Tisková zpráva
Veletrh cestovního ruchu ITEP 2007

Společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. se účastní ve dnech 4. - 6. října 2007 veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2007, který se koná v domě kultury INWEST-K v Plzni.
Nejvýznamnější autobusový dopravce Plzeňského kraje, jehož spoje využívá rok od roku čím dál více návštěvníků regionu, se zde prezentuje nejmodernějším typem dálkového autobusu IVECO Crossway. Vůz si mohou návštěvníci podrobně prohlédnout před domem kultury, pro děti je připravena vystřihovánka tohoto vozu.


Papírový model autobusu Crossway v barvách naší společnosti

Naproti hlavnímu vchodu do domu kultury se nachází výstavní stánek společnosti, který nabídne návštěvníkům veletrhu jízdní řády, propagační materiály a prezentaci široké nabídky moderních dálkových autobusů pro cesty za poznáním po Plzeňském kraji i celé Evropě.
K dispozici budou také informační materiály o dosavadních speciálních produktech společnosti, připravovaných ve spolupráci s Plzeňským krajem a Národním parkem Šumava. Jedná se o zvláštní síť turistických cyklolinek po Šumavě - Zelené autobusy a projekt Dostupná Šumava určený seniorům.

Stoupající oblibu mají i pravidelné nedělní zájezdy historickými autobusy po kulturních památkách Plzeňského kraje pořádané ve spolupráci s Národním památkovým ústavem. ČSAD autobusy Plzeň a.s. značným nákladem zrenovovala již dva historické autobusy - Škoda 706 RTO - KAR z roku 1960 a autobus KAROSA ŠL 11 Turist z roku 1972. Kromě zájezdů jsou využívány například pro dopravu svatebčanů, školní výlety či pro potřeby filmařů.

Chloubou společnosti je moderní penzion v Železné Rudě, který návštěvníkům nabízí ubytování v kvalitních apartmánech. V letní sezóně je možné trávit svou dovolenou také na chatové osadě Butov u Hracholuské přehrady. Ubytovací kapacita těchto zařízení je českým a zahraničním návštěvníkům k dispozici.


Pohled na stánek společnosti ČSAD autobusy Plzeň těsně před zahájením veletrhu ITEP

Slavnostního zahájení veletrhu 4. října v 10.30 se zúčastní ředitel společnosti ČSAD autobusy Plzeň a.s. pan Miroslav Hucl. Společně s ostatními 135 vystavovateli z oblasti cestovního ruchu, gastronomie a kultury se na Vás těšíme v domě kultury INWEST - K v Plzni na Americké třídě.

    Výstavní prostory budou otevřeny:
  • Čtvrtek 4. října od 10:00 do 18:00 hodin
  • Pátek 5. října od 10:00 do 17:00 hodin
  • Sobota 6. října od 10:00 do 16:00 hodin

Představení společnosti ČSAD autobusy Plzeň a.s.
Společnost ČSAD autobusy Plzeň je nejvýznamnějším autobusovým dopravcem v Plzeňském kraji. V letošním roce zajišťuje dopravu na 246 běžných linkách v rámci dopravní obsluhy Plzeňského kraje a na 44 zvláštních (firemních) linkách. Dále pak městskou hromadnou dopravu ve městech Klatovy, Stříbro, Tachov a Domažlice.
Společnost disponuje celkem 427 autobusy a 5 cyklopřívěsy, na rok 2007 je naplánován nákup 50 nových autobusů v ceně 220 miliónů Kč. Standartem u nových vozů pro příměstskou a dálkovou dopravu je komfortní interiér a klimatizace. Pro městský provoz pořizujeme již pouze nízkopodlažní autobusy, které oceňují především osoby se sníženou pohyblivostí.
Naše společnost má 540 zaměstnanců, z toho 460 řidičů. Zájemce o práci na pozici řidiče rádi uvítáme.

Miroslav Hucl, ředitel společnosti

V Plzni dne 4. 10. 2007

Aktualizováno 5.12.2007 © Zbyněk Hupák
AKV bus a.s. ČSAD autobusy Plzeň
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
1948 hlasů, 65%
 ne, nemám vhodné zařízení
73 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
300 hlasů, 10%
 ne, nechci využívat Internet
658 hlasů, 22%

Celkem 2979 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
 S1 Center
 Dostupná Šumava
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
 Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

SOR C 10.5; foto Miroslav Klas Linkové autobusy SOR C 10.5

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
únor 2023

50 let
Ladislav Braun (5.)
řidič, Rokycany

55 let
Pavel Zýka (18.)
řidič, Rokycany

65 let
Lubomír Hrabák (6.)
řidič, Přeštice


březen 2023

55 let
Josef Talůžek (5.)
řidič, Nepomuk

65 let
Lubomír Adámek (30.)
řidič, Kralovice