ČSAD autobusy Plzeň a.s. - ubytování Butov u Hracholuské přehrady
 Rekreace Butov, Hracholuská přehrada
Nabídka ubytovaní a rekreace na Butově

Společnost BENT HOLDING, a.s. vlastní a provozuje v rekreačním středisku Butov u Hracholuské přehrady chatovou osadu ČSAD. Celá oblast leží v těsné blízkosti nádherné oblasti Konstantinolázeňska a středověkého města Stříbro.
Blízká vodní plocha, málo dotčené přírodní krásy, několik set kilometrů značených cyklotras, mnoho naučných stezek, bohatý kulturní život na přehradě a v Konstantinových Lázních – to vše dělá chatovou osadu Butov mimořádně vhodnou pro letní rekreaci.


Chatky Butov; foto Miroslav Klas

Oznámení!

V sezóně 2013 jsou všechny chaty již dlouhodobě pronajaty soukromým zájemcům. Děkujeme za pochopení.

Vybavenost a zázemí

Osada nabízí ubytování v šesti chatkách pro pět osob. Chatky jsou vybaveny kuchyňskými kouty, chladničkou, elektrickým sporákem a radiátorem. Hygienické zázemí je v samostatném objektu, ve správcovské chatce je společenská místnost s televizorem a pingpongový stůl.
K dispozici je také ohniště a dvě laminátové lodě. Stravování je možné v mnoha okolních sezónních bufetech a rekreačních střediscích, blízko je také město Stříbro.


Chatky Butov; foto Miroslav Klas

Jak k nám

Parkování vozidel u areálu je možné. Veřejnou dopravou je osada hůře dostupná, v pracovní dni je možné cestovat autobusem ze Stříbra do zastávky Malovice, odtud je to pak cca 3 km pěšky. Nejbližší vlaková zastávka je Vranov u Stříbra, odkud je ale nutné jít 1 km k jezeru a předem si domluvit převoz lodí na Butov.
Od května do září jezdí na Butov z Hracholusek motorová loď Plzeň, přestup z vlaku na loď je možný ve stanici Pňovany a pak 2 km k přístavišti Nový most.

Přístup a polohu chatové osady Butov naleznete na této mapě.


Něco z historie

Výstavba chatové osady Butov byla zahájena v roce 1967 a dokončena o dva roky později. Areál nejprve tvořily čtyři jednoduché chaty typu BA22 od Východočeských dřevařských závodů a jedna větší chata Nataša (SSSR) pro správce areálu. Záchody byly umístěny v jednoduché dřevěné boudě se septikem.
Do dvou dřevotřískových kontejnerů Reneta se hygienické zařízení a nové sprchy přestěhovaly v roce 1984, kdy se také středisko rozšířilo o dvě větší chaty typu Karina
Malé a nevyhovující chaty typu BA22, byly v roce 1991 výměny za čtyři větší chaty typu Flora II, areál vylepšilo také pouliční osvětlení . Nutná rekonstrukce sociálního zařízení proběhla v roce 2002.
Rekreační středisko je zásobováno vodou z vlastní vrtané studny o hloubce 37 m, nacházející se asi 400 metrů nad osadou. Studna vybudována firmou Stavební geologie Praha s.p. pochází z roku 1982.
Až do roku 1991 jezdila o víkendech na Butov od stříbrského vlakového nádraží "koupací" autobusová linka ČSAD.

Z důvodu rozdělení společnosti ČSAD autobusy Plzeň a.s. odštěpením na společnost Plzeňská dopravní a.s. k 1. červnu 2009 přešla správa rekreačního zařízení pod tuto novou společnost, která se koncem roku 2010 vnitrostátní fúzí sloučila se společností Hutní druhovýroba - reality a.s. Po změně názvu v březnu 2011 je nástupnickou společností Z - holding, a.s. Od 1. prosince 2012 vlastní penzión nástupnická společnost BENT HOLDING, a.s.


Objednávání ubytování:
František Adamec
V Malé Doubravce 27
312 78 Plzeň
tel.: ústředna 377 262 911-15

Aktualizováno 26.4.2013 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
1617 hlasů, 66%
 ne, nemám vhodné zařízení
59 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
218 hlasů, 8%
 ne, nechci využívat Internet
536 hlasů, 22%

Celkem 2430 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
 Žákovské jízdné
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

IRISBUS Evadys H 12.8M; foto Miroslav Klas Dálkové autobusy IRISBUS Evadys H 12.8M

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
listopad 2021

55 let
Radek Šilhánek (1.)
řidič, Přeštice

Zdeněk Černý (6.)
řidič, Přeštice

60 let
Petr Fiala (1.)
řidič, Plzeň