ČSAD autobusy Plzeň a.s. - Čipová zákaznická karta
 Čipová zákaznická karta ČSAD
Čipová karta ČSAD autobusy Plzeň

Dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s. nabízí cestujícím provádět úhradu jízdného v autobusech bezhotovostně pomocí zákaznické čipové karty. K dispozici mají cestující na výběr ze dvou variant čipových karet.
Vydávány jsou buď čipové karty Přenosné (bez fotografie), na které je možné nahrát pouze vklad (kredit) do tzv. elektronické peněženky.
A nebo si cestující může pořídit čipovou kartu Osobní (s fotografií držitele), která kromě elektronické peněženky umožňuje na kartu nahrát i předplatné (např. pro linku 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná). Osobní čipová karta zároveň může sloužit jako tzv. totoženka (doklad vydaný dopravcem) pro prokázání věku cestujícího (např. pro slevu pro děti 15 - 18 let).
Čipovou kartu ČSAD autobusy Plzeň lze používat k úhradě jízdného a dovozného na všech linkách a spojích provozovaných ČSAD autobusy Plzeň a.s. v Plzeňském kraji, a to včetně provozů MHD v Domažlicích, Klatovech, Přešticích, Stříbře a Tachově.


Osobní čipová karta

Upozornění

Vážení cestující,
s ohledem na ukončení zajišťování dopravy v objednávce Plzeňského kraje k 14. 6. 2020 není možné od tohoto data zde využívat zákaznickou kartu ČSAD autobusy Plzeň a.s., ale pouze ve spojích jiných objednatelů (Vejprnice-Tlučná atd.) či u komerčních linek naší společnosti. Berte toto prosím v zřetel při podávání žádosti o vystavení nové čipové karty ČSAD.

O vyplacení zůstatků vkladů v čipové kartě ČSAD mohou cestujících, kteří ji již nemohou využívat, požádat osobně nebo poštou v  Plzni, Centrálním autobusovém nádraží, a to prostřednictvím Žádosti o zrušení čipové karty ČSAD / vyplacení vkladu.


Výhody čipové karty ČSAD
 • na jízdné (dovozné) placené čipovou kartou je u vybraných linek poskytována sleva:
  ve výši 15 % u u komerční linky 400321 Domažlice-Plzeň, 440080 Plzeň-Karlovy Vary, 440555 Plzeň-Rožmitál p.Tř.-Příbram (Brdský cyklobus)
  ve výši 10 % u MHD Klatovy;
  ve výši 5 % u linek 55, 66 a N55 v objednávce Vejprnic a Tlučné.
 • velmi jednoduchá manipulace
 • urychlení při odbavování
 • typ Přenosné karty lze pořídit prostřednictvím kteréhokoliv řidiče autobusu, bez zbytečného cestování a úřadování
 • cena za pořízení karty je jen 150,- Kč
 • kartu lze kdykoliv zrušit (odhlásit), při ztrátě karty ji lze zablokovatpřevést zůstatek na novou kartu
 • není potřeba disponovat potřebnou hotovostí, peníze jsou uloženy v kartě; rodičům odpadá každodenní starost připravovat dětem peníze k zakoupení jízdenky
 • úhrada z elektronické peněženky není vázána na držitele karty; může jí využívat více lidí (i současně); vklad na kartě není časově omezen


Postup k získání čipové karty


Osobní karta (s fotografií)
 • Výrobu karty zajišťují pokladny ČSAD autobusy Plzeň a.s. v budově Centrálního autobusového nádraží v Plzni, Husova 60, pracovní doba: pondělí - pátek od 6:00 do 18:00 hodin.
 • Žádost je možné také podat ve všech Přepravních kancelářích dopravce v Plzeňském kraji.
 • Výroba proběhne na základě strojově nebo hůlkovým písmem vyplněné žádosti, předložení občanského průkazu (u dětí rodného listu a OP zákonného zástupce) a 1 ks průkazkové fotografie.
 • Personifikovanou a aktivovanou kartu obdrží cestující nejpozději do 14 dnů na kontaktním místě.
 • Cena karty je 150,- Kč včetně DPH. Úhrada při podání žádosti.
Přenosná karta (bez fotografie)


Manipulace s kartou
 • Nabití elektronické peněženky: u kteréhokoliv řidiče nebo v pokladnách CAN si lze předplatit kredit v elektronické peněžence ve Vámi zvolené výši (tzv. nabít kartu), kredit bude zaznamenán na kartě, o čemž se můžete přesvědčit následným zakoupením jízdenky.
 • Zakoupení jízdenky: po přiložení čipové karty ke čtecímu zařízení elektronické pokladny (odbavovacího strojku) autobusu je platba realizována, výše jízdného (snížená o případnou slevu) je odečtena z kreditu. Na jízdence, kterou vždy cestující obdrží, je uveden i zůstatek kreditu na kartě.
 • Zakoupení předplatného:
  • předplatné pro linky 440055/440066/460055 (Vejprnice, Tlučná) je možné zakoupit pouze v pokladnách na Centrálním autobusovém nádraží v Plzni,
  • předplatné je možné nahrát pouze na Osobní typ čipové karty,
  • při požadavku na zakoupení Zvýhodněného předplatného musí kupující prokázat oprávněnost nároku na Zvýhodněné předplatné a jeho nahrání na předkládanou čipovou kartu,
  • předplatné se prodává na kalendářní (od 1. do posledního dne příslušného měsíce) měsíc,
  • na čipovou kartu je možné nahrát i různé kalendářní měsíce současně.
 • Osobní typ čipové karty, na které je vytištěna fotografie, jméno a datum narození držitele, lze použít u řidiče či pracovníka přepravní kontroly k prokázání věku s ohledem na požadovanou slevu z jízdného (děti, důchodci) či bezplatnou přepravu.

Prodlužování platnosti čipových karet ČSAD

Vážení cestující,
zkontrolujte si, prosím, na jízdence platnost Vaší zákaznické karty ČSAD autobusy Plzeň a.s., kterou používáte k bezhotovostnímu odbavení či jako nosič předplatného. Vzor jízdenky s dotčenými údaji viz níže.

Jestliže je Vaše karta již po vyznačeném datu platnosti nebo se blíží její konec, zajistěte si prodloužení platnosti karty na počkání v Obchodně-dopravním centru v přízemí Centrálního autobusového nádraží v Plzni (dále jen ODC CAN).
V případě, že je ODC CAN v Plzni mimo Vaši dostupnost, lze tuto záležitost vyřídit na kterémkoliv z našich provozů v Plzeňském kraji. Zde Vám bude zajištěno odeslání Vaší karty na ODC CAN k prodloužení její platnosti. Doba trvání prodloužení platnosti karty bude cca 3 dny.
Po tuto dobu nebude možné využívat zvýhodněného jízdného. Pracovník příslušného provozu naší společnosti Vás bude telefonicky informovat o možnosti vyzvednutí Vaší karty s prodlouženou platností.
Prodloužení platnosti je bezplatné.

V případě, že platnost Vaší karty nebude včas prodloužena, dojde v nejbližším období k její nefunkčnosti a z tohoto důvodu nebude již dále možné odbavení za zvýhodněné jízdné (sleva oproti platbě v hotovosti) na vybraných linkách.


jízdenka s uvedením platnosti zákaznické karty ČSAD

Výše uvedená informace ani datum platnosti tištěný na jízdenkách naší společnosti se netýká cestujících využívajících k odbavení Plzeňskou kartu vydanou Plzeňskými městskými dopravními podniky a.s.


Ke stažení:
Žádost o vydání čipové karty ČSAD - možnost předvyplnění v počítači
(název souboru zadost_karta.xls, velikost 41 kB)
Žádost o vydání čipové karty ČSAD - tisková verze k ručnímu vyplnění
(název souboru zadost_karta.pdf, velikost 63 kB)
Žádost o zrušení čipové karty ČSAD / vyplacení vkladu
(název souboru cip_zruseni.pdf, velikost 420 kB) Postup blokace ztracené/ukradené karty
(název souboru cip_blokace.pdf, velikost 36 kB)
Reklamační řád čipových karet
(název souboru cip_reklamace.pdf, velikost 34 kB)

Aktualizováno 16.6.2020 © Zbyněk Hupák
AKV bus a.s. ČSAD autobusy Plzeň
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
1948 hlasů, 65%
 ne, nemám vhodné zařízení
73 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
300 hlasů, 10%
 ne, nechci využívat Internet
658 hlasů, 22%

Celkem 2979 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
 S1 Center
 Dostupná Šumava
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
 Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

IRISBUS Evadys H 12.8M; foto Miroslav Klas Dálkové autobusy IRISBUS Evadys H 12.8M

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
únor 2023

50 let
Ladislav Braun (5.)
řidič, Rokycany

55 let
Pavel Zýka (18.)
řidič, Rokycany

65 let
Lubomír Hrabák (6.)
řidič, Přeštice


březen 2023

55 let
Josef Talůžek (5.)
řidič, Nepomuk

65 let
Lubomír Adámek (30.)
řidič, Kralovice