ČSAD autobusy Plzeň a.s. - aktuální informace, novinky, uzavírky, změny jízdních řádů
 Aktuality
Obnovení plného provozu autobusových linek

V souvislosti s obnovením školní docházky přechází dopravce ČSAD autobusy Plzeň od pondělí 30. 11. 2020 k plnému provozu u komerčních linek 400321 Domažlice-Plzeň a 440080 Plzeň-Karlovy Vary.
Děje se tak ve shodě s autobusovými linkami Plzeňského kraje.

Rovněž dle běžných jízdních řádů vyjedou v celém rozsahu linky 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná a 440066 Plzeň,CAN-Plzeň,Křimice-Vejprnice v objednávce obcí Vejprnice a Tlučná.

Nadále potrvá přerušení dopravy u nočních linek N55, N91 a N92:

Jízdní řády všech linek platné od 30. 11. 2020.


Další omezení dopravy
pro Vejprnice a Tlučnou

Kloubový autobus SOR NB 18 S ohledem na velmi nízkou vytíženost vybraných spojů a dle požadavku objednatelů dopravy tj. obcí Vejprnice a Tlučná, přistupuje dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s. s platností od 14. 11. 2020 k dalším omezením autobusových linek 55 a 66.

V nových výlukových jízdních řádech pro linky 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná 440066 Plzeň,CAN-Plzeň,Křimice-Vejprnice dochází ke snížení spojů pouze v pracovních dnech.
O víkendech doprava beze změny.

Uvedené jízdní řády umožňují bez obtíží přepravu žáků 1. a 2. tříd základních škol. V případě nástupu dalších ročníků do škol, bude obnovena doprava v potřebném rozsahu.


Omezení bezplatné dopravy TESCO o nedělích

Doplněno 8. 12. 2020:
S ohledem na změnu vládních opatření byl od 3. 12. 2020 ukončen výlukový jízdní řád pro linku 445101 CAN Husova-Na Švabinách (linka T1) tzn. je opět zajištěn i nedělní provoz.

Tescobusy Dle platných vládních opatření jsou mj. o nedělích uzavřeny maloobchodní prodejny, a proto s platností od 1. 11. 2020 nepojede linka 445101 CAN Husova-Na Švabinách (linka T1) v nedělních termínech. Platí do odvolání.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Omezení autobusových linek
při uzavření školských zařízení

Na základě vyhlášení nouzového stavu v České republice s následnými opatřeními proti šíření koronaviru včetně uzavření školních zařízení, zákazu shromažďování atd. vyhlásil Plzeňských kraj mimořádný termín pro změnu jízdních řádů veřejné linkové dopravy od pondělí 19. října 2020.
Z výše uvedeného důvodu přistupuje dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s. k následujícím omezením autobusových linek.

U linky 400321 Domažlice-Plzeň jsou zrušeny 3 páry školních spojů v pracovní dny. O víkendu provoz bez omezení.

Po lince 440080 Plzeň-Karlovy Vary v pracovní dny nepojede spoj v 11 hodin z Karlových Varů a spoj ve 13:20 z Plzně.
Sobotní provoz je zcela pozastaven a nedělní značně omezen.

Autobusové linky v objednávce obcí Vejprnic a Tlučné nevyjedou od pondělí školní spoje, které jsou ve stávajícím i výlukovém jízdním řádu označeny negativní značkou 69 nad spojem. Víkendový provoz zachován beze změny.

Dále nepojedou noční spoje linek N55, N91 a N92:


Dostupná Šumava ukončena

Dostupná Šumava, foto Ing. Mareš Vzhledem k novým opatřením proti šíření koronaviru je pro letošní sezónu 2020 cyklus zájezdů Dostupná Šumava s konečnou platností ukončen . Děkujeme za pochopení!

Více podrobností k projektu Dostupná Šumava


Dostupná Šumava pozastavena

Dostupná Šumava, foto Ing. Mareš Dostupná Šumava v období od 5. do 16. října 2020 nepojede! S ohledem na vládní opatření, vyhlášený nouzový stav a zamezení šíření koronaviru jsou všechny zájezdy Dostupné Šumavy v následujícím období 14 dní zrušeny.

Dle dalšího vývoje bude program od 20. 10. 2020 obnoven nebo zcela pro tuto sezónu ukončen. Děkujeme za pochopení!

Více podrobností k projektu Dostupná Šumava


Přehled zářijových změn jízdních řádů

Označník zastávky ČSAD autobusy Plzeň V neděli 13. září 2020 dochází již podruhé v poměrně krátké době ke změnám jízdních řádů veřejné linkové dopravy. Děje se tak v rámci mimořádného termínu změn pro Plzeňský kraj, kterému předcházel III. celostátní termín změny jízdních řádů veřejné dopravy k 30. srpnu 2020.

U linky 440080 Plzeň-Karlovy Vary (výlukový JŘ platný do 30. 9. 2020, uzavírka Studenstké ulice v Plzni) je od 13. 9. 2020 dle přání cestujících možnost přistoupit či vystoupit také v zastávce Karlovy Vary,Svatoššská v Doubí.

Již od pondělí 31. 8. vyjely po této lince dva nové spoje v pracovní dny. Samozřejmě zrychlené.
Ve 13:20 z Plzně od Stavebních strojů resp. ve 13:35 z CANu do Karlových Varů. Opačným směrem jezdí nově spoj v 15:35 z terminálu Dolní nádraží Karlovy Vary do Plzně.

Zajímavou novinkou je, že příznivci cyklistiky si mohou pro označené sobotní spoje (vedené v upravených časech) objednat zařazení cyklovleku s kapacitou až 24 jízdních kol. Vhodné pro jednotlivce i skupinu kolařů.
Objednávky přepravy jízdních kol ve vleku alespoň 24 hodin předem, a to buď zprávou do e-mailové adresy csadplzen@csadplzen.cz nebo tel.: 377 454 151.

Při změně jízdního řádu k 30. srpnu byly sjednoceny vybrané časy odjezdů v rámci týdne. Každý den nyní jede první spoj z Plzně do Karlových Varů v 9:10 (9:25 z CANu).
Sobotní a nedělní spoj z Karlových Varů pak vyráží vždy shodně v 13:10 z terminálu. První sobotní spoj z lázeňského města vyjíždí až v 9:20 hod.

Dochází k posílení linky Domažlice - Plzeň, a to zavedením 2 párů spojů v pracovní dny.
Konkrétně pojedou po lince 400321 nově ze zastávky Plzeň,CAN spoje v 5:50 a 13:05 hod. Naopak z chodského hlavního města vyrazí nově autobusy do Plzně také v 10:50 a 16:05 hodin.

Zároveň jsou upraveny časy odjezdů podvečerních spojů z Domažlic ve směru do Plzně, přičemž poslední spoj jede nově až v 18:45 od nové nemocnice resp. v 18:55 z autobusového nádraží v Poděbradově ulici.

Jízdní řády všech linek


Obnovení provozu noční linky N92
s omezením v Losiné kvůli uzavírce

Noční linka N55 v zastávce Plzeň,Makodrap V noci z pátku 4. 9. na sobotu 5. 9. 2020 bude obnoven provoz noční linky č. 440092 (N92) Plzeň-Štěnovice-Žákava-Blovice, která po uvolnění opatření proti šíření koronaviru v červnu nevyjela, protože během letních prázdnin je tradičně nížší poptávka po přepravách a stalo se tak rovněž na základě přání objednatelů z řad obcí.

Zahájení provozu však nebude bez obtíží, protože v současnosti probíhají v Losiné uzavírky silnic č. III/18025 a III/18047 a linky N92 pojede až do 8. října podle výlukového jízdního řádu.

Omezení se dotkne spoje č. 1 z Plzně v 0:35 hod. od Mrakodrapu. Tento spoj až do zastávky Plzeň,Rozcestí Černice pojede dle obvyklého jízdního řádu.
Následně vynechá Losinou a po objízdné trase dojede do zastávky Štěnovice,Čižická a dále ve své obvyklé trase. Obsluha Losiné (jen pro výstup) bude zajištěna zajížďkou do obce při přejezdu z Nebílovského Borku do Šťáhlav.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Omezení bezplatné dopravy TESCO pokračuje

Tescobusy Na základě požadavku společnosti CBRE s.r.o. objednavatel dopravy do obchodního zařízení OC Plzeň a hypermarketu TESCO na Rokycanské třídě pokračuje v období od úterý 1. září 2020 provoz bezplatných linek MHD Plzeň č. T1 a T2 v omezeném režimu.

Linka 445101 CAN Husova-Na Švabinách (linka T1) pojede v redukované podobě, provoz linky 445102 Na Švabinách-Slovany-Na Švabinách (linka T2) je zcela zastaven.


Uzavírka Americké v Plzni,
omezení linky T1 do OC Plzeň

Tescobusy Od soboty 22. do úterý 25. 8. 2020 bude pro MHD uzavřen na Americké třídě v Plzni jednosměrný průjezd od Klatovské třídy po okružní křižovatku u mrakodrapu.

Omezena bude tak rovněž linka 445101 CAN Husova-Na Švabinách (T1) k ve směru od CANu k OC Plzeň.

Linka T1 bude mít jednosměrný odklon přes ulici U trati, čímž dojde k vynechání zastávek (ve směru k OC Plzeň) U Práce a Mrakodrap.
Tj. po zastávce Sady Pětatřicátníků bude následovat až Pařížská na Americké třídě. Vzhledem k objízdné trase může mít od zastávky Pařížská autobus oproti jízdnímu řádu nějakou minutu zpoždění.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Prodejní místo Plzeňské karty

Plzeňská karta vzor 2019 V pokladnách Centrálního autobusového nádraží v Husově ulici v Plzni mají zákazníci možnost využít kromě klasických služeb jako je předprodej jízdenek a místenek či potvrzování žákovských průkazů také oficiální prodejní místo Plzeňské karty.

Prodejní místo CAN nabízí tyto služby s Plzeňsku kartou:

  • nahrávání časového předplatného kupónu IDPK
  • dobíjení elektronické peněženky v Plzeňské kartě
  • nahrání nároku na slevu (student, důchodce, dárce krve atd.) do Plzeňské karty
  • validace transakcí z e-shopu Plzeňské karty


Dostupná Šumava 2020 vyjede!

Dostupná Šumava, foto Ing. Mareš Na základě dohody ČSAD autobusy Plzeň a.s. a Správy národního parku Šumava bude uskutečněna podzimní část programu Dostupné Šumavy!
Dostupná Šumava umožňuje osobám v důchodového věku a zájemcům s omezenou pohyblivostí navštívit formou autobusového zájezdu zajímavá místa na území Národního parku Šumava.

V letošním roce se bude jezdit po stejných trasách a místech jako v loňském roce. Navštívíme místa jako kostely v Dobré Vodě a Hůrkách, jezero Laka, Enviromentální středisko Špičák, Pancíř s rozhlednou, bývalou hájovnu Nový Brunst či meandry Křemelné a bývalou vesnici Zhůří u Kepel.

Zahájení příjmu rezervací bude od středy 22. července 2020 od 6:00 hodin, a to po telefonním čísle 602 533 691 (pracovní dny 6 - 18 hodin) nebo osobně v pokladně (č. 5) v budově Centrálního autobusového nádraží v Plzni, Husova 60.

Novinkou jsou nová nástupní místa! V úterý a čtvrtek je možné zahájit zájezd v Přešticích, Klatovech, Kolinci či Sušici. Ve středu pak již v Plzni, Nepomuku, Horažďovicích, Strakonicích nebo Vimperku.

Zájezdy se konají mimo hlavní turistickou sezónu v měsících září a říjen (1. 9. - 29. 10. 2020; 27 termínů).
Cena zájezdu činí 350 až 500 Kč za osobu v závislosti na nástupním místě. Cena zahrnuje dopravu a průvodce. Počet míst v autobuse 33.

Více podrobností k projektu Dostupná Šumava


Prázdninový provoz bezplatné dopravy TESCO

Tescobusy Na základě požadavku objednavatel dopravy do obchodního zařízení OC Plzeň a hypermarketu TESCO na Rokycanské třídě bude v období od soboty 4. 7. 2020 do 31. 8. 2020 zajišťován provoz bezplatných linek MHD Plzeň č. T1 a T2 dle prázninových jízdních řádů.

Linka 445101 CAN Husova-Na Švabinách (linka T1) pojede v redukované podobě, provoz linky 445102 Na Švabinách-Slovany-Na Švabinách (linka T2) je zcela zastaven.


Žádost o zrušení čipové karty ČSAD
vyplacení zůstatku vkladů

Osobní čipová karta S ohledem na ukončení zajišťování dopravy v objednávce Plzeňského kraje k 14. 6. 2020 není možné od tohoto data využívat zákaznickou kartu ČSAD autobusy Plzeň a.s. v těchto spojích.

Cestující, kteří nemají již možnost vyčerpat vklad v kartě, mohou požádat o vyplacení zůstatků v čipové kartě ČSAD osobně nebo poštou (včetně karty) v  Plzni, Centrálním autobusovém nádraží, a to prostřednictvím Žádosti o zrušení čipové karty ČSAD / vyplacení vkladu.

Zákaznickou čipovou kartu lze nadále používat ve spojích jiných objednatelů (Vejprnice-Tlučná, noční linky atd.) či u komerčních dálkových linek naší společnosti, zde dokonce s 15% slevou.

Ke stažení: Žádost o zrušení čipové karty ČSAD / vyplacení vkladu
(název souboru cip_zruseni.pdf, velikost 420 kB)


Brdský cyklobus pokračuje
a má nové zastávky po Plzni

Brdský cyklobus - vlek Brdský cyklobus z Plzně do Příbrami a zpět neboli linka 440555 se dočká od neděle 14. června 2020 řady vylepšení.
Přibusou nové zastávky po Plzni a je upraven ceník jízdného s řadou výrazných slev!

Nově je možné nastoupit již v Doubravce v zastávce Stavební stroje, dále tradičně na CANu a nově také na Chodském náměstí, což je velmi vhodné pro obyvatele Bor.
Následuje stávající zastávka Slovany a poté všechny dosavadní zastávky přes brdské kopečky až do Příbrami.

Zároveň pro Brdský cyklobus platí nový ceník jízdného a dovozného. Cestující platící u řidiče bezhotovostně čipovou kartou ČSAD nebo z elektronické peněženky v Plzeňské kartě mají nově 15% slevu z vybraného druhu jízdného, jako rovněž i z dovozného za kolo.

Vzhledem ke změnám v krajské dopravě již neplatí předplatné zóny IDP a pro naprosto minimální využití už není nabízeno zpáteční dovozné pro kolo.
Naopak je zavedeno zpáteční jízdné se slevou 20 % nebo sleva 10 % pro držitele zákaznické karty COOP.

Ke stažení: Ceník jízdného a dovozného Brdský cyklobus
(název souboru cenik_jizdneho_400321_440080_440555_200614.pdf, velikost 74 kB)


Obnovení provozu nočních linek
N55 do Nýřan a N91 do Přeštic

Noční linka N55 v zastávce Plzeň,Makodrap V noci ze soboty 13. 6. na neděli 14. 6. 2020 bude obnoven provoz nočních linek N55 a N91. Linka N92 pak opět zahají svůj provoz až od září 2020.

S ohledem na uvolňující se opatření spojená s koronavirem a poptávku cestujících vyjedou v neděli 14. 6. 2020 znovu noční autobusové linky 460055 (N55) Nýřany-Tlučná-Vejprnice-Plzeň a 450091 (N91) Přeštice-Dobřany-Plzeň.
Noční linka N55 vyjíždí ze zastávky Plzeň,Mrakodrap směr Nýřany ve 0:35 hod. po rozjedu nočních linek MHD Plzeň. Linka N91 ze stejné zastávky odjíždí směrem do Přeštic v 1:35 hod., rovněž po vykřižování všech nočních linek plzeňské MHD.

V případě noční linky č. 440092 (N92) Plzeň-Štěnovice-Žákava-Blovice dojde k obnovení provozu až v září. Děje se tak s přihlédnutím k tradiční nižší zájmu po přepravách během letních prázdnin a na základě přání objednatelů z řad obcí.


Změna v MHD Stříbro

Na základě žádosti Městského úřadu Stříbro došlo od pondělí 25. 5. 2020 k mírné úpravě MHD ve Stříbře.
Zároveň jsou ukončeny koronavirová omezení: 496380 MHD Stříbro: - žel.stanice-náměstí - Brožíkova ul. - Západní předměstí - Stříbro,Průmyslová.

Ke stažení: Detailní přehled změn MHD Stříbro k 25. 5. 2020
(název souboru zmeny_mhdst_kveten2020.xlsx, velikost 9 kB)

Více o MHD ve Stříbře


Uzavírka Kvíčovice

Z důvodu rekonstrukce komunikace v obci Kvíčovice pojedou od 1. 6. 2020 autobusy linky 400160 Holýšov-Černovice po objízdné trase mezi Holýšovem a Kvíčovicemi a dle výlukového jízdního řádu.

Zastávky Holýšov,,hřbitov a Kvíčovice,,I jsou pro spoje této linky dočasně zrušeny. Zastávka Kvíčovice,,II je přemístěna o zhruba 100 metrů za křižovatku ve směru na Ohučov.
Cestující budou odbaveni dle tarifních kilometrů výlukového jízdního řádu. Uzavírka by měla být ukončena v září t. r.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Obnovení provozu
od pondělí 25. května

V pondělí 25. května 2020 se v autobusové dopravě ruší omezení související se šířením koronaviru. Od tohoto data vyjedou příměstské linky v plném provozu včetně školních spojů.
Výjimku tvoří noční linky a linky, na kterých probíhají uzavírky, viz níže.

Nadále nepojedou spoje nočních linek N55, N91 a N92, pro které budou nadále platit výlukové jízdní řády z 13. 3. 2020, stejně jako pro linku do Karlových Varů, kde nepojedou páteční posily:


Uzavírka Dehtín

Z důvodu opravy železničního nadjezdu v obci Dehtín na silnici č. I/27 jsou od pátku 15. května do 13. června 2020 vyhlášeny pro autobusové linky 431300 Klatovy-Plzeň, 432130 Klatovy-Švihov-Chudenice, 432180 Klatovy,aut.nádr.-Otín-Dehtín-Klatovy,pod nemocnicí a 432290 Klatovy-Švihov-Borovy-Malinec výlukové jízdní řády.

Spoje mezi Švihovem, Dehtínem, Štěpánovicemi a Klatovy pojedou po objízdných trasách, režim obsluhy mezilehlých zastávek je upraven.
Cestující musí výlukovým jízdním řádům věnovat pozornost.

Většina spojů ze Švihova jede po náhradní trase přes Výrov do Dehtína a pak běžnou trasou do Klatov. Ve směru z Klatov vybrané spoje zajedou do Štěpánovic, kde se otočí a pak přes Točník, Vicenice dojedou do zastávky Dehtín,žel.st. a dál pokračují po své trase přes Kokšín na Švihov.
POZOR: spoje linky 431300 z Klatov odjíždějí o zhruba 5 až 10 minut uspíšeny! Cestující budou odbaveni v souladu s tarifními kilometry výlukových jízdních řádů.

Zároveň na železniční trati 185 Plzeň-Klatovy bude probíhat v úseku Dobřany-Klatovy výluka, a proto od 18. 5. 2020 pojedou již posilové spoje 53 a 54 linky 431300.
Na základě žádosti POVEDu už nepojedou spoje 3 a 4 z linky 432130.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Obnovení dopravy do Vejprnic a Tlučné
a linky Domažlice - Plzeň

V souvislosti s uvolňováním vládních opatření pro zamezení šíření koronaviru budou od pondělí 11. 5. 2020 obnoveny vybrané spoje a linky.

Linky 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná a 440066 Plzeň,CAN-Plzeň,Křimice-Vejprnice v objednávce obcí Vejprnic a Tlučné přechází od 11. 5. do prázdninového režimu tj. nepojedou spoje označené v jízdním řádu negativní značkou "69".

Následně od pondělí 25. 5. 2020 vyjedou i toto spoje tzn. bude zajištěn plný provoz v rozsahu standardních jízdních řádů platných od 1. března.

Obnoven bude v určeném rozsahu rovněž provoz po komerční lince 400321 Domažlice-Plzeň. V pracovní dny bude zajištěn zhruba hodinový interval. O víkendech potom plný provoz.

U linek v objednávce Plzeňského kraje dochází pouze k úpravě linky 490720 Tachov-Milíře. Obnoveny budou spoje v pracovní dny 5, 6, 8 a 9. Naopak již nepojedou spoje 18 a 19.


Sleva za jízdenky či zákaznickou kartu ČSAD

OrHit.cz V dnešní době je více než kdy jindy potřeba dbát na důkladnou hygienu. Cestující společnosti ČSAD autobusy Plzeň a.s. mají nově možnost získat slevu 10 % na české výrobky ústní hygieny v e-shopu OrHit.cz

Sleva platí na veškerý sortiment jako jsou mezizubní kartáčky, zubní nitě či dentální gely. Stačí pouze v nákupním košíku na adrese www.orhit.cz zadat slevový kód "autobus".
Číslo jízdenky nebo zákaznické karty ČSAD je pak možno zadat do poznámky při dokončování objednávky.


Uzavírka Lštění

Doplněno 26. 5. 2020:
Z důvodu ukočení omezení spojů kvůli koronaviru platí pro linku 400130 Horšovský Týn-Blížejov,Lštění-Koloveč nový výlukový řád.

Z důvodu stavebních prací na opěrné zdi v obci Lštění pojedou mezi Osvračínem a Lštěním spoje linky 400130 Horšovský Týn-Blížejov,Lštění-Koloveč náhradní trasou.
Zastávky Blížejov,Lštění,Hvízdalka a Osvračín,Mimov nebudou po dobu uzavírky obsluhovány.

Výlukový jízdní řád je vyhlášen od 11. 5. do 13. 6. 2020. Cestující budou odbaveni v souladu s tarifními kilometry výlukových jízdních řádů.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Čipová karta ČSAD vklady

Osobní čipová karta ČSADVážení cestující,
s ohledem na ukončení zajišťování dopravy v objednávce Plzeňského kraje k 14. 6. 2020 bude možné od tohoto data využívat zákaznickou kartu ČSAD autobusy Plzeň a.s. pouze ve spojích jiných objednatelů (Vejprnice-Tlučná atd.) či u komerčních linek naší společnosti.

Doporučujeme, abyste zbylou finanční částku v zákaznické kartě ČSAD do uvedeného data vyčerpali. Pozdější vrácení peněz bude administrativně složité a dostupné jen v Plzni v pokladnách Centrálního autobusového nádraží.
Čipová karta jako taková a částka za pořízení se nevrací. Karta je majetkem držitele.

Berte toto prosím v zřetel zároveň při podávání žádosti o vystavení nové čipové karty ČSAD.


Uzavírka Letkov - Tymákov

Doplněno 27. 5. 2020:
Uzavírka byla předčasně ukončena, a proto pro linku 460010 Nadryby-Plzeň-Tymákov-Lhůta-Starý Plzenec platí standardní jízdní řád.

Z důvodu uzavírky komunikace kvůli stavebním pracem pojedou od 4. do 31. května 2020 autobusy linky č. 460010 Nadryby-Plzeň-Tymákov-Lhůta-Starý Plzenec v úseku Letkov - Tymákov po objízdné trase.
Autobusy se budou obousměrně otáčet v Letkově na návsi, přičemž se neobsluhují zastávky Letkov,u zrcadla a Tymákov,na vršku.

Omlouváme se za nepříjemnosti při cestování a děkujeme za pochopení!


Obnovení vybraných spojů po Sušicku

S platností od svátku 1. května 2020 jsou obnoveny vybrané víkendové spoje na Sušicku, omezené původně kvůli koronaviru.

Jedná se o spoje 11 a 14 linky č. 433690 Sušice-Hartmanice-Petrovice-Velhartice-Běšiny-Klatovy a spoje 7+8 z linky 440666 Plzeň-Sušice-Kvilda.
Pro obě linky tak platí nový výlukový jízdní řád.


Uzavírka Nahý Újezdec

Doplněno 26. 5. 2020:
Z důvodu ukočení omezení spojů kvůli koronaviru platí pro linky 490810 Tachov-Planá,Svatá Anna a 490850 Tachov-Planá-Mariánské Lázně nový výlukový řád.

Z důvodu výstavby kanalizace v místní části Nahý Újezdec obce Chodský Újezd je od 27. dubna až do cca srpna 2020 zastavena obsluha zastávky Nahý Újezdec,obec.
Náhradní zastávkou je Chodský Újezd,Nahý Újezdec,rozc.0.3 při hlavní silnici.

Podle výlukových jízdní řádů pojedou autobusové linky č. 490810 Tachov-Planá,Svatá Anna a 490850 Tachov-Planá-Mariánské Lázně.

Omlouváme se za nepříjemnosti při cestování a děkujeme za pochopení!


Obnovení odbavování a způsobu nástupu/výstupu

V souvislosti s ukončením nařízení hejtmana Plzeňského kraje bude s platností od soboty 25. 4. 2020 opět zahájeno odbavování všech cestujících, a to u všech druhů doprav tzn. linky v IDP, komerční doprava, MHD.

Nástup opět pouze předními dveřmi (vyjma linek se specifickým odbavením jako Vejprnice-Tlučná, TESCO apod.).

Uznávány jsou všechny druhy tarifů dle příslušné linky resp. druhu přepravy. Lze použít všechny druhy platebních metod tzn. jak čipové karty, tak rovněž hotovost.
Cestující i řidiči jsou povinni mít zakrytá nos a ústa.

Pro snížení rizika přenosu nákazy bude vymezena celá první řada sedadel (z pohledu řidiče) tj. první sedadla na pravé i levé straně nebudou určena pro usazení cestujících.


Omezení bezplatné dopravy TESCO

Doplněno 7. 5. 2020:
Na základě změny vládních opatření, kdy budou od 11. 5. 2020 opět otevřeny prodejny ve velkých nákupních střediscích, dojde k ukončení výlukových jízdních řádů pro linky 445101 (T1) a 445102 (T2) k 10. 5. 2020.
Od pondělí 11. 5. 2020 vstoupí v platnost původní jízdní řády a doprava bude obnovena v celém rozsahu.

TescobusyS ohledem na pokračující nouzový stav v Česku přistoupil objednavatel dopravy do obchodního zařízení OC Plzeň a hypermarketu TESCO na Rokycanské třídě k omezení dopravy. Opatření platí od středy 15. dubna 2020 do odvolání.

Linka 445101 CAN Husova-Na Švabinách (linka T1) pojede v redukované podobě, provoz linky 445102 Na Švabinách-Slovany-Na Švabinách (linka T2) je zcela zastaven.


Uzavírka Heřmanova Huť

Doplněno 26. 5. 2020:
Z důvodu ukočení omezení spojů kvůli koronaviru platí pro linky 460130 Přehýšov-Nýřany,DIOSS-Plzeň a 460180 Hněvnice-Heřmanova Huť-Stod nový výlukový řád.

Od úterý 14. dubna do července 2020 probíhá ve Vlkýši, v místní části obce Heřmanova Huť, výstavba kanalizace. Výkopy v ulici Stříbrská si vynutily uzavření silnice mezi Heřmanovou Hutí a Hněvnicemi a přesměrování vybraných spojů linek.

Po objízdné trase pojedou dle výlukových jízdních řádu linky č. 460130 Přehýšov-Nýřany,DIOSS-Plzeň, 460180 Hněvnice-Heřmanova Huť-Stod, 490320 Stříbro-Heřmanova Huť-Stod,u nem. a 490600 Stříbro-Nýřany-Plzeň,CAN. Jejich časové polohy jsou z důvodu délky objížďky posunuty.

Zastávka Heřmanova Huť,Vlkýš je přeložena o zhruba 200 metrů do Lesní ulice. U spojů 6/490600 a 1/490320 jsou vybrané zastávky pouze pro výstup.

Omlouváme se za nepříjemnosti při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Nezbavětice

Z důvodu rekonstrukce silnice I/19 u Nezbavětic budou na linkách 440606 Plzeň-Žinkovy-Neurazy-Plánice, 450551 Nebílovy-Chlum-Střížovice-Plzeň a 450591 Blovice-Plzeň v období od 14. 4. do 31. 5. 2020 vyhlášeny výlukové jízdní řády.

Spoje pojedou po následné objízdné trase: Z Chválenic do Nezbavětic, zde se otočí, vrátí do Chválenic a dále pojedou ve své stávající trase.
Vybrané spoje budou obsluhovat zastávku Nezbavětice v omezeném režimu „pouze na výstup“ z důvodu minimální frekvence cestujících zejména při nástupu.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Kotouň

Z důvodu rekonstrukce železničního přejezdu P1290 u Kotouně na silnici II/188 je od 14. do 27. 4. 2020 vyhlášen pro linku 434020 Horažďovice-Chanovice-Kotouň,žel.st. výlukový jízdní řád.
Všechny spoje linky jsou ukončeny/začínají v zastávce Oselce,Kotouň a nezajíždějí k železniční stanici.

Omlouváme se za potíže s cestováním a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Jirná - Lhota u Stříbra

Od úterý 14. 4. do 11. 5. 2020 je pro linku 490440 Stříbro-Kladruby vyhlášen výlukový jízdní řád.
Důvodem je uzavírka silnice II/230 ze Stříbra k dálnici D5 z příčiny výstavby napojení nové přeložky.

Autobusové spoje pojedou do Lhoty objízdnou trasou přes Sytno. Zastávka Stříbro,,rozc.k nádr. je po tuto dobu přemístěna před křižovatku Vrchlického x Plzeňská.
Použitím objízdné trasy mohou mít autobusy mírná zpoždění.

Omlouváme se za potíže při cestování!


Další omezení pravidelné linkové dopravy
při uzavření školských zařízení
a nouzovém stavu

Z důvodu pokračování opatření ohledně omezení šíření onemocnění způsobené novým druhem koronaviru přechází k dalším drobným úpravám jízdních řádů od středy 8. 4. 2020, a to hlavně na Tachovsku a Sušicku.

Ke stažení: Přehled omezení spojů na linkách ČSAD autobusy Plzeň od 8. 4. 2020
(název souboru zmeny_covid_200408.xlsx, velikost 9 kB)


Zrušení zastávky Plzeň,,Nádraží Bílá Hora

Kvůli výstavbě nové okružní křižovatky a železničních mostů je od 6. dubna 2020 pro autobusové linky veřejné dopravy č. 440020 (Plzeň-Liblín) a 460010 (Nadryby-Plzeň-Lhůta-Starý Plzenec) zrušena obsluha zastávky Plzeň,,Nádraží Bílá Hora.

Jako náhradní zastávka p ro přestup na linky MHD č. 20 a 30 poslouží zastávka Plzeň,,Čistící stanice.

Omlouváme se cestujícím za nepříjemnosti!


Dostupná Šumava 2020

Doplněno 17. 4. 2020:
Vážení milovníci Šumavy, JARNÍ část programu DOSTUPNÁ ŠUMAVA, která je určena návštěvníkům Národního parku Šumava z řad seniorů (65+) a osobám s handicapem, je s ohledem na situaci vyhlášeného nouzového stavu a vládních opatření na to navazujících, ZRUŠENA

Nositelé projektu, Správa Národního parku Šumava a ČSAD autobusy Plzeň a.s., se k tomuto kroku rozhodli proto, že současná situace nedává záruku pro realizaci výletů od 19. 5. do 30. 6. 2020.
Kromě nejistoty při plánování programu nám jde i o bezpečnost a zdraví cílové skupiny, kterou tvoří zástupci nejohroženějších skupin obyvatel.
Je nám to velmi líto, ale věříme, že toto rozhodnutí nalezne u Vás pochopení.

Zároveň Vás chceme informovat, že podzimní série zájezdů (1. 9. - 29. 10. 2020) je nadále připravovaná a jakmile bude větší jistota pro její bezpečnou realizaci, tak si bude možné místo v programu zajistit.
Příjem rezervací nebude k 20. 4. 2020 započat. Nový datum zahájení rezervací bude s dostatečným předstihem oznámen předem. Děkujeme za pochopení a budeme se těšit na setkání v lepších časech.

Dostupná Šumava, foto Ing. Mareš Informace pro zájemce (cestující) projektu Dostupná Šumava 2020.
V letošním roce se bude jezdit po stejných trasách a místech jako v loňském roce a budou shodné na jaře i na podzim. Navštívíme místa jako kostely v Dobré Vodě a Hůrkách, jezero Laka, Enviromentální středisko Špičák, Pancíř s rozhlednou, bývalou hájovnu Nový Brunst či meandry Křemelné a bývalou vesnici Zhůří u Kepel.
Dostupná Šumava umožňuje osobám v důchodového věku a zájemcům s omezenou pohyblivostí navštívit formou autobusového zájezdu zajímavá místa na území Národního parku Šumava.

Zahájení příjmu rezervací bude od pondělí 20. dubna 2020 od 7:00 hodin, a to s ohledem na nouzový stav kvůli zamezení šíření koronaviru POUZE po telefonním čísle 376 524 639 (pracovní dny 7 - 14 hodin).

Výchozími zastávkami jsou v úterý a čtvrtek areál ČSAD v Sušici a Sušice,žel.st. (stanoviště č. 9) a ve středu Vimperk,autobusové nádraží.

Zájezdy se konají mimo hlavní turistickou sezónu v měsících květen, červen (19. 5. - 30. 6. 2020; 19 termínů), září a říjen (1. 9. - 29. 10. 2020; 27 termínů).
Cena zájezdu činí z obou výjezdních míst jednotných 350,- Kč za osobu. Cena zahrnuje dopravu a průvodce. Počet míst v autobuse 33.

Více podrobností k projektu Dostupná Šumava


Další omezení MHD v Tachově a Stříbře
při uzavření školských zařízení a nouzovém stavu

Z důvodu pokračování opatření ohledně omezení šíření onemocnění způsobené novým druhem koronaviru přechází do většího úsproného režimu od soboty 4. 4. 2020 linky MHD v Tachově a Stříbře.

Ke stažení: Přehled omezení MHD Tachov a Stříbro od 4. 4. 2020
(název souboru zmeny_covid_200404.xlsx, velikost 9 kB)


Uzavírka Plánice

Doplněno 26. 5. 2020:
Z důvodu ukočení omezení spojů kvůli koronaviru platí pro linky 432070 Klatovy-Újezd-Plánice, 432110 Klatovy-Bolešiny-Plánice-Zborovy, 434120 Pačejov,Pačejov-nádraží-Myslív-Plánice-Klatovy nový výlukový řád.

Z důvodu výstavby kanalizace a uzavírky silnice II/186 (Klatovská ul.) v zástavbě města Plánice budou od středy 1. dubna do 13. června 2020 vyhlášeny pro níže uvedené autobusové linky výlukové jízdní řády.

Konkrétně pro linky č. 432070 Klatovy-Újezd-Plánice, 432110 Klatovy-Bolešiny-Plánice-Zborovy, 434120 Pačejov,Pačejov-nádraží-Myslív-Plánice-Klatovy a 450605 Nepomuk-Plánice-Klatovy.

Autobusy pojedou po objízdné trase z Plánice přes Újezd u Plánice a pak u zastávky Klatovy,Vítkovice se vrátí na svoji původní trasu (a stejnou cestou zpět). V uvedenou dobu nebudou zastávky Plánice,u ZŠ a Plánice,Nové Město obsluhovány.

Omlouváme se cestujícím za nepříjemnosti!


Další omezení pravidelné linkové dopravy
při uzavření školských zařízení
a nouzovém stavu

Doplněno 1. 4. 2020:

Ke stažení: Přehled omezení spojů na linkách ČSAD autobusy Plzeň od 1. 4. 2020
(název souboru zmeny_covid_200401.xlsx, velikost 16 kB)

Z důvodu pokračování opatření ohledně omezení šíření onemocnění způsobené novým druhem koronaviru přechází do úsproného režimu od středy 1. 4. 2020 také níže uvedené autobusové linky v objednávce Plzeňského kraje.
Spoje pojedou dle současných potřeb vzhledem k značnému úbytku cestujících.


Omezení pravidelné linkové dopravy
při uzavření školských zařízení
a nouzovém stavu

Z důvodu pokračování opatření ohledně omezení šíření onemocnění způsobené novým druhem koronaviru přechází níže uvedené autobusové linky v objednávce obcí Vejprnic a Tlučné od úterý 24. března 2020 do odvolání na úsporný provoz.
Spoje pojedou dle současných potřeb vzhledem k značnému úbytku cestujících, především do škol, ale i cest za nákupy či do zaměstnání. Víkendový provoz zachován beze změny.


Uzavírka Sušice, Hájkova

Od pondělí 23. března až do července 2020 pojedou autobusy linky č. 433590 Sušice-Ostružno-Nezdice na Šum.-Strašín z důvodu rekonstrukce komunikace Hájkova v Sušici po objízdné trase, a to ulicí Pod Kalichem.
Zastávka Sušice,,nem.rozc.0.3 je po dobu uzavírky zrušena, cestující použijí náhradní zastávku Sušice,,nábřeží.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Klatovy, Zahradní

Z důvodu stavebních prací na komunikaci je od čtvrtka 19. března zhruba do konce června 2020 není v Klatovech obsluhována zastávka MHD s názvem Zahradní , kterou obsluhuje pouze linka č. 436002.
Cestující musí použít náhradní zastávku u Škodovky anebo Podhůrecká,pod stadionem.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Omezení pravidelné linkové dopravy
během karantény v Česku

Ke stažení: Přehled omezení spojů na linkách ČSAD autobusy Plzeň od 18. 3. 2020
(název souboru zmeny_covid_200318.xlsx, velikost 40 kB)

Z důvodu zesílených opatření ohledně omezení šíření onemocnění způsobené novým druhem koronaviru přechází níže uvedené autobusové linky od středy 18. března 2020 do odvolání na prázdninový provoz.
Zároveň je omezen u vybraných linek také provoz o víkendu či v podvečerních hodinách.

Daná opatření, která rozšiřují omezení nastavené již od pátku 13. 3. 2020, reagují mj. na značný úbytek cestujících i snížený počet řidičů.


Regulační opatření hejtmana Plzeňského kraje
usměrnění nástupu/výstupu a odbavování

Doplněno 24. 3. 2020:
Nové regulační opatření hejtmana Plzeňského kraje platné od 6:00 dne 24. 3. 2020 do odvolání (nejdéle však po dobu trvání krizového stavu), ponechává v platnosti způsob nástupu/výstupu a odbavování viz níže.

Dle rozhodnutí Regulačního opatření hejtmana Plzeňského kraje je od 12:00 hodin dne 16. 3. 2020 do 6:00 dne 24. 3. 2020 zákaz nástupu a výstupu předními dveřmi autobusů, a to u spojů veřejné linkové dopravy zařazených do Integrované dopravy Plzeňská (IDP) a linek MHD v celém kraji.
Cestující nebudou odbaveni řidičem ani odbavovacím zařízením.

Opatření hejtmana se netýká komerční dopravy, avšak s platností od úterý 17. 3. 2020 je provoz u komerční linky 400321 Domažlice-Plzeň značně omezen.
Omezení dopravy u linek v objednávce Plzeňského kraje případně dalších subjektů vstoupí v platnost od středy 18. 3. 2020. Převážně se jedná o omezení všech školních spojů a večer či víkendové dopravy.


Omezení pravidelné linkové dopravy
při uzavření školských zařízení

Doplněno 17. 3. 2020:
Rozhodnutím města Tachov jsou od 18. 3. 2020 omezeny školní spoje v místní MHD:

Doplněno 16. 3. 2020:
Rozhodnutím města Klatovy jsou od 16. 3. 2020 omezeny školní spoje v místní MHD. Jedná se o spoje 436001/2, 9, 11; 436002/7, 10; 436004/ 10, 26, 15.
Obyvatele Klatov upozorňujeme, že lze pro cesty po městě také využívat běžných linkových příměstských spojů. Neplatí v nich však tarif MHD Klatovy.

Doplněno 13. 3. 2020:
Na základě vyhlášení stavu nouze v České republice nepojedou noční spoje linek N55, N91 a N92:

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o opatření proti šíření nového koronaviru uzavřít do odvolání školní zařízení a celkové omezení shromažďování osob jsou s platností od pátku 13. 3. 2020 omezeny následující linky a spoje. Dotčené linky pojedou dle výlukových jízdních řádů.

Ke stažení: Přehled omezení spojů na linkách ČSAD autobusy Plzeň od 13. 3. 2020
(název souboru zmeny_covid_200313.xlsx, velikost 15 kB)


Zajištění pravidelné linkové dopravy
při uzavření školských zařízení

Dle rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o opatření proti šíření nového koronaviru jsou od středy 11. 3. 2020 do odvolaní uzavřeny v celém Česku všechny základní, střední či vysoké školy. Výjimku tvoří školy mateřské.

S ohledem na rychlost rozhodnutí bude naše společnost zatím zajišťovat dopravu (včetně tzv. školních spojů) dle platných a zveřejněných jízdních řádů. V případně rozhodnutí objednavatelů (především Plzeňský kraj) resp. dopravních úřadů může dojít v dalších dnech ke změnám, o kterých Vás budeme okamžitě informovat.


Úpravy jízdních řádů
linek 55, 66 a N55 do Tlučné, Vejprnic a Nýřan

autobus Citelis CNG z linky 66 U příležitosti celostátní změny jízdních řádů veřejné linkové dopravy ke dni 1. 3. 2020 byly provedeny také změny u linek 55, 66 a N55 v objednávce obcí Vejprnice a Tlučná.
Nejzásadnější změnou je přesměrování většiny spojů linky 440066 Plzeň,CAN - Plzeň,Křimice - Vejpnice přes zadní Skvrňany. Pouze brzké ranní a večerní spoje jsou vedeny stále z Křimic přímo do předních Skvrňan.

Hlavní záměrem je lepší dostupnost škol ve Skvrňanech pro děti resp. zlepšení jejich přístupnosti zkrácením cesty hlavně s ohledem na bezpečnost přesunu od zastávky do školy. Tj. zastávka Plzeň,,Waltrova u linky 55 zastoupena vhodnější Plzeň,,Lábkova na lince 66.
Vybrané spoje linky 66, které jsou nově vedeny přes zadní Skvrňany (a Křimice a horní Vejprnice), čímž obslouží zastávky Plzeň,,Malesická (ZŠ/MŠ M. Luthera), Plzeň,,Školy Vejprnická (Sportovní gymnázium, SOUE) a následně Plzeň,,Lábkova (15. a 33. ZŠ, případně ZUŠ či Odborná ZŠ a MŠ).

Schéma vedení linek 55 a 66, březen 2020Dalším důležitým důvodem přetrasování spojů linky 66 do zadních Skvrňan je rovněž vylepšení přestupu na tramvajovou linku č. 2 pro cesty dále do města.
Občané Vejprnic, ale s výborným přestupem i občané Tlučné, se v zastávce Plzeň,,Lábkova ocitnou blízko hned několika nákupních zařízení, pobočky České pošty či zdravotního střediska včetně lékárny.

S ohledem na obrácení pořadí spojů, jenž přechází z linky 55 na 66 či opačně, došlo také k úpravě jízdního řádu pro linku 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná.

Poslední drobnou změnou prošla noční linka 460055 N55 Nýřany-Tlučná-Vejpnice-Plzeň, kdy kvůli požadavku města Nýřany bude nově odbavovat v zastávce Nýřany,,nádraží namísto původní Nýřany,,MěÚ.

K dispozici jsou pro cestující jízdní řády v různých formátech a formách včetně zastávkových či skládacího letáčku.
Ke stažení je rovněž aplikace s jízdními řady do mobilu.

Ke stažení: Kompletní přehled březnových změn u linek 55, 66 a N55
(název souboru zmeny_vt_brezen2020.xls, velikost 34 kB)
Schéma vedení linek 55 a 66 mezi Vejprnicemi a Plzní
(název souboru letak_linka55+66_brezen2020.pdf, velikost 33 kB


Přehled březnových změn jízdních řádů

Označník zastávky ČSAD autobusy Plzeň Od neděle 1. března 2020 vstupují v platnost změny v jízdních řádech vybraných autobusových linek v rámci I. celostátní změny jízdních řádů veřejné dopravy.
Proběhna řada úprav dle poznatků z praxe a nových požadavků. Jízdní řády jsou tvořeny dle objednávky Plzeňského kraje resp. dle pokynů organizátora dopravy POVED s.r.o.

Ohledně komerční dopravy došlo k posílení linky Domažlice - Plzeň, a to zavedením 2 párů spojů v pracovní dny.
Konkrétně pojedou po lince 400321 nově ze zastávky Plzeň,CAN spoje v 7:30 a 12:00 hod. Naopak z chodského hlavního města vyrazí nově autobusy do Plzně také v 9:00 a 13:50 hodin.

Ke stažení: Kompletní přehled změn na linkách ČSAD autobusy Plzeň k 1. 3. 2020
(název souboru zmeny_brezen2020.xls, velikost 73 kB)

Jízdní řády všech linek


Změny jízdních řádů
v MHD Klatovy

V neděli 1. března 2020 dojde ke změně jízdních řádů linek MHD Klatovy, které jsou realizovány převážně na žádost místních seniorů a Městského úřadu Klatovy.
Spoj linky č. 4 v 15:33 od nádraží byl přesměrován na linku č. 1, tj. obsluhuje rovněž náměstí, ale nezajíždí do sídliště Plánická.
U dvou spojů linky č. 1 doplněno zajíždění do zastávky Klatovy,,Plzeňská u nemocnice.

Jízdní řády všech linek klatovské městské dopravy, tedy autobusových linek č. 436001 Klatovy, nádraží ČD - náměstí Míru - Luby, 436002 Klatovy, nádraží ČD - náměstí Míru - sídliště na Plánické ul.436004 Klatovy, u masokombinátu - nádraží ČD - náměstí Míru - sídliště na Plánické ul. - Luby.

Pro cestující je opět k dispozici i aplikace s jízdními řady MHD do mobilu.

Ke stažení: Detailní přehled změn MHD Klatovy k 1. 3. 2020
(název souboru zmeny_mhdkt_brezen2020.xls, velikost 12 kB)

Více o MHD v Klatovech


Uzavírka Plzeň-Bory

Doplněno 28. 2. 2020:
S ohledem na termín změn k 1. 3. 2020 platí pro linky 440658 Plzeň-Zbůch-Merklín-Staňkov a 450660 Merklín-Dobřany-Plzeň nové výlukové jízdní řády.

Od pondělí 17. 2. 2020 přibližně do konce května 2020 budou probíhat stavební práce ve východní straně křižovatky ulic Klatovská a U Borského parku, a to v úseku Klatovské ulice od uvedené křižovatky po napojení areálu Záchranné služby a úseku ulice U Borského parku po křižovatku s ulicí Politických vězňů.
Stavební činnost omezí provoz linek veřejné dopravy, které pojedou dle výlukových jízdních řádů.

Zastávka Plzeň,Borský park je zrušena, jako náhradní je určena zastávka Plzeň,Bory. Zrušena je také zrušena zastávka Plzeň,U Přehrady. U vybraných spojů bude sloužit náhradní zastávka Plzeň,Višňovka.

Dotčeny budou linky naší společnosti: 431300 Klatovy-Plzeň, 440658 Plzeň-Zbůch-Merklín-Staňkov, 450091 (N91) Přeštice-Dobřany-Plzeň, 450563 Oplot-Chlumčany-Plzeň, 450660 Merklín-Dobřany-Plzeň a 460140 Nýřany,DIOSS-Zbůch-Plzeň.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Stříbro - Sytno

Doplněno 12. 5. 2020:
Dnešního dne došlo k předčasnému ukončení uzavírky a proto od 13. 5. 2020 platí pro linku 490660 Tachov-Bor-Stříbro-Plzeň nový výlukový jízdní řád odrážející omezení kvůli koronaviru.

Z důvodu uzavírky silnice č. II/605 v úseku Stříbro - Sytno je na lince 490660 Tachov-Bor-Stříbro-Plzeň vyhlášen od pondělí 10. 2. až do 20. 5. 2020 výlukový jízdní řád.

Autobusy jsou mezi zastávkami Stříbro,rozc.k nádr.Stříbro,Siemens vedeny objízdnou trasou po silnicích III. třídy kolem Svinné.
Délka spojů je v souladu s legislativou prodloužena o 1 tarifní kilometr. Časové polohy spojů jsou v oblasti Stříbra a Sytna mírně upraveny.

Kvůli trase uzavírky je zastávka Stříbro,rozc.k nádr. ve směru do Plzeň přesunuta o 100 metrů zpět k městu, za křižovatku s ulicí Vrchlického.
Také umístění zastávky Stříbro,Siemens ve směru do Plzně je mírně pozměněno.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Dolní Bělá - Líté

Z důvodu rekonstrukce silnice III/2042 v obci Dolní Bělá pojedou od 3. 2. 2020 do června 2020 autobusy linek 440070 Plzeň-Manětín-Žlutice a 460030 Nečtiny,Plachtín-Nečtiny-Plzeň podle výlukových jízdních řádů.

Odjezdy spojů z oblasti Manětína jsou uspíšeny. Objízdná trasa vede přes z obce Líté do Dolní Bělé přes Dražeň.

Omlouváme se za obtíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Uzavírka Skočice - Roupov

Z důvodu rekonstrukce silnice č. III/1825 v úseku Skočice – Roupov pojedou v období 3. – 21. 2. 2020 spoje linky 450663 Přeštice-Bolkov-Biřkov dle výlukového jízdního řádu po objízdných trasách.

Po příjezdu do obce Skočice budou autobusy pokračovat přes Horušany do Roupova, kde se otočí a dále pojedou směr Biřkov.

Zastávka Přeštice,Skočice,u kovárny bude po dobu uzavírky zrušena a nahrazena zastávkou Přeštice,Skočice,ZŠ.
Zastávky Přeštice,Skočice,háj. a Roupov,,háj. budou zrušeny bez náhrady (nulová frekvence), zastávka Roupov,,ObÚ bude zrušena, ale nahrazena zastávkou Roupov.

Omlouváme se za potíže při cestování a děkujeme za pochopení!


Novinky u dálkových linek

Autobus Scania Irizar i4 ve Kdyni na autobusovém nádraží Dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s. vstoupil do roku 2020 s řadou novinek v dálkových linkách, jež provozuje komerčně na svoje obchodní riziko.

Nejvíce jich cestující mohou vyzkoušet u linky č. 400321 Domažlice-Plzeň, kde od 1. ledna 2020 platí nový ceník.

Při bezhotovostní úhradě jízdného zákaznickou čipovou kartou ČSAD nebo z elektronické peněženky v Plzeňské kartě je poskytována sleva 15 % ze všech druhů jízdného i dovozného.

Cestujícím jsou k dispozici samozřejmě všechny státní slevy, ať již pro děti, studenty, seniory či například ZTP.
Zhruba hodinová cesta po celé trase Plzeň - Domažlice tak vyjde kupříkladu studenta či osobu starší 65 let na pouhých 16 Kč, při bezhotovostní platbě dokonce jen za 13,60 Kč.

Pro běžné cestující bez nároku na nějakou ze státních slev nabízí dopravce hned dvě možnosti.
Jednou z nich je zpáteční sleva 20 % z obyčejného jízdného při předložení jízdenky z linky 400321 z opačného směru a téhož dne. Nově bez ohledu na přepravovanou vzdálenost.

Zákazník, který se prokáže řidiči autobusu Dobrou kartou COOP, má nárok na 10% slevu z obyčejného jízdného.
Protože se však jedná o komerční linku, nejsou pochopitelně uznávány slevy Plzeňského kraje ani předplacené zóny IDP.

Na linku z Domažlic do Plzně jsou nasazovány mj. pohodlné velkokapacitní autobusy. Většina vozů je také vybaveny službou Wi-Fi Internet zdarma, klimatizací prostoru cestujících jsou pak opatřeny vždy.

Autobus Crossway na lince Plzeň-Karlovy Vary Zajímavou novinkou jsou od platnosti nových jízdních řádů zavedené páteční zrychlené spoje po autobusové lince č. 440080 Plzeň-Karlovy Vary.

Ty začínají nebo končí v Plzni na Centrálním autobusovém nádraží (CAN) v Husově ulici a dále obsluhují již jen vybrané důležité zastávky Plzeň,Severka (dočasně umístěná v zastávce MHD Plzeň,Sokolovská), Úněšov, Bezvěrov, Toužim,nám., Útvina, Krásné Údolí, Bečov n.Teplou a v Karlových Varech zastávky KV Arena a terminál.

Odjezd z Plzně,CAN je v 13:20 ze stanoviště č. 3. Nazpět z Karlových Varů z terminálu Dolní nádraží vyjíždí páteční spoj v 15:10 hod.

Autobusová linka Plzeň - Karlovy Vary je zařazena do systému Integrované dopravy Plzeňska (IDP), proto mohou držitelé Plzeňské karty s nahraným předplatným cestovat ve vymezeném území bez nutnosti zakoupení další jízdenky, případně doplatí jízdné jen za zbývající úsek.

K úhradě jízdného u řidiče lze také využít bezhotovostní úhrady z elektronické peněženky Plzeňské karty, navíc s 5% slevou stejně jako při platbě čipovou kartou ČSAD.

Ten, kdo chce mít jistotu sedačky nebo si předem vybrat vhodné místo k sezení, může využít zakoupení místenky v předprodeji AMSBUS. Místenky jsou zcela bez příplatku.
Zákazník s přístupem k síti Internet je schopen si zakoupit s předstihem též elektronickou jízdenku, a to buď ze stránky www.csadplzen.cz/e-jizdenka nebo přes oblíbený vyhledávač spojení ve veřejné dopravě www.idos.cz.

Ke stažení:
Zvláštní ceník pro linku č. 400321: Domažlice - Plzeň
(název souboru cenik_jizdneho_400321_200101.pdf, velikost 57 kB
Leták Do Karlových Varů s ČSAD
(název souboru kvary_191215.pdf, velikost 165 kB)
Zvláštní ceník pro linku č. 440080 Plzeň - Karlovy Vary
(název souboru cenik_jizdneho_440080_180901.pdf, velikost 56 kB)
Uzavírka Kožlany

Z důvodu rekonstrukce kanalizace v obci Kožlany pojedou od 15. ledna 2020 (do konce listopadu) linkové autobusy podle výlukových jízdních řádů: 440800 Plzeň-Kralovice-Čistá.

Spoje se zastávkou Kralovice,,žel.st. pojedou přes Hradecko, ostatní budou jezdit přes Dřevec. Dojde k drobnému nárůstu jízdní doby.

Zastávka Kožlany,,žel.st. bude po dobu rekonstrukce zrušena a nahrazena zastávkou Kožlany,,u školy.
Zastávka  Kožlany,,u školy ve směru do Kralovic bude přemístěna naproti stejnojmenné zastávce ve směru do Čisté.

Omlouváme se cestujícím za obtíže a děkujeme za pochopení!


Nový jízdní řád MHD Domažlice

První den roku 2020 vstoupí v platnost nový jízdní řád MHD v Domažlicích č. 405001 MAD Domažlice, Palackého ul. - Bezděkovské předměstí - Poděbradova ul. - Autoservis/ZZN. Platit bude však jen do 13. června 2020.
Vzhledem k zajištění prioritní návaznost na vlakovou dopravu, u které došlo ke změnám v jízdních řádech, je o 4 minuty uspíšen spoj č. 35 a naopak spoj 10 pojede o 4 minuty později.

Pro cestující je opět k dispozici i aplikace s jízdními řady MHD do mobilu.

Více o MHD v Domažlicích


Starší aktuality

Aktualizováno 19.12.2023 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
1906 hlasů, 65%
 ne, nemám vhodné zařízení
72 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
283 hlasů, 9%
 ne, nechci využívat Internet
657 hlasů, 22%

Celkem 2918 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
 S1 Center
 Dostupná Šumava
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

SOR C 10.5; foto Miroslav Klas Linkové autobusy SOR C 10.5

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
únor 2023

50 let
Ladislav Braun (5.)
řidič, Rokycany

55 let
Pavel Zýka (18.)
řidič, Rokycany

65 let
Lubomír Hrabák (6.)
řidič, Přeštice


březen 2023

55 let
Josef Talůžek (5.)
řidič, Nepomuk

65 let
Lubomír Adámek (30.)
řidič, Kralovice