzeň V neděli 13. června 2021 dochází v rámci II. celostátní termín změny jízdních řádů veřejné dopravy.

Z důvodu omezujících podmínek ze strany Plzeňského kraje a .
Vzhledem k nízké vytíženosti je opět přerušen provoz také po lince 440080 Plzeň-Karlovy Vary.

Doprava na akci Bahna 2021 nebude zajišťována, protože akce proběhne bez diváků. Linky č. 440380 Plzeň-Rokycany-Dobřív-Strašice, Vojenský Újezd Brdy a 470390 Radnice-Lhota pod Radčem-Mýto-Strašice,Vojenský Újezd,Brdy tedy nepojedou.

Dále zatím stále nepojedou noční spoje linek N55, N91 a N92:

Jízdní řády všech linek


Červnové změny jízdních řádů
linek 55, 66 a N55 do Vejprnic a Tlučné

Nový autobus MAN Lion's City 12 LE ve Vejprnicích; foto Petra Kuthanová Při druhé celostátní změně jízdních řádů ve veřejné dopravě od neděle 13. června 2021 dochází k úpravám autobusových linek 55, 66 a N55 v objednávce obcí Vejprnice a Tlučná.
Se zřetel na současnou vytíženost jednotlivých spojů a rozvržení přepravní nabídky v rámci celého den došlo ke zrušení spojů s nízkou vytížeností a naopak byly zavedeny nové spoje v dosud neobsazených časových polohách. Celkový objem dopravy zůstává zachován.

Byla snaha i o zlepšení prokladu s ostatní veřejnou dopravou, tak aby měli cestující širokou možnost výběru.
Úpravy se týkají pouze pracovních dní, provoz ve dnech klidu je beze změn.

Nové jízdní řáy platí pro všechny linky, tj. 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná, 440066 Plzeň,CAN-Plzeň,Křimice-Vejprnice a noční 460055 N55 Nýřany-Tlučná-Vejpnice-Plzeň, kam byl převeden jeden večerní spoj z Tlučné do Plzně k Mrakodrapu.
Nadále je však zastaven provoz víkendových nočních spojů do Nýřan a zpět.

Ke stažení: Kompletní přehled červnových změn u linek 55, 66 a N55
(název souboru zmeny_vt_cerven2021.xls, velikost 28 kB)
Schéma vedení linek 55 a 66 mezi Vejprnicemi a Plzní
(název souboru letak_linka55+66_brezen2020.pdf, velikost 33 kB


Dostupná Šumava 2021 vyjede!

Dostupná Šumava, foto Ing. Mareš Díky uvolňujícím se vládním opatřením proti koronaviru mohou dopravce ČSAD autobusy Plzeň a Správa národního parku Šumava spustit jarní část programu Dostupné Šumavy!
Dostupná Šumava umožňuje osobám v důchodového věku a zájemcům s omezenou pohyblivostí navštívit formou autobusového zájezdu zajímavá místa na území Národního parku Šumava.

V letošním roce se bude jezdit po stejných trasách a místech jako v loňském roce. Navštívíme místa jako kostely v Dobré Vodě a Hůrkách, jezero Laka, Enviromentální středisko Špičák, Pancíř s rozhlednou, bývalý Starý Brunst či meandry Křemelné a bývalou vesnici Zhůří u Kepel.

Zahájení příjmu rezervací pro jarní část bude od úterý 1. června 2021 od 8:00 hodin, a to po telefonním čísle 602 533 691 (pracovní dny 8 - 14 hodin).

Novinkou jsou upravená nástupní místa! V úterý a čtvrtek je možné zahájit zájezd již v Plzni, dále v Přešticích, Klatovech, Kolinci či Sušici. Ve středu pak v Nepomuku, Horažďovicích, Strakonicích nebo Vimperku.

Zájezdy se konají mimo hlavní turistickou sezónu v měsících červen, září a říjen (8. 6. - 28. 10. 2021; 37 termínů).
Cena zájezdu činí 350 až 500 Kč za osobu v závislosti na nástupním místě. Cena zahrnuje dopravu a průvodce. Počet míst v autobuse 33.

Doprava a průběh programu bude zajišťován vždy dle platných vládních opatření proti šíření koronaviru, a to především vhodné zakrytí obličeje ve společnosti více osob, stejně jako prokázání bezinfekčnosti ve vnitřních prostorách (galerie, muzeum atd.).

Více podrobností k projektu Dostupná Šumava


Zrychlené spoje mezi Plzní a Karlovými Vary se vrací

Autobus Crossway na lince Plzeň-Karlovy Vary Od neděle 23. května opět vyjedou na svoji trasu přímé spoje autobusové linky č. 440080 Plzeň-Karlovy Vary. Dopravce ČSAD autobusy Plzeň ze společnosti Z-Group bus a.s. zatím nabídne dva páry spojů každý pracovní den a dva spoje pojedou vždy v neděli.

Konkrétně v pracovní dny pojedou spoje v 5:40 a 15:35 hodin z Karlových Varů do Plzně a v opačném směru z Centrálního autobusového nádraží (CAN) v Husově ulici ve 13:35 a 17:15.
Sobotní provoz je nadále zcela pozastaven a v neděli pojede spoj v 15:00 z Plzně a zpět v 17:10 z Karlových Varů.

Novinkou je zařazení obsluhy zastávky Plzeň,NC Úněšovská nedaleko nákupního zařízení Globus.

Autobusy mezi oběma krajskými městy staví pouze ve vybraných zastávkách, čímž zvládnout cestu o 20 minut rychleji než běžné linkové spoje.

Uznávány jsou všechny státní slevy pro děti, studenty, seniory atd. Nadto dopravce Z-Group bus a.s, Divize ČSAD autobusy Plzeň poskytuje další komerční slevy jako zpáteční jízdné se slevou 20 %.

K úhradě jízdného u řidiče lze také využít bezhotovostní úhrady z elektronické peněženky Plzeňské karty, navíc s 15% slevou stejně jako při platbě čipovou kartou ČSAD.

Ten, kdo chce mít jistotu sedačky nebo si předem vybrat vhodné místo k sezení, může využít zakoupení místenky v předprodeji AMSBUS. Místenky jsou zcela bez příplatku.
Zákazník s přístupem k síti Internet je schopen si zakoupit s předstihem též elektronickou jízdenku, a to buď ze stránky www.csadplzen.cz/e-jizdenka nebo přes oblíbený vyhledávač spojení ve veřejné dopravě www.idos.cz.

Ke stažení:
Leták Do Karlových Varů s ČSAD
(název souboru kvary_210523.pdf, velikost 282 kB)
Zvláštní ceník pro linku č. 440080 Plzeň - Karlovy Vary
(název souboru cenik_jizdneho_400321_440080_440555_200614.pdf, velikost 74 kB)


Změny v bezplatné dopravě TESCO

Tescobusy Z důvodu získání nové licence pro provoz linky 445101 CAN Husova-Na Švabinách (linka T1) dochází rovněž k úpravě jízdního řádu.
Na základě požadavku města Plzně jsou nově zastávky v úseku CAN Husova až Pietas ve směru k OC Plzeň pouze pro nástup, v opačném směru pak naopak pouze pro výstup.

Dále jsou po vzájemné dohodě upraveny časy vybraných spojů, aby byl zajištěn odstup od trolejbusové linky PMDP č. 11. Dochází k uspíšení spojů č. 7 (na 8:25 od CANu), 12 (9:05 z Na Švabinách) a 9 (9:25 od CANu). Oproti tomu pojede o 5 minut později spoj č. 14 (v 10:15 ze zastávky Na Švabinách).

Dle čerstvého vládního opatření je pak zcela přerušena doprava v pátek 2. 4. 2021. Autobusy rovněž nepojedou ani v pondělí 5. 4. 2021 (státní svátek).

Pro úplnost uvádíme, že provoz linky 445102 Na Švabinách-Slovany-Na Švabinách (linka T2) je nadále pozastaven.


Snížení provozu linek
kvůli uzavření škol a omezení pohybu osob

Doplněno 20. 5. 2021:
Od neděle 23. května 2021 bude částečně obnoven provoz po lince 440080 Plzeň - Karlovy Vary podle výlukového jízdního řádu.
V pracovní dny pojedou spoje v 5:40 a 15:35 hodin z Karlových Varů do Plzně a spoje ve 13:20 a 17:00 v opačném směru. Sobotní provoz je nadále zcela pozastaven a v neděli pojede spoj v 15:00 z Plzně a 17:10 z K. Varů.
Novinkou je zařazení obsluhy zastávky Plzeň,NC Úněšovská nedaleko nákupního zařízení Globus.

Doplněno 13. 5. 2021:
Od pondělí 17. května 2021 bude obnoven plný provoz po lince 400321 Domažlice - Plzeň. Doprava bude zajištěna dle jízdního řádu s původní platností od 7. 3. 2021 tj. 400321 Domažlice-Plzeň.
Předpoklad obnovení provozu linek 440080 do Karlových Varů či 440555 do Příbrami je od 21. týdne t.r.

Doplněno 8. 4. 2021:
Konec nouzového stavu a částečné obnovení školní docházky od pondělí 12. dubna 2021 znamená také ukončení výlukových jízdních řádů pro linky 55 a 66 z Plzně do Vejprnic a Tlučné.
V platnost vstoupí klasické jízdní řády platné od 7. 3. 2021 tj. 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná a 440066 Plzeň,CAN-Plzeň,Křimice-Vejprnice.
Ostatní autobusové linky zůstávají nadále omezeny.

S ohledem na vyhlášení nových vládních pravidel od pondělí 1. března 2021, kdy se zpřísnil volný pohyb osob, uzavřely všechny typy škol i školky, dojde od neděle 7. března ke snížení provozu autobusových linek, a to především pro minimální obsazenost spojů.
Děje se tak v souladu s omezením autobusových linek v objednávce Plzeňského kraje.

Dotčené autobusové linky pojedou dle výlukových jízdních řádů. Omezení jsou platná do odvolání dle vývoje protiepidemických opatření. V případě uvolňování vládních omezení bude zaveden opět běžný provoz.

Trvá rovněž přerušení provozu nočních víkendových spojů, kde je dle dohody s objednateli předpoklad zahájení přeprav nejdříve v měsíci červnu.


Úprava jízdních řádů linek 55 a 66
do Vejprnic a Tlučné

Nový autobus MAN Lion's City 12 LE ve Vejprnicích; foto Petra Kuthanová V rámci první celostátní změny jízdních řádů ve veřejné dopravě od neděle 7. března 2021 dochází k drobným úpravám také u autobusových linek 55 a 66 v objednávce obcí Vejprnice a Tlučná.
Podnětem byla žádost cestujících a prostorové možnosti zastávky/konečné Vejprnice,Náves.

V případě linky 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná jsou spoje č. 13 a 14 v celé své trase uspíšeny o 5 minut (nově 12:30 z Plzně resp. ve 12:55 z Tlučné).
Zároveň je o 3 minuty uspíšen odjezd spoje č. 6 (nově 12:42 z Vejprnic) linky 440066 Plzeň,CAN-Plzeň,Křimice-Vejprnice. O víkendech je doprava beze změny.

Bohužel kvůli pokračujícím protiepidemickým opatřením vstupují v platnost rovněž výlukové jízdní řády, kdy nadále nepojedou školní spoje označené v jízdním řádu negativní značkou 69 nad příslušným spojem.


Uzavření pokladen CAN Plzeň

Doplněno 28. 1. 2021:
Přepravní pokladny CAN budou opět otevřeny od pondělí 1. 2. 2021, a to v plném rozsahu otevírací doby 6 – 18 hodin.

Z personálních důvodů je dočasně uzavřena přepravní kancelář a pokladny (ODC) Centrálního autobusového nádraží v Plzni. Předpoklad znovu otevření je v prvním únorovém týdnu.

Z uvedeného důvodu nelze mimo jiné zakoupit předplatné pro linky 55, 66 a N55 pro měsíc únor 2021, a proto všichni držitelé osobní čipové karty ČSAD mohou v období od 1. do 5. 2. 2021 cestovat dotčenými linkami bezplatně. Cestující se prokazuje řidiči nebo přepravní kontrole vlastní osobní čipovou kartou ČSAD.

Omlouváme se za obtíže a děkujeme za pochopení!


Omezení linek 55 a 66
do Vejprnic a Tlučné

U autobusových linek 55 a 66 v objednávce obcí Vejprnic a Tlučné nevyjedou od pondělí 18. 1. 2021 školní spoje, které jsou ve stávajícím i výlukovém jízdním řádu označeny negativní značkou 69 nad spojem.
Víkendový provoz zůstává zachován beze změny.

Omezení je platné do odvolání dle vývoje protiepidemických opatření. V případě uvolňování vládních omezení bude zaveden opět běžný provoz.


Nový jízdní řád Domažlice - Plzeň

Autobus se službou Wi-Fi Internet zdarma; foto Pavel Ernst První den roku 2021 vstoupí v platnost nový jízdní řád pro linku 400321 Domažlice-Plzeň. Děje se tak v souvislosti se získáním nové licence k provozování uvedené trasy.

Bohužel Plzeňský kraj nám stanovil do nové licence mnoho omezujících podmínek a proto řada spojů musí být vedena v jiné časové poloze, se zákazem přepravy cestujících v části trasy nebo nebylo možné provozovat spoj vůbec.
V rámci možností jsme se snažili zachovat dostatečnou nabídku spojů v průběhu celého týdne.

Věříme, že nám i přesto zachováte svoji přízeň a těšíme se na mnoho spokojených cestujích i v roce 2021.
Nadále pro linku 400321 Domažlice-Plzeň platí stávající ceník jízdného tj. včetně všech slev a možností bezhotovostní platby u řidiče čipovou kartou ČSAD nebo z elektronické peněženky v Plzeňské kartě s 15% slevou z vybraného druhu jízdného.


Skibus Železná Ruda
přerušení provozu

Naše společnost na základš objednávky města Železná Ruda zajišťuje od 14. prosince 2020 provoz bezplatné autobusové linky 430990 Železná Ruda,Hojsova Stráž-Železná Ruda-Čachrov,Gerlova Huť tzv. Skibus Železná Ruda.
Jak již název napovídá, linka je určena především pro návštěvníky tohoto významného lyžařského střediska Šumavy. Propojuje jednotlivé areály pro sjezdové lyžování, ale také místa ubytování či bežecké trasy. Oblíbená je rovněž mezi obyvateli města.

Vzhledem k novým vládním opatřením protišíření koronaviru je dle požadavku města Železná Ruda přeprava po lince SkiBUSu od 1. ledna 2021 do odvolání přerušena viz výlukový jízdní řád.


Starší aktuality

Aktualizováno 28.10.2021 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
1617 hlasů, 66%
 ne, nemám vhodné zařízení
59 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
218 hlasů, 8%
 ne, nechci využívat Internet
536 hlasů, 22%

Celkem 2430 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
 Žákovské jízdné
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

SOR C 10.5; foto Miroslav Klas Linkové autobusy SOR C 10.5

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
listopad 2021

55 let
Radek Šilhánek (1.)
řidič, Přeštice

Zdeněk Černý (6.)
řidič, Přeštice

60 let
Petr Fiala (1.)
řidič, Plzeň