ČSAD autobusy Plzeň - Dostupná Šumava
 Dostupná Šumava 2024
Šumava i pro méně pohyblivé

Ke stažení: Leták Dostupná Šumava 2024 - místa, termíny, mapa
(název souboru letak_dsumava2024.pdf, velikost 1 087 kB)
Dostupná Šumava 2024 - nástupní místa, ceny, termíny
(název souboru dsumava2024_info.pdf, velikost 53 kB)

Předprodej byl již zahájen v plném rozsahu.


Dopravce AKV bus a.s., Divize Plzeňsko (dříve ČSAD autobusy Plzeň) Vás ve spolupráci se Správou NP a CHKO Šumava zve k účasti na programu Dostupné Šumavy, kdy je pro Vás přípraveno celkem 48 termínu.
Projekt je určen pro osoby s nižší mobilitou s cílem podívat se do míst, které si turisté na Šumavě oblíbili a kam se nedá (a v některých případech ani nesmí) zajet autem.

Zájezdy se konají mimo hlavní turistickou sezónu, a to konkrétně na jaře od 14. května do 27. června (21 termínů) a na podzim od 3. září do 31. října 2024 (27 termínů).
Opět rozšířený počet nástupních míst v Plzeňském i Jihočeském kraji, letos z Plzně opět dvakrát v týdnu.

Při výletu budou letos navštívena tato místa: Rokyta - informační středisko, geologická expozice a geobod; Tříjezerní slať - vrchovištní rašeliniště; Poledník (pouze podzim) - rozhledna, výstavka; Březník - Luzenské údolí, hájenka; Kvilda - informační středisko Správy NP Šumava; Bučina - infopavilon NP Šumava a NP Bavorský les; Knížecí Pláně- zaniklá vesnice (Historické album); Chalupská slať (pouze jaro) - Svinná Lada, Jezerní slať - povalový chodník, vyhlídka.

Předprodej jízdenek bude probíhat prostřednictvím kamenných kanceláří AMSBus (např. pokladny Centrálního autobusového nádraží (CAN) v Plzni, Husova ul.; Sušice turistické středisko, Vimperk AN aj.) nebo přes internet v e-shopu z adresy www.amsbus.cz/csadplzen.

Zahájení předprodeje pro jarní část bude od pondělí 8. dubna, pro podzimní pak od pondělí 5. srpna 2024.

V činnosti bude i informační telefonní linka 602 533 691 (pracovní dny 8 - 14 hodin), kde lze se například také hlásit požadavek o přepravu invalidního vozíku nebo tímto prostřednictvím mohou kontatktovat dopravce ty skupiny, které mají zájem o celý autobus.

Dostupná Šumava, foto Ing. Mareš

V úterý a čtvrtek odjezd ze Sušice v 8:00 hodin (s možností nastoupit již v Plzni, Přešticích, Klatovech či Kolinci).
V tyto dny je autobus pro zájezdy vypravován z Plzně a proto je možné nástoupit k zájezdu již v 6:10 v zastávce Plzeň,CAN (stanoviště č. 9), v Přešticích je nástup v 6:40 hodin v autobusové zastávce na náměstí, pak v zastávce Klatovy,aut.nádr. (stanoviště č. 25) v 7:10, dále v 7:40 v autobusové zastávce v Kolinci a na závěr je možné zahájit zájezd v tradičním místě v 8:00 hodin v Sušici na žel.st., stanoviště 9.

Ukončení organizovaného zájezdu je zhruba v 16:30 hodin v Sušici a následně je možné se přepravit tímto autobusem do vybraného výstupního místa Kolinec/Klatovy/Přeštice/Plzeň.


Ve středu je hlavní odjezdové místo v 8:00 z autobusového nádraží ve Vimperku (stanoviště č. 1).
První možnost nástupu je v 6:25 v Nepomuk,u hříště , dále v zastávce Horažďovice,žel.st. (č. 1) v 6:55, v 7:20 ve Strakonicích na autobusové nádraží (stanoviště č. 1) a nebo rovněž v 7:35 v Volyně,nám.

Po absolvování programu Dostupné Šumavy dorazí autobus zpět do Vimperka v cca 17 hodin. Poté je možnost se s ním přepravit do vybravného výstupního místa směr Nepomuk.


Cena a podmínky
Cena zájezdu za osobu je závislá na nástupním místě. Cena zahrnuje dopravu a průvodce.
Ze Sušice 520 Kč, Kolinec 540 Kč, Klatovy 570 Kč, Přeštice 590 Kč a Plzeň 600 Kč.
Z Vimperku 520 Kč, Volyně 540 Kč, Strakonice 570 Kč, Horažďovice 590 Kč a Nepomuk 600 Kč.

Počet míst v zájezdu 33.
Projekt Dostupná Šumava je určen pouze pro osoby v důchodovém věku, držitele průkazu ZTP a ZTP/P i pro vozíčkáře a jejich doprovod.
Zájezd se uskuteční při počtu 25 a více osob.


Dopravce a informace:
AKV bus a.s., Divize Plzeňsko (dříve ČSAD autobusy Plzeň)
v pracovní dny 8 - 14 hodin
mobil: 602 533 691.


Nezbývá, než Vám popřát výlet plný pohody a skvělých zážitků a také, aby vyšlo počasí. Neboť to je na Šumavě hodně důležité.

Informace k projektu Dostupná Šumava na webových stránkách Správy Národního parku Šumava.

Snímky a informace z předchozích ročníků Dostupné Šumavy.

Aktualizováno 10.4.2024 © Zbyněk Hupák
Vytištěno z http://www.csadplzen.cz dne 16.6.2024 v 18:37