ČSAD autobusy Plzeň a.s. - ubytování Železná Ruda
 Rekreace Železná Ruda, Šumava
Nabídka ubytovaní a rekreace v Železné Rudě

Společnost Z-Group a.s. vlastní a provozuje blízko středu šumavského letoviska Železná Ruda moderně vybavený penzión ČSAD. Výhodné umístění penziónu umožňuje rychlý nástup na sjezdové tratě, v létě zase do některého z cyklobusů šumavských Zelených linek.
V blízké vlakové zastávce několikrát za den zastavují přímé vlaky z Plzně, Prahy a Deggendorfu. Penzion je vhodný zejména pro rekreanty, kteří upřednostňují klidnou domácí atmosféru.

Železná Ruda je jedno z nejvýznamnějších turistických center Šumavy ležící v nadmořské výšce 750 metrů. V okolí vede mnoho značených zimních i letních turistických tras. V jakémkoliv roční období má Železná Ruda co nabídnout. Pro více informací o Železné Rudě navštivte informační stránky města.


Penzion Železná Ruda, foto E. Cízl

V sezóně 2020 nabízí penzion ubytování pro 51 hostů. Je vybaven volně přístupnými kuchyňkami (varná deska, chladnička, MV trouba), společenskou místností, lyžárnou, kolárnou a parkovištěm. Stravování je možné v mnoha restauracích ve městě.

    Penzion nabízí následující pokoje:
  • apartmány s 2 lůžky, satelitní TV, vlastní koupelna a WC, kuchyňka s MV troubou a chladničkou
  • pokoje 2 - 4 lůžky, satelitní TV, vlastní koupelna a WC
  • pokoje s 1 - 4 lůžky, satelitní TV, umyvadlo a WC, sprchy jsou na chodbě
Kuchyňský kout, foto E. Cízl Vybavení pokoje, foto E. Cízl Podkrovní pokoj, foto E. Cízl

Kontaktní adresa/objednávání ubytování:
Dana Bechyňová - správcová rekreačního střediska Železná Ruda
Třída 1. máje 298
340 04 Železná Ruda
tel.: 376 397 573 mobil: 602 731 628, 604 106 298

Mapa

Zaměstnanci společností ČSAD autobusy Plzeň a.s. a Z-Group a.s. a jejich rodinní příslušnící, jakož i bývalí pracovníci-důchodci mohou využít zvýhodněné ceny ubytování.

Něco z historie

Vznik penziónu se váže s odkupem bývalého domku č.p. 80 s pozemkem na třídě 1. máje v roce 1970. Jeho nutná adaptace pro rekreační účely proběhla v letech 1974-75 vlastními stavebními kapacitami s.p. ČSAD Plzeň.
Ve sklepě byly zřízeny sklady, malá vinárna (pro pana ředitele Volína), v přízemí společenská místnost s krbem, kuchyňka, společné sprchy, lyžárna a dva pokoje po čtyřech lůžkách.
V přistavěném prvním patře bylo šest pokojů s 28 lůžky, půdní prostor byl volný. Vytápění místností zajišťovaly akumulační kamna, odpad byl odveden do žumpy. Padání sněhu ze střechy si vynutilo v roce 2002 zastřešení vchodu.

Brzy však původní objekt přestal vyhovovat jak svojí kapacitou, tak i poskytovaným komfortem a proto bylo přistoupeno k jeho rozšíření. Již v roce 1980 byl odkoupen sousední přízemní dům č.p. 298, proběhla jeho asanace a na pozemku vyrostla nová třípodlažní budova.
Stavba byla zahájena v roce 1989 a dokončena s dvouletým zpožděním na podzim 1994. Nová část ve třech podlažích nabízí celkem 30 lůžek v 11 pokojích vybavených umyvadly a toaletami. Společné sprchy jsou umístěny na každém patře, stejně jako kuchyňky.
Přínosem byla též nová velká společenská místnost s barem a vývařovnou. Přízemí objektu je lyžárna a plynová kotelna. Nově byl objekt připojen na městskou kanalizaci včetně staré části. Celkové náklady na stavbu dosáhly částky 5,5 mil. Kč, zhotovitelem byly Pozemní stavby Klatovy a.s.

Nutná celková modernizace „staré“ části byla zahájena v roce 2006 a o rok později dokončena. Dispoziční uspořádání budovy bylo nově řešeno tak, aby každý pokoj měl vlastní WC a koupelnu.
Tři apartmány byly nadstandardně řešeny včetně kuchyňky. Modernizací se počet lůžek v této části penziónu snížil z 36 na 21. Vytápění objektu bylo přepojeno na plynovou kotelnu v „nové“ části penziónu. Celkové náklady na modernizaci činily 6,3 mil. Kč.
V roce 2008 bylo rozšířeno parkoviště za penziónem o další 4 místa. Dlouholetou správcovou penziónu je paní Bechyňová.

Z důvodu rozdělení společnosti ČSAD autobusy Plzeň a.s. odštěpením na společnost Plzeňská dopravní a.s. k 1. červnu 2009 přešla správa rekreačního zařízení pod tuto novou společnost, která se koncem roku 2010 vnitrostátní fúzí sloučila se společností Hutní druhovýroba - reality a.s. Po změně názvu v březnu 2011 je nástupnickou společností Z - holding, a.s. Od 1. prosince 2012 vlastní penzión nástupnická společnost BENT HOLDING, a.s.
Ta se k 16. prosince 2016 sloučila fúzí se společností ČSAD Invest, a.s. a jako nástupnická společnost se zároveň přejmenovala na Z-Group a.s.

Ke stažení: Ceník ubytování - Železná Ruda 2020
(název souboru cenik_ubytovani_ruda_2020.doc, velikost 30 kB)

Aktualizováno 20.10.2020 © Zbyněk Hupák
AKV bus a.s. ČSAD autobusy Plzeň
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
1948 hlasů, 65%
 ne, nemám vhodné zařízení
73 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
300 hlasů, 10%
 ne, nechci využívat Internet
658 hlasů, 22%

Celkem 2979 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
 S1 Center
 Dostupná Šumava
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
 Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

IRISBUS Crossway 10.6M Linkové autobusy IRISBUS Crossway 10.6M

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
únor 2023

50 let
Ladislav Braun (5.)
řidič, Rokycany

55 let
Pavel Zýka (18.)
řidič, Rokycany

65 let
Lubomír Hrabák (6.)
řidič, Přeštice


březen 2023

55 let
Josef Talůžek (5.)
řidič, Nepomuk

65 let
Lubomír Adámek (30.)
řidič, Kralovice