ČSAD autobusy Plzeň a.s. - Čipová zákaznická karta
 Čipová zákaznická karta ČSAD
Čipová karta ČSAD autobusy Plzeň

Dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s. nabízí cestujícím provádět úhradu jízdného v autobusech bezhotovostně pomocí zákaznické čipové karty. K dispozici mají cestující na výběr ze dvou variant čipových karet.
Vydávány jsou buď čipové karty Přenosné (bez fotografie), na které je možné nahrát pouze vklad (kredit) do tzv. elektronické peněženky.
A nebo si cestující může pořídit čipovou kartu Osobní (s fotografií držitele), která kromě elektronické peněženky umožňuje na kartu nahrát i předplatné (např. pro linku 440055 Plzeň-Vejprnice-Tlučná). Osobní čipová karta zároveň může sloužit jako tzv. totoženka (doklad vydaný dopravcem) pro prokázání věku cestujícího (např. pro slevu pro děti 15 - 18 let).
Čipovou kartu ČSAD autobusy Plzeň lze používat k úhradě jízdného a dovozného na všech linkách a spojích provozovaných ČSAD autobusy Plzeň a.s. v Plzeňském kraji, a to včetně provozů MHD v Domažlicích, Klatovech, Přešticích, Stříbře a Tachově.


Osobní čipová karta

Upozornění

Vážení cestující,
s ohledem na ukončení zajišťování dopravy v objednávce Plzeňského kraje k 14. 6. 2020 není možné od tohoto data zde využívat zákaznickou kartu ČSAD autobusy Plzeň a.s., ale pouze ve spojích jiných objednatelů (Vejprnice-Tlučná atd.) či u komerčních linek naší společnosti. Berte toto prosím v zřetel při podávání žádosti o vystavení nové čipové karty ČSAD.

O vyplacení zůstatků vkladů v čipové kartě ČSAD mohou cestujících, kteří ji již nemohou využívat, požádat osobně nebo poštou v  Plzni, Centrálním autobusovém nádraží, a to prostřednictvím Žádosti o zrušení čipové karty ČSAD / vyplacení vkladu.


Výhody čipové karty ČSAD
 • na jízdné (dovozné) placené čipovou kartou je u vybraných linek poskytována sleva:
  ve výši 15 % u u komerční linky 400321 Domažlice-Plzeň, 440080 Plzeň-Karlovy Vary, 440555 Plzeň-Rožmitál p.Tř.-Příbram (Brdský cyklobus)
  ve výši 10 % u MHD Klatovy;
  ve výši 5 % u linek 55, 66 a N55 v objednávce Vejprnic a Tlučné.
 • velmi jednoduchá manipulace
 • urychlení při odbavování
 • typ Přenosné karty lze pořídit prostřednictvím kteréhokoliv řidiče autobusu, bez zbytečného cestování a úřadování
 • cena za pořízení karty je jen 150,- Kč
 • kartu lze kdykoliv zrušit (odhlásit), při ztrátě karty ji lze zablokovatpřevést zůstatek na novou kartu
 • není potřeba disponovat potřebnou hotovostí, peníze jsou uloženy v kartě; rodičům odpadá každodenní starost připravovat dětem peníze k zakoupení jízdenky
 • úhrada z elektronické peněženky není vázána na držitele karty; může jí využívat více lidí (i současně); vklad na kartě není časově omezen


Postup k získání čipové karty


Osobní karta (s fotografií)
 • Výrobu karty zajišťují pokladny ČSAD autobusy Plzeň a.s. v budově Centrálního autobusového nádraží v Plzni, Husova 60, pracovní doba: pondělí - pátek od 6:00 do 18:00 hodin.
 • Žádost je možné také podat ve všech Přepravních kancelářích dopravce v Plzeňském kraji.
 • Výroba proběhne na základě strojově nebo hůlkovým písmem vyplněné žádosti, předložení občanského průkazu (u dětí rodného listu a OP zákonného zástupce) a 1 ks průkazkové fotografie.
 • Personifikovanou a aktivovanou kartu obdrží cestující nejpozději do 14 dnů na kontaktním místě.
 • Cena karty je 150,- Kč včetně DPH. Úhrada při podání žádosti.
Přenosná karta (bez fotografie)


Manipulace s kartou
 • Nabití elektronické peněženky: u kteréhokoliv řidiče nebo v pokladnách CAN si lze předplatit kredit v elektronické peněžence ve Vámi zvolené výši (tzv. nabít kartu), kredit bude zaznamenán na kartě, o čemž se můžete přesvědčit následným zakoupením jízdenky.
 • Zakoupení jízdenky: po přiložení čipové karty ke čtecímu zařízení elektronické pokladny (odbavovacího strojku) autobusu je platba realizována, výše jízdného (snížená o případnou slevu) je odečtena z kreditu. Na jízdence, kterou vždy cestující obdrží, je uveden i zůstatek kreditu na kartě.
 • Zakoupení předplatného:
  • předplatné pro linky 440055/440066/460055 (Vejprnice, Tlučná) je možné zakoupit pouze v pokladnách na Centrálním autobusovém nádraží v Plzni,
  • předplatné je možné nahrát pouze na Osobní typ čipové karty,
  • při požadavku na zakoupení Zvýhodněného předplatného musí kupující prokázat oprávněnost nároku na Zvýhodněné předplatné a jeho nahrání na předkládanou čipovou kartu,
  • předplatné se prodává na kalendářní (od 1. do posledního dne příslušného měsíce) měsíc,
  • na čipovou kartu je možné nahrát i různé kalendářní měsíce současně.
 • Osobní typ čipové karty, na které je vytištěna fotografie, jméno a datum narození držitele, lze použít u řidiče či pracovníka přepravní kontroly k prokázání věku s ohledem na požadovanou slevu z jízdného (děti, důchodci) či bezplatnou přepravu.

Prodlužování platnosti čipových karet ČSAD

Vážení cestující,
zkontrolujte si, prosím, na jízdence platnost Vaší zákaznické karty ČSAD autobusy Plzeň a.s., kterou používáte k bezhotovostnímu odbavení či jako nosič předplatného. Vzor jízdenky s dotčenými údaji viz níže.

Jestliže je Vaše karta již po vyznačeném datu platnosti nebo se blíží její konec, zajistěte si prodloužení platnosti karty na počkání v Obchodně-dopravním centru v přízemí Centrálního autobusového nádraží v Plzni (dále jen ODC CAN).
V případě, že je ODC CAN v Plzni mimo Vaši dostupnost, lze tuto záležitost vyřídit na kterémkoliv z našich provozů v Plzeňském kraji. Zde Vám bude zajištěno odeslání Vaší karty na ODC CAN k prodloužení její platnosti. Doba trvání prodloužení platnosti karty bude cca 3 dny.
Po tuto dobu nebude možné využívat zvýhodněného jízdného. Pracovník příslušného provozu naší společnosti Vás bude telefonicky informovat o možnosti vyzvednutí Vaší karty s prodlouženou platností.
Prodloužení platnosti je bezplatné.

V případě, že platnost Vaší karty nebude včas prodloužena, dojde v nejbližším období k její nefunkčnosti a z tohoto důvodu nebude již dále možné odbavení za zvýhodněné jízdné (sleva oproti platbě v hotovosti) na vybraných linkách.


jízdenka s uvedením platnosti zákaznické karty ČSAD

Výše uvedená informace ani datum platnosti tištěný na jízdenkách naší společnosti se netýká cestujících využívajících k odbavení Plzeňskou kartu vydanou Plzeňskými městskými dopravními podniky a.s.


Ke stažení:
Žádost o vydání čipové karty ČSAD - možnost předvyplnění v počítači
(název souboru zadost_karta.xls, velikost 41 kB)
Žádost o vydání čipové karty ČSAD - tisková verze k ručnímu vyplnění
(název souboru zadost_karta.pdf, velikost 63 kB)
Žádost o zrušení čipové karty ČSAD / vyplacení vkladu
(název souboru cip_zruseni.pdf, velikost 420 kB) Postup blokace ztracené/ukradené karty
(název souboru cip_blokace.pdf, velikost 36 kB)
Reklamační řád čipových karet
(název souboru cip_reklamace.pdf, velikost 34 kB)

Aktualizováno 16.6.2020 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
1793 hlasů, 65%
 ne, nemám vhodné zařízení
66 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
248 hlasů, 9%
 ne, nechci využívat Internet
634 hlasů, 23%

Celkem 2741 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
 Žákovské jízdné
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

IRISBUS Evadys H 12.8M; foto Miroslav Klas Dálkové autobusy IRISBUS Evadys H 12.8M

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
leden 2023

55 let
Pavel Levý (15.)
řidič, Kralovice

70 let
Václav Tafat (20.)
řidič, Nepomuk